Судове рішення #12180932

Справа № 2-645/10

КОПІЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМУКРАЇНИ

про задоволення позову про стягнення аліментів

 у звязку з його визнанням у попередньому судовому засіданні

10 червня 2010 року Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Колотієвського О.О.,
з участю секретаря     Голуб О.В.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовною заявою в ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини , -

встановив:

Позивач, ОСОБА_1, 25.05.2010 року звернулась в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів в розмірі чверті його доходів на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи тим, що вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 20 серпня 1994 року. 3 січня 2010 року відповідач припинив надавати кошти на утримання сина.

Сторони з початку 2010 року не проживають однією сім»єю. Відповідач добровільно допомогу на утримання дитини не надає. Враховуючи, що позивач потребує матеріальної допомоги, просила задовольнити її позов.

Позивач в судовому засіданні свої позовні вимоги підтримала, в їх обгрунтування пояснила так, як викладено в описовій частині рішення.

Відповідач позов визнав, про що надав суду письмову заяву, погоджується, щоб з нього стягувалися аліменти згідно рішення суду по виконавчому листу.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законих підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Матеріалами справи встановлено, що сторони перебувають у шлюбі і мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач, як батько дитини, добровільно не надає матеріального утримання на нього.

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно з ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

За таких обставин суд постановляє рішення про стягнення аліментів в погодженому сторонами розмірі.

Керуючись ст.ст.79,84,180,181,182,183,191 СК України, ст.ст. 10,11,81,88,130,174, 367 ЦПК України, суд

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Білецьківка, Кременчуцького району Полтавської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, народження ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів його доходів, але не менш 30 % прожиткового мінімуму на дитину, встановленого для дитини відповідного віку, починаючи з 25.05.2010 року, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття тобто до  23 вересня 2012 року.

Рішення в частині стягнення суми платежу в межах одного місяця підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 42 грн.50 коп судового збору, 90 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи .

Стягнути з з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 кошти сплачені нею при подачі позовної заяви до суду 30 грн. за ІТЗ розгляду справи, 8 грн. 50 коп. судового збору а також кошти, затрачені нею за оформлення позову адвокатом ОСОБА_5 в сумі 200 грн., всього - 238 грн. 50 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Кременчуцький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя                        /підпис/                           О.О. Колотієвський

Копія вірна:

Суддя                                               О.О. Колотієвський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація