ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
08 грудня 2009 року № 12/276
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого –судді Цвіркуна Ю.І., суддів –Баранова Д.О., Кротюка О.В.,
при секретарі Семеновій М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, інтереси якої представляє прокурор Дарницького району м.Києва, до Міністерства освіти і науки України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства культури і туризму України, третя особа –Пенсійний фонд України, про протиправність рішень, дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування шкоди,
встановив:
Позивач звернувся до адміністративного суду із позовом до відповідачів про протиправність рішень, дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування шкоди.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.12.2007 року за позовом ОСОБА_1 відкрито провадження у справі.
В ході судового розгляду справи позивач ОСОБА_1 неодноразово збільшувала позовні вимоги.
В судовому засіданні 25.11.2009 року позивач в черговий раз подала заяву про зміну позовних вимог.
У зв'язку із постійними змінами позовних вимог, не можливо було з’ясувати зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, визначити склад сторін, які беруть участь у справі, які позовні вимоги пред'явлені до конкретного відповідача.
А тому, з огляду на п.7 ч.1 ст.155 КАС України, в судовому засіданні 25.11.2009 року суд зобов’язав позивача усунути недоліки позовної заяви та змін до неї до 04.12.2009 року.
Так, суд зобов’язав позивача до 04.12.2009 року привести позовну заяву та доповнення до неї у відповідність до статті 106 КАС України, а саме зазначити: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, зазначити докази, про які відомо і які можуть бути використані судом. До позовної заяви додати її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Станом на 08.12.2009 рік позивач не виконав вимоги суду, а саме не усунув недоліки позовної заяви, що вказані судом.
Так, у встановлений судом строк позивачем подано фактично новий позов, у якому визначені інші сторони, змінено предмет та підстави позову. Окрім того, позивачем не сплачено судовий збір (державне мито) за вимогу про відшкодування моральної шкоди.
Таким чином, позивачкою не усунено недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, а подано нову позовну заяву, яка, враховуючи відсутність документа про сплату судового збору, не відповідає вимогам ст.106 КАС України. З огляду на це та беручи до уваги встановлені строки розгляду адміністративних справ, суд вважає, що у даному випадку наявні підстави для залишення заяви ОСОБА_1 без розгляду.
Згідно із п.7 ч.1 ст.155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
На основі встановленого, керуючись ст.155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 –залишити без розгляду.
Ухвала про залишення заяви без розгляду може бути оскаржена.
Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Цвіркун Ю.І
Суддя: Д.О. Баранов
Суддя: О.В. Кротюк
- Номер:
- Опис: стягнення 6 000 та 5 400грн.
- Тип справи: Видача дублікату наказу (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 12/276
- Суд: Господарський суд м. Києва
- Суддя: Цвіркун Ю.І
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.03.2017
- Дата етапу: 04.04.2017
- Номер:
- Опис: стягнення 6 000 та 5 400грн.
- Тип справи: Заміна сторони у виконавчому провадженні (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 12/276
- Суд: Господарський суд м. Києва
- Суддя: Цвіркун Ю.І
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.04.2017
- Дата етапу: 06.06.2017