СПРАВА-2-1738/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2010 року м.Житомир
Корольовський районний суд м.Житомира в складі:
Головуючого – судді Сингаївського О.П.
при секретарі Козарик В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до санаторія-профілакторія "Будівельник" ДПТНЗ Житомирський професійний технологічний ліцей, державного професійно-технологічного навчального закладу "Житомирський технологічний ліцей", виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з даним позовом і в обґрунтування позовних вимог зазначила, що з 04.09.2002 року працювала на посаді старшої медичної сестри в санаторії профілакторії "Будівельник" державного професійно-технологічного навчального закладу "Житомирський технологічний ліцей". 04.01.2010 року її було звільнено з роботи в зв'язку з ліквідацією санаторію - профілакторію за п.1 ст.40 КЗпПУ. При звільненні їй не були виплачені вихідна допомога в розмірі 1756,00 грн. та компенсація за невикористану відпустку в розмірі 569,0 грн. Просила стягнути на її користь невиплачені при звільненні кошти, середній заробіток за час затримки розрахунку в сумі 1200,42 грн та відшкодувати завдану моральну шкоду в розмірі 1500,0 грн.
Під час розгляду справи позивач збільшила позовні вимоги і остаточно просила стягнути з відповідачів на її користь 2325,00 грн. вихідної допомоги та компенсації за невикористану відпустку, 9936,81 грн. середнього заробітку за весь час затримки розрахунку та моральну шкоду в розмірі 3000,0 грн.
В судове засідання 06.10.2010 року позивач не з'явилась, направивши до суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Представник відповідача, державного професійно-технологічного навчального закладу "Житомирський професійний технологічний ліцей", в судовому засіданні позов не визнав з тих підстав, що позивач не укладала трудовий договір з ліцеєм і не отримувала в ліцеї заробітну плату. Просив відмовити в задоволенні позову до ліцею. В судове засідання 06.10.2010 року не з'явився представник, направив до суду листа з проханням розглядати справу у його відсутність.
Представник відповідача, виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в судовому засіданні позов не визнав і просив відмовити в його задоволенні до Фонду, оскільки основною функцією Фонду є забезпечення реалізації права громадян на соціальний захист, а не забезпечення дотримання умов трудового законодавства. В судове засідання 06.10.2010 р. представник Фонду не з»явився, направив до суду листа з проханням розглядати справу у його відсутність.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що даний позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач перебувала в трудових відносинах з санаторієм-профілакторієм "Будівельник", який був створений у 1986 році на базі ПТУ-13, нині ДПТНЗ "ЖПТЛ", відповідно до постанови Житомирського обкому профспілки будівельників, як структурний підрозділ без права юридичної особи. Діяв відповідно до Статуту ліцею та Положення про відокремлений підрозділ санаторія - профілакторія "Будівельник" ДПТНЗ Житомирський професійний ліцей.
13.04.2009 року між державним професійно-технологічним навчальним закладом "Житомирський технологічний ліцей" та Житомирським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності було укладено договір про надання послуг з оздоровлення згідно якого Фонд зобов'язаний проводити часткове фінансування санаторію-профілакторію "Будівельник", відповідно до затвердженого кошторису щомісячно за наданими заявками.
Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" за рахунок коштів Фонду здійснюється часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, навчальних закладів та організацій, в порядку, визначеному правлінням Фонду. Порядком часткового фінансування санаторіїв - профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 р. № 16 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.04.2009 р. за № 394/16410, передбачені умови такого фінансування. Зокрема, п.2.6 Порядку визначено, що часткове фінансування санаторію-профілакторію може здійснюватись за кошти Фонду, якщо він буде відокремленим підрозділом підприємства, установи, навчального закладу або організації та діяти на основі положення про нього, затвердженого власником санаторію-профілакторію або уповноваженим ним органом.
Позивач перебувала в трудових відносинах з санаторієм-профілакторієм "Будівельник" ДПТНЗ Житомирський професійний технологічний ліцей, власником якого є державний професійно-технологічний навчальний заклад "Житомирський технологічний ліцей". Виконавча дирекція Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснювала часткове фінансування санаторію-профілакторію у межах асигнувань, що визначалось щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний рік. Видатки на виплату вихідної допомоги та компенсації за невикористану відпустку працівникам, звільненим в зв’язку із скороченням, в кошторис санаторію-профілакторію на 2009 рік, підписаний директорами ДПТНЗ "Житомирський технологічний ліцей" і виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, не включались.
Наказом директора ДПТНЗ "ЖПТЛ" від 29.12.2009 р. № 465 санаторій-профілакторій "Будівельник було ліквідовано.
04.01.2010 року позивача було звільнено з роботи в зв’язку з ліквідацією санаторію-профілакторію за п.1 ст.40 КЗпПУ. В порушення вимог ст. 116 КЗпПУ, при звільненні позивачу не було виплачено вихідну допомогу в розмірі середнього місячного заробітку, відповідно до вимог ст.44 КЗпПУ та компенсацію за невикористану відпустку, згідно вимог ст.83 КЗпПУ.
За змістом ст. 117 КЗпПУ належні працівникові при звільненні суми виплачуються власником або уповноваженим ним органом, яким в даному випадку є державний професійно-технологічний навчальний заклад "Житомирський технологічний ліцей". В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 КЗпПУ, при відсутності спору про їх розмір, підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Представник ДПТНЗ "ЖПТЛ" не надав суду доказів відсутності вини навчального закладу у невиплаті позивачу належних сум, розмір невиплачених сум відповідачем визнається.
Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача щодо стягнення з відповідача державного професійно-технологічного навчального закладу "Житомирський технологічний ліцей" на користь позивача 1756,00 грн. вихідної допомоги; 569,0 грн. компенсації за невикористану відпустку, що підтверджується наданими відповідачем довідками та 9936,81 грн. середнього заробітку, виходячи з розрахунку: 2934,18 грн. заробітної плати за листопад-грудень 2009 р. : 44 робочих днів листопада-грудня 2009 року = 66,69 грн. середньоденного заробітку;
66,69 грн. х 149 робочий = 9936,81 грн.
Позовні вимоги позивача щодо відшкодування моральної шкоди, суд також вважає обґрунтованими з тих підстав, що невиплатою належних сум при звільненні власником були порушені законні права позивача, що призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагало додаткових зусиль для організації його життя. Разом з тим, суд зменшує розмір морального відшкодування до 100 грн., враховуючи обсяг завданих моральних страждань та виходячи із засад розумності, виваженості і справедливості.
Керуючись ст.ст. 10, 57-60, 208, 209, 212-215, 246 ЦПК України, ст.ст.40, 44, 83, 115-117, 237-1 КЗпПУ, суд-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Стягнути з державного професійно-технологічного навчального закладу Житомирський технологічний ліцей на користь ОСОБА_1 1756,00 грн. вихідної допомоги, 569,00 грн. компенсації за невикористану відпустку, 9936,81 грн. середнього заробітку, 100 грн. моральної шкоди, а всього 12361,81 грн.; на користь держави стягнути судовий збір в розмірі 123,62 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь ТУ ДСА в Житомирській області для Корольовського районного суду м.Житомира ( Код ЗКПО: 22062319, р/р 31211259700002, МФО 811039, Банк: УДК в Житомирській області за кодом класифікації доходів 22050001 "Надходження від оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах").
В решті вимог позов залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м.Житомира протягом десяти днів з дня його проголошення.
СУДДЯ О.П.Сингаївський