Судове рішення #12184432

                                            Справа № 2 –4066

                                                                    2010

                                                             

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2010 року

Стахановський міський суд Луганської області  у складі:

головуючий:     суддя   Гончаров О.М.

розглянувши у  відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про  визнання втратившим право на користування житловим приміщенням

                                                           

                                                             ВСТАНОВИВ:

На обґрунтування заявлених вимог позивач вказала, що є наймачем квартири АДРЕСА_1, в квартирі прописано 10 осіб. Дана обставника підтверджена довідкою  ПП „Альтаїр”.

Відповідачі  ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є синами позивачки, і до теперішнього часу  зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1

З 2005 року відповідачі в квартирі не проживають. Свої обов;язки члена сім;ї наймача квартири не виконують : оплату комунальних платежів. підтримання квартири в належному стані, проведення поточного ремонту не виконують. За вказаний період замки в квартирі не змінювалися,  особисте майно відповідачів в квартирі відсутнє.

Відповідно акту  ПП „Альтаїр” від 26.07.2010 року відповідачі    в квартирі не проживають, наданим приміщенням не користуються , їх особисті речі в приміщенні відсутні, плату за користування житловою площею не проводять.

Тому позивач  просить визнати відповідачів втратившими право користування житловим приміщенням у вказаному приміщенні, як особ , що не мешкають в квартирі понад 6 місяців без поважних причин.

В судове засідання позивач надала заяву про слухання справи за її відсутності,  підтримала заявлений позов, посилаючись на доводи, викладені в позові; проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідачі  до суду не з;явилися, про причини неявки не повідомили, про слухання справи сповіщені належним чином.

Відповідно ст.77 ЦПК України при відсутності заяви про зміну місця проживання судова повістка направляється по останньому місцю проживання і вважається доставленою, навіть якщо особа по даному адресу більш не проживає і не знаходиться.

Сторони і другі особи, що беруть участь в справі, зобов’язані повідомити суд про причини неявки в судове засідання. В разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони не з;явилися в судове засідання без поважної причини.

Представник 3-особи – ПП „Альтаїр” надала заяву про слухання справи за її відсутності.

26.11.2010 року винесено ухвалу про заочний розгляд справи. Справа слухається в порядку ч.2 ст.179 ЦПК України

Дослідивши матеріали справи, вважаю позов  підлягаючим задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право у порядку, що передбачений цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних та оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб у спосіб, визначений законами України. При цьому, відповідно до ст. 11, 15 ЦК України , цивільні права та обов'язки виникають з дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства. Захист цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки їх порушення.

У відповідності до ст.71 ЖК України  в разі відсутності наймача або членів його сім;ї з поважних причин, за ними зберігається житлове приміщення протягом 6 місяців. Визнання втративши право користування житловим приміщенням проводиться в судовому порядку.

У відповідності до ст.60 ЦПК України сторони повинні надати докази на підтримку заявлених вимог або заперечень.

Позивач в якості доказів надала акт ПП „Альтаїр” від 26.07.2010 року , згідно якого  відповідачі   в квартирі не проживають понад 6 місяців , наданим приміщенням не користуються , їх особисті речі в приміщенні відсутні, плату за користування житловою площею не проводять.  Доказів, що відповідачі не проживають з поважних причин, судом не встановлено.

За таких обставин суд вважає позов обґрунтованим  та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного й керуючись ст. ст. 10,11,60, 212-215, ЦПК України, ст. ст.71,72 ЖК України.

                                                                      ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про  визнання втратившим право на користування житловим приміщенням  задовольнити.

ОСОБА_2 та  ОСОБА_3  визнати втратившими право на користування житловим приміщенням    за адресою: АДРЕСА_1

Копію заочного рішення надіслати відповідачу не пізніше   трьох днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

Заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Стаханівський  суд протягом  десяти  днів з дня його проголошення.

                                                          Суддя                             О.М.Гончаров

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація