Судове рішення #12155988

Справа № 2-а-2836/2010 рiк

У Х В А Л А

ІМ`ЯМ    УКРАЇНИ

25  листопада 2010 року             Суддя Енергодарського мiського суду Запорiзької областi  Дзямко О.П.,  розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області про поновлення пропущеного строку, визнання бездіяльності  протиправною та зобов`язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просить  визнати протиправною бездіяльність Управління пенсійного фонду України у м. Енергодар  щодо не здійснення перерахунку та виплати надбавки до пенсії згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 01.01.2010р. та зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити їй зазначену надбавку з 01.01.2010р.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання адміністративного позову з’ясовує чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Відповідно до ч.1 ст. 99  КАС України, адміністративний  позов  може  бути  подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

    Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України, для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється  шестимісячний строк,  який,  якщо  не  встановлено  інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася  або  повинна  була  дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

    Ч. 1 ст. 100  КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається  без розгляду, якщо суд   за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.  

Одночасно ОСОБА_2  просить визнати поважною причину пропуску строку звернення до суду  та поновити його. В обгрунтування своєї вимоги  вона посилається  на  зміну у законодавстві,  яким поновлено юрисдикцію розгляду таких справ в порядку адміністративного судочинства  і строк звернення до суду з адміністративним позовом встановлений 6 місяців. Зазначає, що раніше зазначена категорія справ розглядалась в порядку цивільного судочинства,  строк позовної давності по якому складає 3 роки. Прийняття законодавства, яке стало регулювати по іншому ці відносини, унеможливило її право на звернення до суду в ці строки та значно звузило їх.

Однак, з обгрутуванням ОСОБА_2 не можна погодитись з наступних підстав.

ОСОБА_2 просить стягнути з відповідача заборгованість з виплати  державної соціальної допомоги дітям війни з 01.01.2010р. , при цьому  до суду звернулася лише 22.11.2010р. ОСОБА_2 отримувала пенсію регулярно, знала про її розмір, тобто на протязі вказаного періоду вона знала або повинна була знати про порушення  її права. Крім того, до березня 2010р. справи зазначеної категорії розглядались в порядку адміністративного судочинства, строк звернення до суду з позовом по якому був один рік,  однак до суду з адміністративним позовом вона не зверталася, і тому посилання позивача на зміну у законодавстві у серпні та  вересні 2010р. є безпідставною.  

На підставі викладеного, не має підстав для його поновлення і провадження по справі необхідно  відкрити в частині вимог, строк звернення до суду яких не пропущений, в іншій частині вимог позов залишити без розгляду.

Адміністративний позов вiдповiдає вимогам ст.ст. 105, 106  КАС України. Пiдстави, передбачені ст. 109 КАС України   для вiдмовлення  у вiдкриттi провадження по справi відсутні.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України в адміністративних справах щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, виплат та пільг дітям війни, застосовується скорочене провадження.

Керуючись ст.ст.99,100, 107, 183-2  КАС України, -

                    УХВАЛИВ:

В поновленні строку звернення до суду з адміністративним позовом – відмовити.

Вiдкрити скорочене провадження по справi за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області про поновлення пропущеного строку, визнання бездіяльності  протиправною та зобов`язання до вчинення дій, строк звернення до суду яких не пропущений. В іншій частині вимог позовну заяву  залишити без розгляду.

Відповідачу пропонується у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали та копії документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, то заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.

Роз’яснити відповідачу, що у разі ненадходження від нього у десятиденний строк заперечення на позовну заяву справа буде розглянута за наявними матеріалами.

 Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

    Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація