Справа № 10-419/2010 Головуючий у 1 інстанції Бондарчук В.В.
Доповідач у 2 інстанції Мельничук Н.М .
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
23 листопада 2010 року. Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Житомирської області в складі :
головуючої - судді . . . . . . . . . . . . Мельничук Н.М.
суддів . . . . . . . . . . . . . . .Заліщука М.С. та Велидчука В.М.
з участю
прокурора . . . . . . . . . . . . . . . . . . Джуня В.В..
адвоката . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . .ОСОБА_5
скаржника . . . . . . . . . . . . . . . . . . .ОСОБА_6.
розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Житомирі справу за апеляцією ОСОБА_6 на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 13 липня 2010 року. Цією постановою відмовлено у задоволені скарги ОСОБА_6 про скасування постанови першого заступника прокурора Житомирської області від 29 квітня 2010 року про порушення кримінальної справи по факту зловживання службовим становищем та службового підроблення вчинених службовими особами СТОВ ’’Перемога’’ за ознаками злочинів передбачених ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України за необгрунтованістю.
Суд умотивував своє рішення тим, що в матеріалах справи для порушення кримінальної справи були приводи та підстави.
В апеляції ОСОБА_6 просить скасувати дану постанову та постанову про порушення кримінальної справи, так як вони незаконні. Вказує, що кримінальна справа повинна була бути порушена проти конкретних осіб, а не по факту. В ході дослідчої перевірки були встановлені всі особи, які мали відношення до складання документів. Кримінальна справа порушена в порушення вимог ст. 98 ч.2 КК України. Прокурором не встановлені достатні дані, які вказують на ознаки злочинів.
Заслухавши доповідь судді, який підтримав свою апеляцію, заперечення проти апеляції прокурора, перевіривши рішення суду 1 інстанції в межах апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 94 КПК України для порушення кримінальної справи у кожному конкретному випадку потрібні не тільки законний привід, але і підстава.
Підставою для порушення кримінальної справи є достатні дані, що вказують на наявність об’єктивних ознак злочину.
На даній стадії кримінального процесу перевіряються лише наявність об’єктивних ознак, що характеризують подію злочину. Закон не вимагає від відповідних органів при вирішенні питання про порушення кримінальної справи надавати докази або вважати встановленими будь-які обставини.
Відповідно до чинного КПК України перевірка даних, які вказують на ознаки злочину, збір і процесуальне закріплення доказів винуватості чи невинуватості особи можливе лише за умови порушення кримінальної справи та в процесі досудового слідства в ній.
Як вбачається із матеріалів справи, приводом до порушення кримінальної справи стало виявлення ознак злочинів органом прокуратури Житомирській області під час перевірки, а підставами були достатні дані, які містяться в довідці перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності СТОВ ’’Перемога’’ Житомирського району від 09.04.2010р. (а.с.10,11), поясненнях ОСОБА_7, ОСОБА_8 (а.с.20-23) та інших матеріалах перевірки, які були досліджені судом 1 інстанції.
За таких обставин підстави для скасування рішення суду 1 інстанції за мотивами, викладеними в апеляції, відсутні.
Керуючись ст.ст. 365, 366, 382 КПК України колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду, -
у х в а л и л а:
апеляцію ОСОБА_6 залишити без задоволення, а постанову Корольовського районного суду м. Житомира від 13 липня 2010 року про відмову в задоволенні його скарги про скасування постанови першого заступника прокурора Житомирської області від 29.04.2010 р. про порушення кримінальної справи по факту проти службових осіб СТОВ ’’Перемога’’ за ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України залишити – без зміни.
С у д д і: