Судове рішення #12188726

Справа №2а-2140/2010р.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2010 року Калінінський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі: головуючого судді Дундар І.О.

            при секретарі                     Бушніной В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Горлівка адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі міста Горлівка про визнання дій неправомірними,  зобов»язання вчинити певні дії,-    

ВСТАНОВИВ:

13 жовтня 2010 року позивач звернувся до суду з даною позовною заявою, посилаючись на те, що він отримує пенсію за віком і відноситься до категорії дітей війни. Відповідно до Закону „Про соціальний захист дітей війни”, починаючи з 1 січня 2006 року відповідач повинен сплачувати йому щомісячну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Але не робив цього. Просив поновити строк звернення до суду, оскільки він за станом здоров»я не мав змоги у встановлений законом строк звернутися до суду. Крім того, просив визнати дії відповідача неправомірними, зобов”язати відповідача здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії з 1 січня 2007 року по 31 вересня 2010 року.

У судове засідання позивач не з”явився, надав суду заяву з проханням розглянути справу без його участі (арк..спр.4).

    Представник відповідача в судове засідання не з»явився. Про час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином (арк..спр.11), причини неявки суду не повідомив. На підставі ч.4 ст.128 КАС України справа вирішується у їх відсутність, на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України  для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод  та  інтересів  особи  встановлюється  шестимісячний строк, який,  якщо  не  встановлено  інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася  або  повинна  була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач звернувся до суду 13 жовтня 2010 року, заявлені позовні вимоги за період з 1 січня 2007 року по 31 вересня 2010 року та безпосередньо у позовній заяві заявлено про поновлення строку звернення до суду у зв’язку із тим, що він за станом здоров»я не міг звернутися до суду.

            Таким чином позовні вимоги за період з 1 січня 2007 року до 13 квітня 2010 року заявлені позивачем з пропуском строку передбаченого ст. 99 КАС України.

            Зазначені позивачем причини пропуску строку передбаченого ст. 99 КАС України не дають підстав для поновлення строку звернення до суду, оскільки пояснення позивача з приводу стану його здоров»я не підтверджуються ніякими об»єктивними доказами, до матеріалів позовної заяви не додано жодного медичного документу.  

           Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи,  яка його подала,  не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

    Таким чином, суд приходить до висновку, що позовна заява в частині позовних вимог за період з 1 січня 2007 року до 13 квітня 2010 року підлягає залишенню без розгляду у зв’язку із пропуском строку звернення до суду та визнанням вказаних позивачем причин пропуску строку неповажними.

Керуючись ст.ст. 99-100 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі міста Горлівка про визнання дій неправомірними,  зобов»язання вчинити певні дії  в частині позовних вимог за період з 1 січня 2007 року до 13 квітня 2010 року  залишити без розгляду в зв’язку із пропуском строку звернення до суду та визнанням вказаних позивачем причин пропуску строку неповажними.

Ухвала суду в частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду, через Калінінський районний суд м. Горлівки, шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

    Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація