Судове рішення #12178647

                                                                      Справа № 2-1142/2010

                                           

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    24 листопада 2010 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Дашутіна І.В.,  при секретарі Макошенець С.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи: Яструбинська сільська рада, КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації», Сумська райдержнотконтора про визнання права власності в порядку спадкування,

   

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, про визнання права власності в порядку спадкування, з тих підстав, що в 2008 році помер його батько – ОСОБА_3, який належну йому частину майну заповідав позивачу, але так як в документах, що посвідчують право спадкодавця на майно були допущенні описки, а також в зв’язку з тим, що ОСОБА_3 за життя здійснив самочинне будівництво, але не встиг його узаконити, позивач на даний час не має можливості успадкувати майно яке йому заповідав спадкодавець.  

    В судове засідання позивач та його представник не з*явились, в своїй заяві позов підтримали та просили розглянути справу без їх участі.

    Відповідачка в судове засідання не з*явилась, в письмовій заяві позов визнала та просила розглянути справу за її відсутності.

Представники третіх осіб в судове засідання не з’явились, в письмових поясненнях проти позову не заперечували та просили розглядати справу без їх участі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про народження ОСОБА_1 являється сином ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а.с. 9).

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 – батько позивача, але в свідоцтві про смерть його прізвище було вказано з помилками, а саме ОСОБА_1 (а.с.10). Після смерті ОСОБА_3 залишив заповіт де вказав позивача своїм єдиним спадкоємцем (а.с. 11).

Позивач на час відкриття спадщини проживав зі спадкодавцем, про що свідчить довідка Яструбинської сільської ради, і відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України вважається таким, що прийняв спадщину (а.с. 12).

За свого життя ОСОБА_4 на підставі рішення ІІІ сесії 13 скликання Яструбинської сільської ради народних депутатів від 15 грудня 1998 року набув право власності на земельну ділянку площею 0,42 га, за адресою: АДРЕСА_1, до складу якої входять: земельна ділянка для будівництво та обслуговування житлового будинку і господарських будівель площею 0,05 га, та для ведення особистого селянського господарства площею 0,37 га, але в державному акті на право приватної власності на зазначену земельну ділянку також була допущена описка в написанні прізвища власника, а саме вказано прізвище ОСОБА_1, з посиланням на паспорт, хоча згідно паспорту його прізвищем є ОСОБА_4 (а.с. 6, 15).

Крім того, при житті ОСОБА_3 на зазначеній вище земельні ділянці побудував житловий будинок, і так як він перебував у шлюбі з відповідачкою, будинок був зареєстрований за нею -  ОСОБА_2, але згідно свідоцтва про право приватної власності від 23 серпня 1996 року, в ньому також неправильно було вказано її прізвище, а саме ОСОБА_1 (а.с. 13, 14).

Таким, чином хоча ОСОБА_1 має заповіт свого батька, але у зв'язку з плутаниною в написанні прізвища ОСОБА_2, позивач не має можливості оформити спадкові права після померлого, та крім того, відповідачка не визнає право власності позивача на половину майна, що належало її чоловіку.

Відповідно до ст. 69 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Крім зазначеного, ОСОБА_3 при житті додатково побудував на території належного йому з відповідачкою домоволодіння господарчі будівлі, а саме: прибудову літ. «б/», гараж літ. «З», сарай літ. «Л», навіс літ. «М», які згідно технічного паспорту являються самочинними і в зв’язку з чим позивач не має можливості успадкувати ? частину у праві власності на них, що належала його батькові (а.с. 16-18).

Згідно висновків СДПН Сумського району, Санітарно-епідеміологічної станції Сумського району, відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури прибудова літ. «б/», гараж літ. «З», сарай літ. «Л», навіс літ. «М» розташовані на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 не суперечать державним нормам.

Враховуючи викладене, необхідно визнати законним, та таким, що відповідає державним будівельним нормам, будівництво прибудови літ. «б/», гаражу літ. «З», сараю літ. «Л», навісу літ. «М», розташованих в домоволодінні АДРЕСА_1, а також встановити частки співвласників нерухомого майна розташованого в АДРЕСА_1, де визнати право власності за ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на 1/2 частину у праві власності за кожним на житловий будинок А-І, кухню літ. Б, прибудову літ. б/, погрібник літ. В, погріб літ. пг, сараї літ. Г,Л, гараж літ. З, вбиральню літ. Ж, навіси літ. К,М, душ літ. Н, огорожу №1-3, та визнати право власності за кожним з них на 1\2 частину земельної ділянки площею 0,42 га, в тому числі, цільовим використанням будівництво та обслуговування житлового будинку і господарських будівель площею 0,05 га, цільовим використанням ведення особистого селянського господарства площею 0,37 га, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Керуючись ст. ст.  10, 11, 60, 212 - 215 та 218  ЦПК України, ст.ст. 376, 1268 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Визнати законним, та таким, що відповідає державним будівельним нормам, будівництво прибудови літ. «б/», гаражу літ. «З», сараю літ. «Л», навіс літ. «М», розташованих за адресою: АДРЕСА_1.

Встановити частки співвласників нерухомого майна розташованого за адресою: АДРЕСА_1, де визнати право власності за ОСОБА_2  на 1/2 частину житлового будинку А-І, кухні літ. Б, прибудови літ. б/, погрібника літ. В, погребу літ. пг, сараїв літ. Г,Л, гаражу літ. З, вбиральні літ. Ж, навісів літ. К,М, душа літ. Н, огорожі №1-3, та визнати право власності на 1\2 частину земельної ділянки площею 0,42 га, в тому числі, цільовим використанням будівництво та обслуговування житлового будинку і господарських будівель - 0,05 га, цільовим використанням ведення особистого селянського господарства - 0,37 га, за ОСОБА_1  визнати право власності на 1/2 частину житлового будинку А-І, кухні літ. Б, прибудови літ. б/, погрібника літ. В, погребу літ. пг, сараїв літ. Г,Л, гаражу літ. З, вбиральні літ. Ж, навісів літ. К,М, душа літ. Н, огорожі №1-3, та визнати право власності на 1\2 частину земельної ділянки площею 0,42 га, в тому числі, цільовим використанням будівництво та обслуговування житлового будинку і господарських будівель - 0,05 га, цільовим використанням ведення особистого селянського господарства - 0,37 га, в порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Сумської області через районний суд протягом 10-ти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя     (підпис)

    З оригіналом згідно

Суддя                                     І.В. Дашутін

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація