РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-6002/2010р.
27 вересня 2010 року Краснодонський міськрайонний суд Луганської області у складі: головуючого судді Баличевої М.Б., при секретарі Олєйнікової Г.Г., у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Краснодон, розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Краснодонської міської ради про введення у право спадкування за законом та визнання права власності на житловий будинок разом з господарськими будівлями, у тому числі самочинно зведеними-
в с т а н о в и в:
Позивачка звернулась до суду з позовом, в обґрунтування якого вказала, що її чоловікові ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу належав житловий АДРЕСА_1 Під час користування житловим будинком чоловіком позивачки було самочинно побудовано тамбур «б», сарай «Ж»,тобто ним внутрішньо було переплановано житловий будинок. Відповідно до висновку щодо технічного стану господарських будівель та звіту встановлено, що будівництво не порушує червоні лінії забудов, не суперечить генеральному плану, державним будівельним нормам, що діяли на кінець будівництва та можуть бути прийняті до експлуатації. Відповідно рішення виконавчого комітету Краснодонської міської ради від 20.03.2007 р. за № 13\863 чоловікові позивачки було безоплатно передано у власність земельну ділянку, на якій розташован АДРЕСА_1, однак, отримати державний акт на земельну ділянку він не встиг. ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік позивачки помер. Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку, спадкоємцями за законом є вона позивачка по справі та їх рідна дочка третя особа по справі, яка відмовляється від своєї частки у спадщині на її користь. Вона мешкала разом з чоловіком по день його смерті, вела з ним спільне господарство, отже, фактично спадщину прийняла, однак, прийняти її та оформити право власності не може через самочинно будівництво. У зв”язку з чим позивачка звернулась до суду та просить ввести її у право спадкування за законом та визнати за нею право власності на житловий АДРЕСА_1.
Позивачка в судове засідання не з»явилась, надала письмову заяву, в якій на позові наполягає та просить розглянути справу за її відсутність.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, надав суду письмову заяву, у якій вказав, що з позовом згоден та просить розглянути справу за його відсутністю.
Представник третьої особи також до суду не з» явився, надав суду письмову заяву, в якій проти задоволення вимог позивачки не заперечує, просить розглянути справу без його участі.
Третя особа – ОСОБА_3 судове засідання не з»явилась, надала письмову заяву, в якій проти задоволення позовних вимог не заперечує та просить розглянути справу за її відсутність.
Суд, розглянувши справу в межах заявлених вимог, дослідивши надані докази, вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу від 13.04.1964 р. належав житловий АДРЕСА_1.
З копії свідоцтва про шлюб встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебували у зареєстрованому шлюбі.
За час мешкання за вказаною адресою ОСОБА_2 самовільно зробив внутрішнє перепланування будинку та побудував: тамбур «б», сарай «Ж»
Відповідно до висновку щодо технічного стану господарських будівель від 21.05.2010 р. та звіту від 26.06.2010 р. встановлено, що будівництво не порушує червоні лінії забудов, не суперечить генеральному плану, державним будівельним нормам, що діяли на кінець будівництва та можуть бути прийняті до експлуатації.
Відповідно рішення виконавчого комітету Краснодонської міської ради від 20.03.2007 р. за № 13\863 чоловікові позивачки було безоплатно передано у власність земельну ділянку, на якій розташован АДРЕСА_1, однак, отримати державний акт на земельну ділянку він не встиг. ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік позивачки помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, що долучена до матеріалів справи.
Після його смерті відкрилась спадщина на житловий будинок, спадкоємцями за законом є позивачка та третя особа по справі – дочка їх.
Позивачка ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2, але для оформлення документів на будинок їй необхідно вступити у спадкове право на спадкове майно та визнати право власності на житловий будинок разом з усіма господарськими будівлями, у тому числі самочинно зведеними.
Довідкою голови вуличного комітету підтверджується, що позивачка мешкала разом з чоловіком за вищевказаною адресою по день його смерті, вела з ним спільне господарство.
Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом чи за законом. Згідно ст.1261 ЦК України, спадкоємцями першої черги за законом є діти спадкодавця, чоловік (дружина), що його пережив, а також батьки.
Відповідно довідки нотаріальної контори від 15.09.10 року спадкової справи після смерті ОСОБА_2 не заводилось.
В матеріалах справи є письмова заява дочки померлого – ОСОБА_3, в якій вона відмовляється від своєї частки у спадщині на користь позивачки, на спадщину не претендує.
Також відповідно до ст.. 376 ЦК України “… суд може визнати на вимоги власника земельної ділянки за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудовано на ній, якщо це не порушує права інших осіб”.
Дослідивши письмові матеріали справи, встановивши, що права позивачки, як спадкоємиці за законом , ніким не оспорюються, ніхто, крім неї на спадщину не претендує й вона бажає її прийняти, самочинно будівництво не порушує інтересів інших осіб, суд, на підставі викладеного, вважає за можливе ввести позивачку у право спадкування за законом та право власності на житловий будинок разом з усіма господарськими будівлями, у тому числі самочинно зведеними. .
Керуючись ст.ст.5-11,209, 212-215, 292 ЦПК України, на підставі ст.ст. 376, 1217, 1261, 1268 ЦК України, суд –
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до виконкому Краснодонської міської ради про введення у право спадкування за законом та визнання права власності на житловий будинок разом з господарськими будівлями, у тому числі самочинно зведеними - задовольнити у повному обсязі.
Ввести ОСОБА_1 у право спадкування за законом на спадкове майно після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 у вигляді житлового АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий АДРЕСА_1.
На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня його отримання копії цього рішення в апеляційний суд Луганської області через Краснодонський міськрайонний суд Луганської області.
Головуючий: