Судове рішення #12151865

1 із 2                                     Справа  № 2-3925/10

номер рядка статистичного звіту 4

код суду 0707

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                           заочне

22 листопада 2010 року                                                 м.Мукачево

                Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

В складі: головуючої                             Маргитич О.І.

    при секретарі                             Чудіній В.М.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м.Мукачево цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мукачівської міської ради, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування.  

                                              В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Мукачівської міської ради, про визнання права власності на земельну ділянку поАДРЕСА_1 загальною площею 0,1880 га.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що вказана вище земельна ділянка належить ОСОБА_2 та ОСОБА_3, що підтверджується наданою суду копією державного акту. ОСОБА_4 померІНФОРМАЦІЯ_2 року , а ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Після смерті  останніх, державним нотаріусом  видано свідоцтва         про право на спадщину, внаслідок чого 06 липня 2007 року  між спадкоємцями, а саме: ОСОБА_1 та ОСОБА_3 укладено договір про поділ спадкового майна,  внаслідок чого у власність позивача передано домоволодіння по АДРЕСА_1 Крім того, ОСОБА_3 та ОСОБА_2  являлись власником земельної ділянки на якій розташований даний будинок, однак позивач позбавлена була можливості оформити належним чином право власності на земельну ділянку, оскільки вона перебувала у спільній сумісній власності, без виділення часток кожного співвласників. Враховуючи наведене у позовній заяві, а також, той факт, що позивач являється власником домоволодіння по АДРЕСА_1 просить визнати за нею право власності на  земельну ділянку.

    Позивач в судове засідання не з’явилася, повідомлялася належним чином про час та місце судового розгляду, подала до суду заяву про  розгляд справи в її відсутності.

Представники відповідачів в судове засідання не  з’явилися, повідомлялися належним чином про час та місце розгляду справи, тому зі згодою  позивача  суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.    

Судом встановлено, що  позивач являється власником домоволодіння АДРЕСА_1.

Згідно копії державного акту, наданої суду співвласниками  земельної ділянки за вказаною адресою являються  ОСОБА_3 та ОСОБА_2

Відповідно до  копії свідоцтв про смерть ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року , а ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_3 року, тому вказані дні слід вважати часом відкриття спадщини.

В свою чергу позивач у визначений  шестимісячний строк звернулася в нотаріальну контору з заявою про оформлення права власності на спадкове майно.

Нормами матеріального права, що підлягають до застосування до даних правовідносин є  відповідні норми  ЦК України.

2 із 2

Вимогами ст..1270 ЦК України передбачено шестимісячний строк звернення  із заявою про прийняття спадщину. В своїй позовній заяві позивач зазначила, що йому  відмовлено  у реєстрації права власності на спадкове майно, оскільки,  належним чином не встановлені частки спадкового майна.

Відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. В свою чергу з наданої суду копії державного акту  вбачається, що державний акт на земельну ділянку належним чином не зареєстрований.

Пунктом 216 Наказу від 03 березня 2004 року за №20/05 «Про затвердження інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України « видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації провадиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцеві та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.

Згідно пункту 28 Наказу  зазначено, що у справах нотаріуса залишаються копії державного акту на право власності на земельну ділянку при видачі свідоцтва про право на спадщину. На оригіналі держаного акту нотаріусом ставиться відповідна відмітка.

Вимогами ст.1216 ЦК України  визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов’язків від фізичної особи яка померла, до інших осіб, а ст..1218 ЦК України передбачено, що до складу  спадщини входять  всі права  та обов’язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялися внаслідок його смерті.

З урахування наведеного та наданих суду доказів  суд приходить до переконання, що позивач являється єдиним спадкоємцем, яка фактично вступила у володіння спадковим майном, тому відповідно до ст.1268 ЦК України слід  вважати її такою, що прийняла спадщину.

Враховуючи наведене суд приходить до переконання, що наявні всі докази що позивач вступила у володіння спадковим майном на момент відкриття спадщини, тому слід визначити її право  на спадкове майно.

    Беручи до уваги встановлені судом факти та відповідні правовідносини, суд вважає, що вищевказаний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

    Судові витрати покласти на позивача.

      Керуючись ст.ст.10,60,88,208,209,212,214-215,224-226 ЦПК України, ст.ст.1220, 1258,1268, ЦК України, суд

                                        вирішив:

   

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на земельну ділянку надану для будівництва та обслуговуванню  житлового будинку розташовану по АДРЕСА_1 в місті Мукачево, Закарпатської області,  площею 0,1880 га в порядку спадкування.

Рішення суду   може бути оскаржено в апеляційний суд Закарпатської області через Мукачівський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.  У разі постановлення рішення суду без участі особи, яка його  оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.

    Головуюча                                 О.І.Маргитич

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація