копія
Справа № 2а-203/2010
У Х В А Л А
22 листопада 2010 року смт.Ярмолинці
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого судді ХУДИКА М.П.,
при секретарі Кочмарській О.М.,
розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ярмолинецькому районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, -
ВСТАНОВИВ:
20.09.2010 року ОСОБА_1 звернулась в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Ярмолинецькому районі про стягнення недоплаченого підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 22.05.2007 року по 17.09.2010 року у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком згідно ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Ухвалою суду від 22.09.2010 року провадження у справі відкрито.
Разом з тим, відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною другою статті 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду для захисту прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляє ухвалу.
Зважаючи на те, що позивачкою не наведено причин, з яких нею пропущено строк звернення до суду, тому клопотання про поновлення строку звернення до суду задоволенню не підлягає.
Таким чином вбачаються підстави для залишення без розгляду вимог позивачки в частині зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачене підвищення до пенсії з 22.05.2007 року по 19.03.2010 року.
Керуючись ст. 99, 100, 183-2 КАС України,
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Ярмолинецькому районі про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачене підвищення до пенсії згідно з Законом України „Про соціальний захист дітей війни” в частині вимог за період з 22.05.2007 року по 19.03.2010 року залишити без розгляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга в Львівський апеляційний адміністративний суд через Ярмолинецький районний суд, з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції, протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя підпис
Копія вірна:
Суддя Ярмолинецького районного суду М.П.Худик