Судове рішення #12151883

Справа № 2-3759/10

                                                 Ряд стат звіту 46,47

                                            Код суду 0707

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          22 листопада 2010 року                                          м. Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

                   в особі:     головуючої – судді             Морозова Н. Л.

                при секретарі                 Стегура Н. Р.

        за участю:     позивача                 ОСОБА_1

               

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мукачево цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,                                                  

в с т а н о в и в:  

   

ОСОБА_1 18.10.2010 року звернулась в суд з позовом про розірвання шлюбу з ОСОБА_2, зареєстрованого 06 жовтня 2001 року відділі реєстрації актів громадянського стану Мукачівського міського управління юстиції Закарпатської області, актовий запис № 447, та стягнення з останнього аліментів в її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8 р. н. у розмірі ј частки заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні позивач позов підтримала повністю, з наведених у заяві підстав просила його задоволити. Після розірвання шлюбу бажає відновити своє дошлюбне прізвище Парасич.

   Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, про час і місце розгляду справи повідомлявся на останню відому суду адресу.

   Зі згоди позивача суд, знаходить можливим розглянути справу у відсутності відповідача, згідно вимог ст. 169 ч.4 ЦПК України, на підставі наявних у справі даних та доказів з постановленням заочного рішення, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

    Заслухавши пояснення позивача, вивчивши та перевіривши матеріали справи, суд приходить до слідуючого висновку.

В судовому засіданні встановлено, що шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстровано 06 жовтня 2001 року відділі реєстрації актів громадянського стану Мукачівського міського управління юстиції Закарпатської області, актовий запис № 447, після одруження прізвище чоловіка ОСОБА_2, дружини ОСОБА_1, що стверджується свідоцтвом про одруження серії І-ФМ № НОМЕР_1 виданого 06.10.2001 року (а.с.5). За час шлюбу у ОСОБА_2 та ОСОБА_1 народився син – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8 р. н., що стверджується свідоцтвом про народження серії І-ФМ  № НОМЕР_2 від 25.06.2002 року (копія наявна а.с.6), якого позивач просить залишити на її вихованні та стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини, у розмірі ј частки заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

    З доводів позивача вбачається, що даний шлюб виявився невдалим, спільне життя не склалося, фактично сім’я існує формально, сторони разом не проживають більше шести місяців, всі спроби позивачки примиритися з батьком дитини, останній відхилив, з дитиною батько періодично бачиться і забирає його на вихідні, що дає суду підстави вважати, що сторони не мають бажання зберегти сім’ю.

З матеріалів справи вбачається, що позивач по справі ОСОБА_1 не працює,  дитина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8,  р. н., згідно довідки ОДЛ знаходиться на диспансерному обліку  у кардіолога.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов‘язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

При визначенні розміру аліментів суд враховує, стан здоров’я дитини та можливість платника аліментів надання таких. Батько дитини, має іншу сім’ю, подружжя чекає на народження дитини, однак готовий сплачувати аліменти на утримання його сина ОСОБА_3 у розмірі визначеному позивачкою.

Статтею 183 СК України розмір аліментів, які належить стягувати на утримання дитини може бути у частці від заробітку платника аліментів. Відповідно до ч.2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу.

Таким чином, як встановлено судом позивач не працює, шукає роботу та потребує фінансової допомоги та необхідності участі батька дитини в утриманні їх неповнолітнього сина. Відповідач є батьком дитини, працює слюсарем-верстатником у ВАТ „Мукачівський завод ЗБВ іК”, його дохід, згідно довідки про доходи за шість місяців поточного року складає 5 769,39 гривень, інших дітей чи на утриманні осіб не має, тому має змогу і відповідно до вимог закону зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Наявних у справі доказів, достатньо для прийняття рішення у справі.

Відповідно до положень ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу відновити своє дошлюбне прізвище.

На підставі наведеного, суд доходить висновку про задоволення змінених вимог позову.

Керуючись: ст. ст.10, 60, 88, ч. 4 ст. 169, 208, 209, 212-218, 224-228  ЦПК України, ст. ст.104,110,112, 113,180, 182, 191  СК України, суд заочно-    

                                                                                                                                         

                                          р і ш и в :

Позов задоволити повністю.

Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрований 06 жовтня 2001 року відділі реєстрації актів громадянського стану Мукачівського міського управління юстиції Закарпатської області, актовий запис № 447– р о з і р в а т и. Після розірванні шлюбу відновити дошлюбне прізвище ОСОБА_1 і надалі іменувати її прізвищем - ОСОБА_1

Дитину, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8 р. н., залишити на вихованні матері ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_9 р. н., зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 фактично проживаючого по АДРЕСА_2 в користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_10 р. н., мешканкиАДРЕСА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини -  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8 року народження, у розмірі ј частки заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 18.10.2010 року до досягнення дитиною повноліття.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_9 р. н., зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 фактично проживаючого по АДРЕСА_2 в доход держави державне мито в сумі – 51, 00 гривень.

    При  оформленні   розірвання   шлюбу  в  органах  РАЦС стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_9 р. н., зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, фактично проживаючого по АДРЕСА_2 в доход держави в  сумі 17,00 (сімнадцять) гривень.        

     ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_9 р. н., зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, фактично проживаючого по АДРЕСА_2 в користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_10 р. н., мешканки АДРЕСА_3 сплачені позивачем судові витрати в розмірі 8,50 грн. держмита та 30,00 грн. послуг ІТЗ судового розгляду справи в частині розірвання шлюбу.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час оголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

   

Головуюча                     підпис                 Н. Л. Морозова

    Копія вірна:

    Суддя Мукачівського міськрайонного суду                 Н. Л. Морозова

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація