Судове рішення #12164677

Справа № 2- а-909-1/10

У Х В А Л А

15 листопада 2010 року суддя Солом’янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в м. Києві про визнання нечинним протоколу про адміністративне правопорушення, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до Солом’янського районного суду м. Києва з адміністративним позовом до Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в м. Києві, у якому просив визнати нечинним протокол про адміністративне правопорушення.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2010 року було скасовано ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва про повернення позовної заяви позивачеві від 08 грудня 2009 року та направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду і вирішення питання щодо відмови у відкритті провадження у відповідності з п.1 ч.1 ст. 109 КАС України.

Як вбачається з позовної заяви, предметом оскарження є протокол про адміністративне правопорушення від 21 жовтня 2009 року.

Пунктом 1 ч. 1 ст. З КАС України визначено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У відповідності до ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Протокол про адміністративне правопорушення за своєю природою - це службовий документ, який стверджує факт скоєння правопорушення і є лише носієм доказової інформації.

Правовий акт - це акт волевиявлення (рішення) уповноваженого суб'єкта права, що регулює суспільні відносини за допомогою встановлення (зміни, скасування, зміни сфери дії) правових норм, а також визначення (зміни, припинення) на основі цих норм прав і обов'язків учасників конкретних правовідносин.

При цьому, критерієм розмежування понять нормативного правового акта і ненормативного (індивідуального) правового акта є сфера його дії за суб'єктивним складом, оскільки правові акти індивідуальної дії, на відміну від нормативних, поширюють свою дію на конкретно визначеного суб'єкта.

Як нормативний, так і ненормативний правовий акт завжди виражають волю (волевиявлення) уповноваженого суб'єкта права, його владні приписи; мають офіційний характер, обов'язковий до виконання; спрямовані на регулювання суспільних відносин; встановлюють правову норму чи конкретне правовідношення; оформляються у визначеній формі; є юридичними фактами, що спричиняють певні правові наслідки.

Ненормативні (індивідуальні) акти - породжують права і обов'язки у тих конкретних суб'єктів, яким вони адресовані, у конкретному випадку.

Правові акти індивідуальної дії своїми приписами мають породжувати права і обов'язки конкретних осіб, на яких спрямована їхня дія. У такому випадку реалізується компетенція видавця цього акту як суб'єкта владних повноважень, уповноваженого управляти поведінкою іншого суб'єкта і відповідно інший суб'єкт зобов'язаний виконувати його вимоги.

Тобто, особливою відмінністю правового акту від інших управлінських актів є наявність в ньому змісту управління певної особи шляхом встановлення прав і обов'язки для інших суб'єктів.

Сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не породжує жодних правових наслідків чи обов'язків.

Згідно до п. 4 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи наведені обставини та відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України у відкритті провадження в адміністративній справі необхідно відмовити, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ст. 3, 17, 107, 109 КАС України, -

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в м. Києві про визнання нечинним протоколу про адміністративне правопорушення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                                     Л.І. Кізюн

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація