Судове рішення #12205090

Справа № 2а-1029/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

23.11.2010 р. Гайсинський районний суд Вінницької області в складі судді Кравця В.І., розглянувши у скороченому провадженні в м. Гайсині адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Гайсинському районі про перерахунок і подальшу виплату пенсії, -

встановив :

05.11.2010р. до суду заявлено цей позов,  вимоги якого мотивовано тим, що позивач є учасником ліквідації наслідків на  Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалідом IІI групи по захворюванню, пов'язаному з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та відповідно до ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має право на отримання додаткової пенсії в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, а також відповідно до ст. 54 зазначеного закону на отримання пенсії не меншої ніж 6 мінімальних пенсій за віком, тому просить визнати протиправною бездіяльність відповідача в частині не нарахуванні та невиплати пенсії, як інваліду IІI групи по захворюванню, пов'язаному з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та відповідно до ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має право на отримання додаткової пенсії в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, а також відповідно до ст. 54 зазначеного закону на отримання пенсії не меншої ніж 6 мінімальних пенсій за віком та виплатити різницю недоотриманої пенсії, яка не нарахована та не виплачена за період з 05.05.2010 р. по 05.11.2010 р., з урахуванням проведених виплат.

Представник відповідача, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, письмово  проти заявлених вимог заперечив, вказував, що позивачеві пенсію призначено відповідно до вимог Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Статтею 28 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування " встановлено обмеження, відповідно до якого мінімальний розмір пенсії за віком застосовується  виключно до пенсій, призначених за цим Законом, а також ст. 54 цього Закону, якою передбачено, що порядок обчислення  пенсії визначається Кабінетом Міністрів України.

З урахуванням позицій сторін та досліджених доказів суд визнає, що позов підлягає  задоволенню повністю з таких міркувань.  

      Достовірно доведено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесений до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є інвалідом ІІI групи захворювання, яке пов'язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у зв'язку з чим йому була призначена державна пенсія відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а також щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до статті 50 цього ж Закону. Проте відповідачем державна пенсія та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію, позивачу нараховувалася та виплачувалася не у відповідності із вимогами закону, і тому вимоги позивача є законними і обґрунтованими.

Вказані правовідносини регулюються:

 - cт.54 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  передбачено, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими по ІІI групі інвалідності 6 мінімальних пенсій за віком; ст. 52 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", для осіб, які втратили працездатність, прожитковий мінімум з 01 квітня 2010 року встановлений в розмірі 706 грн., з 01.10.2010 року встановлений у розмірі 723 грн.

 - Відповідно до ст. 50 цього ж Закону особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, інвалідам III групи у розмірі 50 процентів мінімальної пенсії за віком.

 - Згідно зі ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

 - Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09 липня 2003 року № 1058-4, який відповідно до його преамбули визначає принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій.

 - п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" таке право закріплене за особами, яким до дня набрання чинності цим Законом була призначена пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення (крім соціальних пенсій) або була призначена пенсія (щомісячне довічне утримання) за іншими законодавчими актами, але вони мали право на призначення пенсії за Законом України "Про пенсійне забезпечення" - за умови, якщо вони не отримують пенсію (щомісячне довічне грошове утримання) з інших джерел.

 - Розділ 8  Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає правила призначення та виплати пенсій і компенсації особам, віднесеним до категорії 1, 2,3,4; ст.49 цього розділу визначає пенсії особам, віднесеним до вказаних категорій у вигляді: а) державної пенсії, б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію;

- ч.2 ст.99 КАС України визначено, що встановлюється шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом  порушеного права, який обчислюється з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права.

Оскільки, ОСОБА_1, як інвалід ІІI групи  по захворюванню, пов'язаному з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та відповідно до ст. 50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має право на отримання додаткової пенсії в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, а також відповідно до ст. 54 зазначеного закону право на отримання пенсії не меншої ніж 6 мінімальних пенсій за віком, з розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», то задля захисту законних прав позивача, суд визнає за необхідне визнати бездіяльність відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії, зобов’язати провести перерахунок пенсії згідно вимог вище зазначеного Закону та виплатити перераховану пенсію за шість місяців до дня звернення до суду, - з 05.05.2010р. по 05.11.2010р. - з урахуванням проведених виплат, а також зобов’язати проводити виплату пенсії визначену відповідно до положень вище зазначеного Закону, починаючи з дня звернення до суду 05.11.2010 року  по день припинення такого права.

Висновки суду, крім правових позицій сторін, підтверджуються ще й такими доказами:

- довідкою МСЕК серії2-18 АА № 027455  від 14.05.2001 року про встановлення інвалідності третьої групи ОСОБА_1 (а.с.4);

- посвідченням НОМЕР_1 від 04.05.2001 року, якого видно, що ОСОБА_1 учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС , категорія 1 (а.с.5).

Керуючись ст.ст.4, 11, 70, 71, 183-2 КАС України, суд, –

вирішив:

        Позов задовольнити  повністю.

    Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі щодо відмови  ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, як інваліду ІІI групи, захворювання якого пов’язано з виконанням обов’язків по ліквідації аварії на ЧАЕС у відповідності із ст.ст.50,54   Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із розміру шести мінімальних пенсій за віком та  щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком.

       Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Гайсинському районі здійснити перерахунок державної пенсії ОСОБА_1 як інваліду ІІI групи, захворювання якого пов’язано з виконанням обов’язків по ліквідації аварії на ЧАЕС у відповідності із ст.ст.50,54   Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із розміру шести мінімальних пенсій за віком та  щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, з розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Гайсинському районі здійснити виплату  ОСОБА_1 перерахованої пенсії в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, а також додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі 50% мінімальних пенсій за віком, з розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» - з .  05.05.2010р. по 05.11.2010р. з урахуванням проведених виплат.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Гайсинському районі Вінницької області щомісячно виплачувати ОСОБА_1 пенсію та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю визначену  у відповідності із ст.ст.50,54   Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  з розміру, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з дня звернення до суду 05.11.2010 року по день припинення такого права позивача.

      Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Гайсинський районний суд протягом десяти днів.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація