Судове рішення #12151651

Справа № 2-3872-10

     

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

23 листопада  2010 року                                           Замостянський районний суд м. Вінниці                                                                          

                                                         складі:  головуючого – судді Луценко Л.В.,

                                                         при секретарі Мамошук І.В.,

                за участю: прокурора Мельниченка В.М.,

                           представника ВАТ “АК Вінницяобленерго

         структурної одиниці

      «Вінницькі міські електричні мережі»

       Панчука Б.В.,

                           представника відповідача Гусак В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом Прокурора  м. Вінниці  в інтересах держави в особі ВАТ “АК Вінницяобленерго” структурної одиниці «Вінницькі міські електричні мережі» до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, -

Встановив:

    02 липня 2010 року, Прокурора  м. Вінниці  в інтересах держави в особі ВАТ “АК Вінницяобленерго” структурної одиниці «Вінницькі міські електричні мережі», звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, мотивуючи позовні вимоги  тим, що 07 квітня 2009 року працівниками структурної одиниці “Вінницькі міські електричні мережі” виявлено грубе порушення правил користування електроенергією споживачем – ОСОБА_1 яка користувалася електроенергією в АДРЕСА_1, з порушенням умов нормативно – технічних документів, що суперечить вимогам ст. 26 ЗУ “Про електроенергетику” та п. 42 Правил користування електроенергією, затверджених КМУ № 1357 від 26.07.1999 року.

По вказаному факту контролерами структурної одиниці “ Вінницькі міські електричні мережі ” було складено акт порушення Правил користування електроенергією споживачем – фізичною особою № 017910 від 07.04.2009 року.

Згідно рішення комісії по розгляду актів про порушення Правил користування електроенергією споживачу – ОСОБА_1 та на підставі п. 53 вищезазначених Правил користування електроенергією,  нараховані збитки  на загальну суму 1 482 грн. 55 коп.

      Добровільно сплатити суму збитків відповідач не бажає, тому позивач просить стягнути її в примусовому порядку.

В судовому засіданні прокурор та представник ВАТ “АК Вінницяобленерго”,  позовні вимоги підтримали та просили стягнути з відповідача суму боргу за порушення Правил користування електроенергії  в розмірі 1 482 грн. 55 коп. та  судові витрати на користь держави.

Представник відповідачки в судовому засіданні заперечила проти заявлених вимог позивачів та просила в задоволенні позову відмовити, оскільки він безпідставний та необґрунтований.

Вислухавши пояснення сторін, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити, оскільки в ході судового розгляду встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 являється споживачем електроенергії, яка користувалася електроенергією в АДРЕСА_1

Позивачі в своїх вимогах зазначають, що нею порушено Правила користування електроенергією, про що контролерами структурної одиниці “ Вінницькі міські електричні мережі ” було складено акти порушення Правил користування електроенергією споживачем – фізичною особою №  017910 від  07.04.2009   року.

Відповідно до розрахунку ВАТ “АК Вінницяобленерго”, відповідачем в зв’язку з порушенням правил користування електроенергією ВАТ “АК Вінницяобленерго” були завдані збитки, на суму        1 482 грн. 55 коп.

Але, дані вимоги є передчасними та хибними, оскільки, як встановлено в ході розгляду справи, відповідачка не має ні технічної, ні фізичної можливості втручання в схеми приладів обліку, які встановленні на сходовій клітці будинку де вона проживає, являється інвалідом другої групи  по зору, що підтверджується матеріалами справи, а саме: випискою з історії хвороби (а.с. 13); епікризом (а.с. 14); випискою із медичної картки хворого (а.с. 15); довідкою військово-медичної клініки (а.с. 16); довідкою МСЕ (а.с. 17); посвідченням інваліда 2-ої групи (а.с. 18).

А також згідно пункту 2.4 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 №28 (у редакції постанови НКРЕ від 25.12.2008 №1449 (далі - ПКЕЕ), межа експлуатаційної відповідальності між споживачем -фізичною особою, об'єднанням співвласників (власником) багатоквартирних будинків та/або власником електричних мереж за технічний стан і обслуговування суміжних електроустановок установлюється для квартир багатоповерхових будинків на відхідних клемах розрахункових засобів обліку поверхових або квартирних електрощитків або ввідних клемах комутаційних апаратів, якщо останні встановлені всередині квартири.

Згідно положень пункту 11 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357 (далі - ПКЕЕн), відповідальність за збереження по квартирних приладів обліку, встановлених на сходових клітках, та пломб на них несе власник будинку або організація, у віданні якої перебуває будинок.

З огляду на вищевикладене, та враховуючи той факт, що відповідальним за технічний стан електропроводки на сходових клітинах є організація, у віданні якої перебуває будинок (ЖЕК), правомірність складеного акта №  017910 від  07.04.2009  року. є сумнівною по відношенню до споживача.

  Про, що також зазначено у листі відповіді Національної комісії регулювання електроенергетики України Вінницького територіального підприємства, на звернення відповідачки. (а.с. 12).

Стаття 60 ЦПК України, передбачає, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.  Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір та д оказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Позивачі при розгляді даного спору, суду не надав доказів обставин, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір, а тільки ґрунтував свої вимоги на припущеннях та не переконав суд у достовірності наведених фактів.

    На підставі викладеного, керуючись ст. 1166 ЦК України,  ст.ст. 10, 11, 60, 169 ч. 4, 212 - 217, 224 –226 ЦПК України, Законом України “Про електроенергетику” від 16.10.97 року,   Постановою К М У  “ Про посилення контролю за режимами  споживання електричної і теплової енергії”  від 7 серпня 1996 р. за N 929 , суд, –    

Вирішив:

    В задоволенні позову прокурора  м. Вінниці  в інтересах держави в особі ВАТ “АК Вінницяобленерго” структурної одиниці «Вінницькі міські електричні мережі» до ОСОБА_1   про відшкодування збитків - відмовити.

Протягом десяти днів з дня проголошення рішення до суду може бути подана апеляційна скарга.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація