Судове рішення #12183064

Справа № 2-6409/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

27 жовтня  2010  року                                                                                             місто Харків

    Червонозаводський районний суд міста Харкова у складі:

        Головуючого судді – Дідовець В.А.,

        При секретарі – Кашириній О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2, ОСОБА_3   до 1-ї ХДНК , 3-я особа Харківська міська рада про  визнання права на спадщину за законом, -

в с т а н о в и в:

Позивачі звернулися з позовом до суду про визнання за ними права власності по 1/3 частині квартири АДРЕСА_1 , що належала їх батьку   ОСОБА_4, померлому  ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Любек Німеччина , посилаючись на те , що при зверненні до нотаріальної контори вони отримали відмову з роз*ясненням , що свідоцтво про право на спадщину на майно видається  нотаріусом по місцю відкриття спадщини.  

      В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 та її представник повністю підтримали свій позов та просили  його задовольнити в повному обсязі. Інші позивачі просили слухати справу за їх відсутності.    

    Представник відповідача та 3-ї особи в судове засідання не з'явилися, надавши судові заяву, із проханням розглядати дану цивільну справу в їх відсутність.  

    Суд, вислухавши пояснення позивачки, провіривши матеріали справи, прийшов до висновку про те, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

    Відповідно до договору куплі  - продажу , посвідченого  державним нотаріусом 1-ї ДНК 5.11.1991 року реєстраційний  .№ 5-3355 ОСОБА_4 належала квартира № АДРЕСА_1 .

           Згідно свідоцтва про смерть, виданого бургомістром Ганзейського м. Любек Німеччина і легалізованого Генеральним консульством України у Гамбурзі 4.08.2009 року НОМЕР_1 ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року у м. Любек в Німеччині.

          ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3  являються рідними дітьми покійного ОСОБА_4, про що свідчать їх копії свідоцтв про народження.

         ОСОБА_1 зареєстрована і постійно проживає в указаній квартирі , про що свідчить копія її паспорту.

        ОСОБА_2 , являючись громадянкою України, постійно проживає в м. Любек Німеччині , звернулася до 1-ї ХДНК у м. Харкові , де її заява про прийняття спадщини було зареєстровано в книзі обліку і реєстрації спадкових справ за № 1948 і долучено до спадкової справи №693/09. Згідно відповіді наданої нотаріусом з посиланням на ст..71 Закону України «Про міжнародне приватне право» та ст..66 Закону України «Про нотаріат» свідоцтво про право на спадщину  видається по місцю відкриття спадщини.

         ОСОБА_3 звернувся в генеральне консульство України в Гамбурзі  з заявою про прийняття спадщини після смерті батька. Його заява прийнята і зареєстрована за №573/632, при цьому йому було дане роз*яснення , що в практиці,  яка склалася , громадяни України, що постійно проживають на території консульського округу вели свої спадкові справи і оформляли свідоцтво про право на  по місцю знаходження майна.

        Відповідно до ст..114 ЦПК України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред*являються за місцем знаходження цього майна або основної його частки.

        Відповідно до ст..1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.

        З довідки 1-ї ХДНК вбачається, що після смерті ОСОБА_4 з заявами про прийняття спадщини звернулися його діти: ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

         Згідно до ст..1278 ЦК України , частки кожного спадкоємця у спадщині є рівними, якщо спадкодавець у заповіті не розподілив спадщину між ними.

          Таким чином у суду є всі підстави для задоволення позову.

          Згідно з вищевикладеним, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст. ст.   1261, 1278   ЦК України, суд –

ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 право власності за кожним  по 1/3 частині квартири АДРЕСА_1 .

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.  Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати    апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

     

Суддя –                                         В.А. Дідовець

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація