Судове рішення #12181298

                                                                                                                                                                       Справа № 2-390/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

              08 листопада  2010 року                                                                  смт.Любар

            Любарський районний суд Житомирської області у складі:

                            головуючого-судді:      В.М.Паламарчука

                                     при секретарі:      В.І.Демчук

за участю представника  позивачки:    ОСОБА_1                                  

розглянувши у попередньому судовому засіданні у селищі Любар справу за позовом  ОСОБА_2, інтереси якої представляє ОСОБА_1  до Новочорторийської сільської ради  Любарського району  про визнання права власності на майно-,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка вказує на те, що ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Нова Чортория Любарського району у віці 74 роки померла її мати – ОСОБА_3.  Згідно з волею покійної, вираженою в заповіті, вона являється спадкоємицею майна померлої, серед якого є будинок з господарськими будівлями за АДРЕСА_1.

Прийняття позивачкою спадщини неможливе, через відсутність правовстановлюючих документів на вище вказаний будинок, а видача свідоцтва про право власності на будівлю покійній особі законом не передбачена, а тому вона просить суд постановити рішення про визнання за нею –  ОСОБА_2, 1966 року народження, громадянкою України, в порядку спадкоємства за заповітом матері –  ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 в АДРЕСА_2 права власності на житловий будинок за АДРЕСА_1.  Належність садиби спадкодавці ніким не оспорюється.

У судовому засіданні представник позивачки заявлені позовні  вимоги підтримав в повному об»ємі і просив суд їх задовольнити.

 Представник Новочорторийської сільської ради Любарського району  в судове засідання на розгляд справи не з»явився, хоча про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, згідно наданої на адресу суду довідки проти задоволення заявлених вимог не заперечує та просить справу слухати у відсутності представника сільської ради.

Вислухавши пояснення представника позивачки, розглянувши та дослідивши матеріали справи суд приходить до слідуючого:

ІНФОРМАЦІЯ_4 в с. Нова Чортория Любарського району Житомирської області  у віці 74 роки померла ОСОБА_3,  що стверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 від 23 січня 2006 року.

 За заповітом, посвідченим секретарем  Новочорторийської сільської ради Любарського району  ОСОБА_4, гр. ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканка АДРЕСА_2  все своє майно, яке на день її смерті буде їй належати, з чого б воно не складалось та де б воно не знаходилось, а також все те, на що вона за законом матиме право, заповіла своїй дочці  ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3. Заповіт до цього часу не змінений і не скасований. Інших спадкоємців та осіб, які б мали право на обов»язкову частку в спадковому майні, немає.

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 23 березня 1966 року, гр.  ОСОБА_5  ІНФОРМАЦІЯ_3 в с. Нова Чортория Любарського району Житомирської області в сім»ї  ОСОБА_6 та ОСОБА_3.

Із свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_3 від 15 липня 2010 року  вбачається, що 15 липня 2010 року зареєстровано розірвання шлюбу між гр. ОСОБА_7 та ОСОБА_2, актовий запис № 29. Після реєстрації розірвання шлюбу дружині присвоєно прізвище ОСОБА_2.

Довідкою №  321 від 14 липня 2010 року виданою Бердичівським МБТІ стверджується, що жилий будинок за АДРЕСА_1 знаходиться в користуванні   ОСОБА_2. Право власності на житловий будинок не зареєстровано.

Відповідно до довідок № 370,440 від 10 серпня 2010 року, виданих виконкомом   Новочорторийської сільської ради Любарського району,  гр.   ОСОБА_3 з 1975  року проживала у власному АДРЕСА_1, який по завершенню будівництва  був зареєстрований шляхом відкриття особового рахунку НОМЕР_4 в по господарській книзі № 2 за 1975 рік.  Будинок до самочинних забудувань не відноситься.  Новочорторийська сільська рада не може видати свідоцтва про право власності на житловий будинок в АДРЕСА_1  через відсутність правовстановлюючих документів на ім.»я покійної  ОСОБА_3.

Як вбачається із  рішення від 19 серпня 1993 року Новочорторийської сільської ради Любарського району «Про передачу у приватну власність громадянам земельних ділянок», гр.   ОСОБА_3 безоплатно було передано у приватну власність земельну ділянку площею 0, 40 га. Вказана земля була надана їй відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 року «Про приватизацію земельних ділянок» і це рішення не скасовано і не переглянуто, а відповідно, право приватної власності на земельну ділянку не припинено. За ст.2 вказаного Декрету: «передача громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок для цілей, вказаних у ст.1 цього Декрету, провадиться один раз, про що обов’язково робиться місцевими Радами відмітка у паспорті або документі який його замінює».

  Відповідно до ст. 346 ЦК України однією з підстав припинення права власності є смерть власника, а цивільна правоздатність фізичної особи за ст.25 ЦК України виникає з моменту її народження і припиняється в момент її смерті. Право власності на нерухоме майно відповідно до ст.331 ЦК України виникає з моменту завершення його будівництва та державної реєстрації. Згідно з ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.  Згідно з п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 04.10.1991 р. № 7: « право власності на жилий будинок, збудований громадянином на відведеній йому у встановленому порядку земельній ділянці і прийнятий в експлуатацію, виникає з часу його реєстрації у виконкомі місцевої ради».

 Розглянувши та дослідивши всі зібрані по справі докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

 Керуючись ст.ст.10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 25,30,321,328,331,346,  1268 ЦК  України, Суд,-

                                                         Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати за спадкоємицею –   ОСОБА_2, 1966 року народження, громадянкою України, в порядку спадкоємства за заповітом матері –  ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 в АДРЕСА_2 права власності на житловий будинок за АДРЕСА_1.  

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Житомирської області через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення – протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

                                     

                                                           

                                   Суддя                                                        В.М.Паламарчук

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація