Справа № 2-2896/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 листопада 2010 року Сихівський районний суд м.Львова
в складі: головуючого-судді Борейка С.В.
при секретарі Шаповал І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної залиттям квартири ,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом, у якому просить стягнути з відповідача на його користь 503,40 грн. матеріальної шкоди та 1 000 грн. моральної шкоди, завданої залиттям квартири та судові витрати.
В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що є власником квартири АДРЕСА_1. Відповідач проживає поверхом вище у квартирі АДРЕСА_1 з членами своєї сім”ї. Відповідач неодноразово затоплював його квартиру, на прохання відшкодувати шкоду, відповідач не реагував. 12.07.2010 року відповідач знову затопив його квартиру, що стверджується актом комісії ОСББ „Сихівчани”. Проте, навіть складання акту не спонукало відповідача відшкодувати нанесені збитки, ремонт він здійснив за свої кошти. 02.08.2010 року затоплення повторилось, відповідно був складений акт ОСББ „Сихівчани”. Розмір завданої майнової шкоди становить 503, 40 грн., що підтверджується квитанціями про придбання будівельних матеріалів для ремонту. Крім цього, позивачу у зв”язку з діями відповідача була завдана моральна шкода, яку він оцінює у 1000 грн.
У судовому засіданні позивач позов підтримав в повному обсязі, надав пояснення аналогічні змісту позовної заяви, просить позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, не заперечує проти стягнення з нього матеріальної шкоди, в задоволенні вимоги щодо стягнення моральної шкоди заперечує.
Заслухавши пояснення сторін, з”ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльність особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Стаття 1167 ЦК України передбачено, що моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Згідно свідоцтва про право власності на квартиру від 31.07.2007р. та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 27.05.2008 року, квартира АДРЕСА_2 належить ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на праві спільної сумісної власності.
Згідно акту від 12 липня 2010 року, складеного комісією ОСББ „Сихівчани”, встановлено підтоплення кухні площею 9,1 м 2. Затоплення відбулося сусідом з кв. №74, яка знаходиться поверхом вище. В даний час сусід проводить ремонт квартири і неодноразово підтоплює мешканців кв. №70.
Згідно акту від 02.08.2010 року, складеного комісією ОСББ „Сихівчани”, мешканцем квартири АДРЕСА_3 п.ОСОБА_2 було залито квартиру №70 п. ОСОБА_4 яка знаходиться поверхом нище. Мешканець кв. №74 ОСОБА_2 причину затоплення пояснює обривом шлангу біля бачка зливу, який знаходиться у вбиральні. Із-за обриву шлангу в кв. №74, мешканця, ОСОБА_2, було затоплено квартиру №70, в якій зроблено ремонт. Після обстеження було виявлено: у кухні видно на стелі жовту полосу, є сліди води на стінах, у вбиральні промокла стеля. Касатони на стелі відклеїлись, є сліди води на стінах.
На думку суду, у судовому засіданні було об’єктивно доведено, що внаслідок залиття квартири було заподіяно матеріальну шкоду позивачу.
Згідно квитанцій про придбання будівельних матеріалів для ремонту, розмір завданої шкоди становить 503, 40 грн.
Згідно з п.9 Постанови Пленуму ВСУ від 31.03.1995р. №4 „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди” розмір моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Зокрема, враховується стан здоров”я потерпілого, тяжкість вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, добровільне- за власною ініціативою чи за зверненням потерпілого-спростування інформації редакцією засобу масової інформації. При цьому суд має виходити з засад розумності, виваженості та справедливості.
На думку суду безспірним є той факт, що внаслідок пошкодження квартири позивачу була заподіяна моральна шкода, яка проявилася як у заподіяні психологічної травми, так і у значних незручностях через необхідність усувати наслідки залиття, порушенні звичного ритму життя, побутових незручностях. Однак розмір відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 000 грн. не відповідає дійсним обставинам справи і підлягає зменшенню, відшкодуванню підлягає спричинена моральна шкода у сумі 100 грн.
На підставі ст.79 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов”язаних з розглядом справи. До витрат, пов”язаних з розглядом судової справи, належать, зокрема, вирати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Таким чином, з відповідача слід стягнути судові витрати, понесені позивачем, пропорційно до задоволеної суми позовних вимог, а саме 51 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 169, 208, 209, 212-216 ЦПК України, ст.ст. 22, 23, 1166, 1167 ЦК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної залиттям квартири задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 503 грн. 40 коп. завданої матеріальної шкоди, 100 грн. моральної шкоди та 171 грн. судових витрат, а всього 774 (сімсот сімдесят чотири) грн. 40 коп.
В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий Борейко С.В.
- Номер: 4-с/331/3/2018
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-2896/10
- Суд: Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Борейко Сергій Валентинович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.12.2017
- Дата етапу: 26.02.2018
- Номер: 6/953/325/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2896/10
- Суд: Київський районний суд м. Харкова
- Суддя: Борейко Сергій Валентинович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.12.2021
- Дата етапу: 16.12.2021