Копія
Справа №2-а-1278/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
“05” листопада 2010 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області
в складі судді – Миркушіної Н.С.
розглянувши у письмовому провадженні в залі суду м. Хорол справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченої щомісячної надбавки до пенсії «Дитині війни »,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченої надбавки до пенсії «Дитині війни».
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивачка посилалася на те, що вона належить до соціальної категорії «Дитина війни» і відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання соціальної допомоги в розмірі 30% від мінімального розміру пенсії за віком. Рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року були визнані такими, що не відповідають Конституції України та є неконституційними окремі положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», якими була зупинена дія положень Закону України «Про соціальний захист дітей війни», на підставі яких їй повинна була бути нарахована соціальна допомога. Однак, відповідачі в порушення вимог ст. 124 Конституції України, не здійснили нарахування та виплату зазначеного підвищення до пенсії.
В судове засідання позивачка не з'явилася, попередньо звернувшись із заявою про розгляд справи за її відсутності, зазначивши, що позов підтримує повністю.
Представник відповідача управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі Полтавської області в судове засідання не з’явився, надіславши заяву про розгляд справи без участі представника управління та надавши заперечення.
Суддя, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивач є дитиною війни в розумінні ст. 1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року у справі за поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36 ч. 2 ст. 56, ч. 2 ст. 62, ч. 1 ст. 66, пп. 7, 9, 12, 13,14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46, ст. 71, ст. ст. 98, 101, 103, 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» (справа про соціальні гарантії громадян), визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення п. 12 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік», яким зупинено дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням ст. 111 цього Закону. Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначеного закону, що визнані неконституційними. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Статтею 64 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно ч.ч.3 та 4 ст.8 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», державні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Крім того, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 за №10-рп2008 року, у справі за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень ст.65 розділу 1, пунктів 61, 62, 63, 66 розділу 2, пункту 3 розділу 3 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” і 101 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ст. 67 розділу 1, п.п. 1-4, 6-22, 24-100 розділу 2 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України), визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення п.п.41 розділу 2 Закону України „Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.
Згідно з ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визначені неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
В 2009 році позивачка зверталася до Хорольського районного суду Полтавської області з адміністративною позовною заявою про стягнення з управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі Полтавської області на мою користь недоплачену мені як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-червень 2008 роки.
27.11.2009 року постановою Хорольського районного суду Полтавської області позовні вимоги позивача було задоволено та зобов’язано Управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі Полтавської області нарахувати на її користь недоплачену як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2007-31.10.2009 роки.
Управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі Полтавської області з даною постановою не погодилося та подало апеляційну скаргу.
30.07.2010 року ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі Полтавської області залишено без задоволення, а постанову Хорольського районного суду Полтавської області – без змін.
Відповідно до постанови відділу ДВС Хорольського РУЮ Полтавської області від з управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі Полтавської області стягнуто та виплачено позивачу щомісячну державну соціальну допомогу за 2007-31.10.2009 роки.
Таким чином, суддя приходить до висновку, що вимоги позивача про зобов’язання управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі Полтавської області нарахувати недоплачену як дитині війни надбавку до пенсії з 01 листопада 2009 року по 01 жовтня 2010 року підлягають до задоволення.
Згідно довідки управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі Полтавської області позивачка отримує надбавку до пенсії в розмірі 10% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Незважаючи на те, що вже була постанова суду про зобов’язання управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі нарахувати позивачці надбавку до пенсії, яка в примусовому порядку виконана з боку управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі, управління й надалі не нараховує та не виплачує вказану надбавку, а тому суддя, вважає, що є всі підстави для задоволення вимог позивача, про зобов’язання відповідача здійснювати в подальшому, в разі збільшення розміру мінімальної пенсії за віком чи розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, перерахунок пенсії відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».
Суддя вважає, що позивач не пропустив строку для звернення до адміністративного суду, встановленого ст.99 КАС України, оскільки про порушення його прав він дізнався протягом останнього місяця до дня звернення до суду з даним позовом, що не спростовано відповідачем, відповідно до ст..71 КАС України.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 64 Конституції України, ст.ст. 3, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату недоплаченої щомісячної надбавки до пенсії «Дитині війни » – задовольнити повністю.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Хорольському районі Полтавської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за період з 01 листопада 2009 року по 01 жовтня 2010 року , з урахування проведених у 2009-2010 роках виплат в розмірі 10% прожиткового мінімуму, та провести відповідні виплати.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Хорольському районі Полтавської області здійснювати в подальшому, в разі збільшення розміру мінімальної пенсії за віком чи розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 грн. 40 коп.
Постанову може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги в Харківський апеляційний адміністративний суд через Хорольський районний суд протягом 10 днів.
С у д д я :
- Номер: 6-а/587/3/18
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-1278/10
- Суд: Сумський районний суд Сумської області
- Суддя: Миркушіна Наталія Станіславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.02.2018
- Дата етапу: 02.04.2018
- Номер: 2-аво/587/4/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-1278/10
- Суд: Сумський районний суд Сумської області
- Суддя: Миркушіна Наталія Станіславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.05.2018
- Дата етапу: 10.05.2018
- Номер:
- Опис: пенсія
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1278/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Миркушіна Наталія Станіславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.10.2010
- Дата етапу: 15.10.2010
- Номер: 2-а/377/67/15
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1278/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Миркушіна Наталія Станіславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.12.2010
- Дата етапу: 31.12.2010
- Номер: 2-а/1613/2027/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1278/10
- Суд: Котелевський районний суд Полтавської області
- Суддя: Миркушіна Наталія Станіславівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2010
- Дата етапу: 17.12.2010