Справа №1 - 146/2010
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2010 року Галицький районний суд Івано – Франківської області
в складі: головуючого судді Клюби В. В.
секретаря Борисевич Н. В.
з участю: прокурора Головашкіна В. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Галичі справу про обвинувачення: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, із середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, судимого: 28 липня 2003 року Івано – Франківським міським судом за ст. ст. 185 ч. 3, 309 ч. 1 КК України до позбавлення волі на строк три роки та на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік; 02 листопада 2006 року Івано – Франківським міським судом за ст. 309 ч. 2 КК України до громадських робіт на строк двісті годин; 15 травня 2007 року Івано – Франківським міським судом за ст. 389 ч. 1 КК України на підставі ст. 71 КК України до арешту на строк один місяць 15 днів і звільненого 27 червня 2007 року після відбуття покарання; 26 листопада 2007 року за ст. 309 ч. 2 КК України до двох років позбавлення волі і звільненого 19 грудня 2008 року умовно – достроково на невідбутий строк одинадцять місяців 11 днів; у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України, -
установив:
ОСОБА_1 повторно незаконно виготовив та зберігав наркотичні засоби без мети збуту при таких обставинах:
Будучи згідно вироку Івано – Франківського міського суду від 26 листопада 2006 року судимим за незаконне придбання, зберігання без мети збуту наркотичних засобів, тобто за ст. 309 ч. 2 КК України і звільненим 19 грудня 2008 року умовно – достроково на невідбутий строк одинадцять місяців 11 днів, повторно 13 липня 2010 року близько 11.00 години з метою незаконного виготовлення наркотичних засобів для особистого вживання, попередньо взявши із собою бинти та леза, приїхав у с. Майдан Калуського району для збору опію – сирцю із рослин снотворного маку. В період часу із 11.00 години по 14 годину 10 хвилин, проходячи із с. Майдан до с. Височанка Галицького району у невстановленому місці виявив рослини снотворного маку, з яких методом надрізання стебел рослин снотворного маку з допомогою медичних бинтів зібрав та виготовив особливо небезпечний наркотичний засіб – опій, обіг якого заборонено, в кількості у перерахунку на суху речовину 0,58 грама. Виготовлений у такий спосіб наркотичний засіб він заховав у поліетиленовий пакет та зберігав при сої в кишені штанів. Близько 14 години 10 хвилин у с . Височанка Галицького району був помічений працівниками міліції, які виявили і вилучили у ОСОБА_1 вказаний наркотичний засобу. Згідно з висновком судово – хімічної експертизи речовина на відрізку бинта, вилучена у ОСОБА_1 є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – опієм і кількість вказаного наркотичного засобу становить 0,58 грама.
Підсудний ОСОБА_1 свою винність у пред’явленому йому обвинуваченні визнав і повністю підтвердив обставини вчиненого ним злочину, а також дав показання, що він фактично припинив вживати наркотичні засоби і в даний час проходить курс реабілітації у Івано – Франківському обласному наркологічному диспансері. Щиро кається у вчиненому.
При цьому підсудний вважає за недоцільне досліджувати докази, які у справі, стосовно обставин вчиненого ним діяння, оскільки не оспорює фактичних обставин справи. З таким обсягом дослідження доказів по справі погодився в судовому засіданні прокурор.
За наведених вище обставин справи, суд вважає, що дії підсудного слід кваліфікувати за ст. 309 ч. 2 КК України, так як він, будучи судимим за вчинення злочину, передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України, незаконно виготовив та зберігав без мети збуту наркотичні засоби і підсудний погодився з обсягом пред’явленого йому обвинувачення та не оспорює фактичних обставин справи.
Призначаючи підсудному покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Зокрема, пом’якшуючими покарання обставинами суд визнає щире каяття підсудного у вчиненому, активне сприяння розкриттю злочину.
За місцем проживання негативно характеризуючи даних підсудного, як особи, не встановлено.
За таких обставин суд вважає, що підсудному слід призначити покарання у вигляді позбавлення волі і в межах санкції ст. 309 ч. 2 КК України.
Разом з тим з врахуванням тяжкості вчиненого ОСОБА_1 злочину та обставин його вчинення, особи винного, суд вважає, що виправлення підсудного можливе без відбування покарання, а тому на підставі ст. 75 КК України його слід звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням.
Також на підсудного слід покласти обов’язки, передбачені ст. 76 КК України.
Згідно з додатком до висновку експерта №09/12 – 0898 від 28 липня 2010 року (а. с. 23) витрати на проведення судово – хімічної експертизи становлять 386 гривень 64 коп., які, як судові витрати по справі, підлягають стягненню відповідно до ст. ст. 91, 93 КПК України із підсудного в користь науково – дослідного експертно – криміналістичного центру при УМВС України в Івано – Франківській області.
Речові докази по справі (а. с. 18 – 20) підлягають знищенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 323, 324, 327 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч. 2 КК України і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк три роки.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання звільнити з випробуванням з іспитовим строком два роки.
Застосувавши ст. 76 КК України, покласти ОСОБА_1 обов’язки:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально – виконавчої системи;
- повідомляти органи кримінально – виконавчого системи про зміну місця проживання;
- періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально – виконавчої системи.
Стягнути із ОСОБА_1 в користь науково – дослідного експертно – криміналістичного центру при УМВС України в Івано – Франківській області судові витрати в сумі 386 гривень 64 коп..
Речові докази: два медичних бинти; один медичний бинт, просочений рідиною темного кольору та дві половини леза для гоління знищити.
Запобіжний захід ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити попередньо обраний – підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Івано – Франківської області протягом п`ятнадцяти діб з часу проголошення вироку через Галицький районний суд.
Головуючий:
- Номер: 1/2407/2161/11
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-146
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Клюба Василь Васильович
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.08.2011
- Дата етапу: 22.09.2011