Судове рішення #12182393

Справа № 22ц-5169/10                            Головуючий у 1 інстанції – Кухтей Р.В.

Категорія  - 48                                                           Доповідач –  Матвійчук Л.В.

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________________________________________________________________________

У Х В А Л А

і м е н е м    У к р а ї н и

29 листопада  2010 року.                                                                м. Луцьк

 Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого - судді Киці С.І.,

суддів -  Матвійчук Л.В., Гапончука В.В.,

при секретарі - Гнепі П.М.,

з участю позивача - ОСОБА_1,

відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей за апеляційною скаргою відповідача ОСОБА_2 на рішення Луцького міськрайонного суду від 4 жовтня 2010 року,

в с т а н о в и л а :

Рішенням Луцького міськрайонного суду від 4 жовтня 2010 року позов задоволено частково.  

Постановлено стягувати аліменти з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 на утримання малолітніх дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі в розмірі 800               ( вісімсот) грн. щомісячно, починаючи від дня пред’явлення позову 20 червня 2010 року і до досягнення старшою дитиною повноліття.

Стягнуто з ОСОБА_2 в доход держави судовий збір в розмірі 51 грн. та 120 грн. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

В апеляційній скарзі відповідач  ОСОБА_2 вважає рішення суду незаконним і просить змінити це рішення в частині стягнення аліментів, стягнувши з нього на утримання неповнолітніх дітей аліменти в розмірі  1/4 частки від його заробітку.

Судом першої інстанції встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі, який 24 вересня 2009 року було розірвано. Від даного шлюбу у них народилось двоє дітей:  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Батьком дітей є відповідач.  Діти проживають з матір’ю і перебувають на її утриманні. При визначенні розміру аліментів суд врахував, що відповідач  працює, а також, що діти хворіють та потребують постійного медичного догляду.

Апеляційна скарга підлягає відхиленню з таких мотивів.

Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу (далі – СК) України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

В судовому засіданні сторони підтвердили, що вони проживають окремо, малолітні діти перебувають на  утриманні позивача, відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.

Тому суд першої інстанції обґрунтовано задовольнив позов і стягнув з відповідача аліменти на утримання дітей.

Згідно з ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Враховуючи наведену вимогу закону, встановлені обставини справи, а також стан здоров’я дітей, стан здоров’я та матеріальне становище відповідача,  що відповідач інших утриманців не має, встановлений державою прожитковий мінімум на дітей відповідного віку, суд вірно визначив розмір аліментів у твердій грошовій сумі  800 грн. щомісячно.

Доводи апелянта про те, що суд мав би визначити розмір аліментів у частці від заробітку, а не в твердій грошовій сумі, не заслуговують на увагу, оскільки відповідачем надана довідка про доходи, з якої вбачається, що останній має мінливий дохід ( а.с. 17, 36).

Інші доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не містять підстав для зміни чи скасування оскаржуваного рішення, яке постановлено з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_2 відхилити, а рішення Луцького міськрайонного суду від 4 жовтня 2010 року в даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.

Судді :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація