Справа № 2 – 4456 2010 року
РІШЕННЯ
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
(заочне)
19.11.2010 року
Корольовський районний суд м.Житомира в складі :
головуючого – судді Кочетова Л.Г.,
при секретарі Калініній О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Український концерн хмелярства «Укрхміль» про стягнення заборгованості по заробітній платі, вихідній допомозі та середнього заробітку за час затримки розрахунку, -
встановив:
Позивач звернулася до суду з зазначеним позовом, в якому вказала, що вона працювала у відповідача до 11.08.2010 року. Тривалий час перед звільненням відповідач не виплачував їй заробітну плату та всього заборгував 12835 грн. 69 коп. заробітної плати та вихідної допомоги. Просить стягнути зазначену суму, середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні.
В судовому засіданні позивач уточнила, що просить стягнути середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 11.08.2010 року по 27.09.2010 року (по день звернення до суду, в решті позов підтримала з тих самих підстав та пояснила, що в день звільнення вона не працювала вона звернулася з заявою про звільнення черех пошту і просила звільнити її з 11.08.2010 року, після чого на роботу не ходила. Про те, що її звільнено дізналася лише 08.09.2010 року, коли прийшла на роботу та отримала відповідний наказ.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце слухання справи.
Суж вважає можливим допустити заочний розгляд по даній справі.
Судом встановлено наступне.
Позивач працював у відповідача до 11.08.2010 року.
При звільненні відповідач з позивачем не розрахувався, чим порушено права позивача, тому позов в частині стягнення заборгованості по заробітній платі та вихідної допомоги підлягає задоволенню.
Згідно з вимогами ст. ст. 116-117 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, провадиться в день звільнення, а якщо він в той день не працював, не пізніше наступного дня після пред”явлення ним вимоги про розрахунок. В разі невиплати розрахунку з вини власника, підприємство повинно виплатити працівнику його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Так як позивач в день звільнення не працювала, як встановлено з її пояснень, не дочекавшись наказу про звільнення вона самостійно припинила виходити на роботу і до 08.09.2010 року там не з»являлася, суд приходить до висновку, що відповідач в цей період був позбавлений можливості провести з позивачем розрахунок, а тому його вини у невиплаті вказаних коштів за даний період немає. Будь-яких доказів того, що вона зверталася до відповідача з вимогою про виплату їй заробітної плати в період з 8 по 27 вересня 2010 року суду не надано, суд вважає днем звернення з вимогою про виплату заробітної плати – день звернення до суду – 27.09.2010 року, а тому позов в частині стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що даний позов підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст. ст. 115-117 КЗпП України, Законом України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати”, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 209, 212, 213, 215, 218, 224, 225 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовільнити частково.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Український концерн хмелярства «Укрхміль» на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в розмірі 9058 гривень, вихідну допомогу в сумі 3777 гривень 69 копійок, а всього 12835 гривень 69 копійок, на користь держави державне мито в розмірі 128 гривень 36 копійок та на розрахунковий рахунок ТУ ДСА в Житомирській області 120 гривень витрат з інформаційно-технічного забезпечення для Корольовського районного суду м.Житомира, в решті позовних вимог відмовити за безпідставністю.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана до Корольовського районного суду м.Житомира протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м.Житомира протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя Корольовського
районного суду м.Житомира Кочетов Л.Г.