РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-8855/2010р.
05 листопада 2010 року Краснодонський міськрайонний суд Луганської області у складі: головуючого судді Баличевої М.Б., при секретарі Савіної Г.Ф., у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Краснодон, розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Верхньогарасимівської сільської ради про введення у право спадкування за заповітом та визнання права власності на будинок разом зі всіма господарськими будівлями та спорудами, у тому числі самочинно зведеними,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернулась до суду з позовом, в обґрунтування якого вказала, що житловий будинок, що розташован за адресою: АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про права власності належав її матері - ОСОБА_2 За життя ОСОБА_2 склала заповіт відповідно до якого все майно, яке їй належить заповіла позивачці. Заповіт є дійсним, ніким не оспорювався, недійсним не визнавався. Однак, позивачка спадщину прийняти не може через те, що ОСОБА_2 самочинно побудувала сарай «Г», гараж «Д», які обстежені на відповідність санітарним, будівельним та протипожежним нормам та визнані такими, що не порушують ці норми. В зв»язку з чим позивачка звернулась до суду з позовом, в якому просила ввести її у право спадкування за заповітом та визнати право власності на житловий будинок разом зі всіма господарськими будівлями та спорудами, у тому числі самочинно зведеними.
Позивач в судове засідання не з”явилась, надала суду письмову заяву, в якій на позові наполягає та просить розглянути справу за її відсутність.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився , надав суду письмову заяву, у якій вказав, що з позовом згоден та просить розглянути справу за його відсутністю.
Представник Краснодонського бюро технічної інвентаризації також у судове засідання не з”явився, надав письмову заяву, в якій проти задоволення вимог позивачки не заперечує, просить розглянути справу на розсуд суду та без його участі.
Суд, розглянувши справу в межах заявлених вимог, дослідивши надані докази, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно свідоцтва про право власності від 03.07.1990 р. ОСОБА_2 належав на праві приватної власності житловий будинок разом зі всіма господарськими будівлями, що розташован за адресою:АДРЕСА_1.
За життя ОСОБА_2 12.05.1994 р. склала заповіт відповідно до якого позивачка заповіла все майно, що на день смерті належало їй з чого би воно не складалось та де б не знаходилось.
За життя ОСОБА_2 самочинно збудувала сарай «Г», гараж «Д». Однак, належним чином право власності на них не оформила.
Згідно акту обстеження від 12.07.2010 р. встановлено, що самочинно будівництво сарай «Г», гараж «Д» зведено без порушень державних санітарних, протипожежних та будівельних норм.
Відповідно зі ст. 376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
Згідно свідоцтва про смерть, що долучено до матеріалів справи, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом чи за законом.
Ст.. 1235 ЦК України передбачено, що заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Відповідно довідки нотаріальної контори від 18.10.2010 року після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1,з заявою про прийняття спадщини звернулась ОСОБА_1 відповідно до чого заведено спадкову справу П-14-99 за 2003 рік.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, встановивши, що заповіт є дійсним, до теперішнього часу не змінювався, не відкликався, ніким не оспорюється, ніхто, крім неї на спадщину не претендує й вона бажає її прийняти, та оформити право власності на житловий будинок, адже самочинне будівництво відповідає усім передбаченим нормам, не порушує інтересів власника сусідньої ділянки, прийшов до висновку про задоволення позову у повному обсязі, а саме- ввести позивачку у право спадкування за заповітом та визнати право власності на житловий будинок разом з господарськими будівлями у тому числі самочинно зведеними.
Керуючись ст.ст.5-11,209, 212-215, 292 ЦПК України, на підставі ст.ст..1217,1233-1234,1235,1236,1247,1248, 1268,376 ЦК України, суд –
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до Верхньогарасимівської сільської ради про введення у право спадкування за заповітом та визнання права власності на будинок разом зі всіма господарськими будівлями ат спорудами, у тому числі самочинно зведеними - задовольнити у повному обсязі.
Ввести ОСОБА_1 у право спадкування за заповітом на спадкове майно після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 що складається з житлового будинку разом з усіма господарськими будівлями у тому числі самочинно зведеними, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок разом з усіма господарськими будівлями у тому числі самочинно зведеними, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1
На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня його отримання копії цього рішення в апеляційний суд Луганської області через Краснодонський міськрайонний суд Луганської області.
Головуючий: