Судове рішення #12176424

КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА

                                                                                              Справа № 2-о-62/2010  

Р І Ш Е Н Н Я

іменем  України

20 липня 2010 року      Корабельний районний суд  м. Миколаєва у складі:

                    головуючого – судді Непши О.І.,

при секретарі – Піроженко А.О.,

за участю заявниці – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Миколаєві цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа – п ята Миколаївська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами,

                         

в с т а н о в и в :

26 березня 2010 року заявник звернувся до суду із зазначеною заявою.

В обґрунтування заяви заявник вказує, що вона ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла його мати – ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на належні їй акції ТОВ «Роснефть». ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер його батько – ОСОБА_3 Після його смерті відкрилася спадщина на гараж та автомобіль. Заявник є єдиним спадкоємцем першої черги. Проте при зверненні до нотаріальної контори за отриманням свідоцтва про право на спадщину, йому було відмовлено у видачі документа. Підставою стало різне написання прізвища заявника у паспорті (ОСОБА_1 та батьків (ОСОБА_2, ОСОБА_3) у свідоцтвах про смерть. Заявник фактично прийняв спадщину, вступивши в управління та володіння спадковим майном, але не в змозі отримати правовстановлюючий документ на майно після смерті батьків, тому що не може підтвердити родинні відносини з батьками.

Заявник у судовому засіданні обставини, викладені у заяві підтвердив, просив заяву задовольнити. Додатково пояснив, що припускає, що неправильність при написанні прізвища відбулася під час перекладу його прізвища з російської мови на українську при обміні паспортів громадянина СРСР на паспорт громадянина України. В квітні 2010 року звернувся до нотаріальної контори, де були виявлені розбіжності при написанні прізвища, рекомендовано вирішити питання у судовому порядку.  

Заінтересована особа – п’ята Миколаївська державна нотаріальна контора – у судове засідання свого представника не направила, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, надіслала лист, в якому просила слухати справу за відсутності її  представника, постановити рішення на розсуд суду.

Свідок ОСОБА_4 у судовому засіданні показала, що знайома із заявником та знала його батьків ОСОБА_4. та ОСОБА_2. з 1984 року. Зі слів заявника їй відомо, що при оформленні спадщини після смерті батьків нотаріус виявив розбіжності у написанні прізвища їх та заявника.

 Свідок ОСОБА_5 суду показав, що знайомий із заявником більше 10-ти років. Так само знав і батьків заявника – ОСОБА_3 та ОСОБА_2. Зі слів заявника свідку відомо, що відбулася плутанина під час написанні прізвищ батьків ОСОБА_3) та заявника (ОСОБА_1.

З копію паспорту заявника вбачається, що його прізвище – ОСОБА_1 (а.с.14).

Згідно із свідоцтвом про народження (викладене російською мовою) батьками заявника є ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а.с.8).

З копій паспортів батьків та свідоцтв про смерть слідує, що прізвище батька вказане як ОСОБА_3, матері відповідно – як ОСОБА_2 (а.с.10-13).

Нотаріальна контора відмовила заявнику у видачі свідоцтв про право на спадщину за законом після смерті батьків саме через наявність розбіжностей під час написання прізвищ їх та заявника (а.с.7-8).  

Заслухавши пояснення заявника, показання свідків, дослідивши письмові докази, суд приходить до переконання про обґрунтованість заяви.

Згідно з п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України с уд розглядає справи, зокрема, про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

У суду не викликає сумнів та обставина, що померлі ОСОБА_3. та ОСОБА_2 є батьками заявника, відтак аналізуючи докази, наявні у справі, приходить до висновку, що заява має бути задоволена.

Керуючись ст.ст.256, 259, 208 ЦПК України, суд  

 

в и р і ш и в :

Заяву задовольнити.

Встановити, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, є матір’ю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Встановити, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга у письмовій формі подаються апеляційному суду через Корабельний районний суд м.Миколаєва.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга також може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       О.І.Непша

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація