Судове рішення #12177354

Справа №__ 2-2714/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

         22 листопада 2010 року.                                                                                                                                 м. Овруч

   Овруцький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого – судді         Гришковець А.Л.,

із секретарем                     Каленською Н.В.,  

з участю позивача             ОСОБА_1,  

відповідача                        ОСОБА_2,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про зменшення  розміру аліментів,-  

ВСТАНОВИВ:

  Позивач звернувся до суду із позовною заявою і просить зменшити розмір аліментів, утримуваних з нього на користь ОСОБА_4 та ОСОБА_3 з  5/12 на 1/3 частину всіх видів доходів, тобто по 1/6 частині кожній,  мотивуючи тим, що за рішенням Овруцького районного суду від 15.10.1999 року з нього утримуються аліменти  на користь ОСОБА_4 на утримання сина – ОСОБА_5  в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку.  

  Крім того,  рішенням Овруцького районного суду від 12.05.2010 року з нього утримуються аліменти  на користь ОСОБА_3 на утримання доньки – ОСОБА_6 в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку

  Утримувані аліменти становлять 5/12 частину його доходу, тоді як згідно чинного законодавства така частина не повинна перевищувати 1/3 частини доходів, тобто на двох дітей він сплачує більшу суму, ніж передбачено законодавством.   На даний час він отримує невелику заробітну плату і дохід, який він має не достатній для проживання.  

        В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав.

        Відповідач - ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнала. Щодо задоволення позову заперечила.

        Відповідач - ОСОБА_3 в судове засідання не з»явилася, але надала заяву, в якій просить справу розглядати без її участі.

         Вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід частково задовольнити з наступних підстав.

          Відповідно до ст.192 СК України, ч. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»  розмір   аліментів,   визначений   за  рішенням  суду  або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за  рішенням  суду  за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни  матеріального  або  сімейного  стану,   погіршення  або поліпшення здоров'я когось із них.

     У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.  

      Статтею 182 СК України  передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує:

     1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

     2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

     3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

     4) інші обставини, що мають істотне значення.

    Копія виконавчого листа по справі №АЕ-104/99 від 02.11.1999 року та копія рішення Овруцького районного суду від 12.05.2010 року по справі №2-453/10 підтверджують, що з позивача на користь ОСОБА_4 утримуються аліменти на сина – ОСОБА_5  в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку та на користь ОСОБА_3 на утримання доньки – ОСОБА_6 в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку та на її утримання в розмірі 1/12 частини всіх видів доходів.

    Згідно з ч.2 ст. 61 ЦПК України обставини, що встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ , у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини, тобто в позивача з часу стягнення аліментів на сина – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, дійсно народилася дитина – донька ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, на утримання якої та на утримання матері якої до досягнення дитиною 3-х років він також сплачує аліменти.

     З довідок Овруцького РЕМ №146, 145 від 05.10.2010 року вбачається, що позивач отримує  заробіток в середньому  розмірі в місяць 2598 грн. 33 коп..  Сума утримуваних аліментів з його заробітку становить1814 грн. 77  коп. в місяць.  

    Тобто, за вирахуванням аліментів доход позивача в місяць становить  783, 56 грн., що лише на 209 грн. 59 коп. більше середньомісячного розміру отримуваної відповідачем ОСОБА_2 допомоги по безробіттю.

    Враховуючи всі обставини справи, а саме: наявність у платника аліментів іншої дитини, на яку він сплачує аліменти, сплату  аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною трьох річного віку, його матеріальний стан та матеріальний стан дитини, суд приходить до висновку, що розмір аліментів підлягає зменшенню з ј частини до 1/5 частини заробітку (доходу).

     Від сплати судового збору сторони звільнені на підставі п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито”.

     Витрати на інформаційно-технічне забезпечення  розгляду справи позивачем сплачено в розмірі 120 грн. в доход держави.

     Керуючись ст.ст.182, 192 СК України , ст.ст. 10, 60, 209, 212, 213, 214,  215,  218 ЦПК України, суд  -                                                                            

         РІШИВ:

          Позов задовольнити частково.

          Зменшити розмір аліментів, утримуваних з  ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання сина – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, за рішенням Овруцького районного суду від 15.10.1999  року з ј до 1/5 частини заробітку (доходу), але не менше встановленого законодавством мінімуму для дитини відповідного віку.

    В решті вимог відмовити за безпідставністю.

    На рішення суду до апеляційного суду Житомирської області через Овруцький районний суд може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення.

    Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів   з дня отримання копії цього рішення.  

СУДДЯ:                                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація