КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 2-2704/2010
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
( заочне)
28 вересня 2010 року Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого – судді Непши О.І.,
при секретарі – Піроженко А.О.,
за участю позивача – ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в :
02 червня 2010 року позивач звернувся до суду із вказаним позовом.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує на те, що з 15 листопада 2008 року перебуває із відповідачкою у шлюбі, який зареєстрований Корабельним відділом реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції, актовий запис № 609. Від даного шлюбу сторони не мають дітей, але розірвати шлюб через органи РАЦС позивач не в змозі, тому що на це не погоджується відповідачка. Разом з тим, позивач вважає, що сім’я розпалася остаточно через втрату почуттів любові та взаєморозуміння. Шлюбні відносини сторін припинені з липня 2009 року, спільне господарство не ведеться. Позивач вважає, що збереження шлюбу суперечитиме його інтересам.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягаючи на їх задоволенні, додатково пояснив, що вже тривалий час мешкає з іншою жінкою, з якою мають дитину, в іншій частині обставини, викладені у позові, підтвердив.
Відповідачка у судове засідання не з’явилася, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, про що свідчить зворотне поштове повідомлення про вручення судової повістки, про причини неявки суд не сповістила, будь-яких заперечень з приводу позову не надала.
За згодою позивача суд в порядку ст.224 ЦПК України проводить заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, наявні у справі, суд з’ясував такі фактичні обставини.
15 листопада 2008 року сторони уклали шлюб, який зареєстрований Корабельним відділом реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції, актовий запис № 609 (а.с.6).
Від даного шлюбу сторони дітей не мають.
Подружнє життя сторін не склалося. На час розгляду справи сторони більше року мешкають окремо, фактично припинили шлюбні відносини, спільного господарства не ведуть.
Позивач має дитину – сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, матір ’ ю якого є інша жінка (а.с.7).
Конституція України в ст.51 проголосила, що сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
За правилами, встановленими ст.112 СК України, суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Обставини, які б перешкоджали розірванню шлюбу між сторонами, в судовому засіданні не встановлені, відтак, суд вважає за можливе позов задовольнити.
Крім того, суд за заявою позивача на підставі ст.88 ЦПК України вважає за можливе залишити на його рахунок судові витрати, пов’язані із розглядом справи.
Керуючись ст.ст.208, 213-215, ст.218 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_4, зареєстрований 15 листопада 2008 року Корабельним відділом реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції, актовий запис № 609.
Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до Корабельного відділу реєстрації актів цивільного стану Миколаївського міського управління юстиції для внесення відомостей про розірвання шлюбу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя /підпис/ О.І.Непша
Копія вірна:
Суддя О.І.Непша
- Номер: 6/489/170/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2704/2010
- Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Непша Олексій Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.04.2020
- Дата етапу: 03.04.2020
- Номер: 6/489/174/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2704/2010
- Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Непша Олексій Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.04.2020
- Дата етапу: 09.04.2020