Судове рішення #12147769

Справа №1-610/2010 р.

В И Р О К

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

11 листопада  2010 р.                                                                               м.Житомир                                                              

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

Головуючого-судді        Побережного В. Й.,

при секретарі                  Сімашко Н.В.,

з участю прокурора         Товянського В.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця с.Довге Іршавського району Закарпатської області, освіта середня, не працюючого, не одруженого, мешканця АДРЕСА_1 та області (зареєстрований АДРЕСА_2, військовозобов’язаного,  не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч.1  КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Підсудний ОСОБА_1 13.09.2010 р. близько 17 год.  поблизу торгівельного центру „Ярмарок”, на майдані АДРЕСА_3, шляхом знахідки, незаконно, без мети збуту, придбав наркотичний засіб – опій ацетильований, 0,173 грам, по вазі сухої речовини, який незаконно, без мети збуту зберігав при собі.

В цей же день близько 18 год. 30 хв. поблизу АДРЕСА_4 ОСОБА_1 був затриманий працівниками міліції, які виявили та вилучили у нього вказаний наркотичний засіб.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому злочині визнав повністю та суду показав, що 13.09.2010 р. близько 18 год. 30 хв. він знаходився поблизу торгівельного центру „Ярмарок”, розташованого на майдані АДРЕСА_3, де знайшов одноразовий медичний шприц, частково заповнений „ширкою”, який він забрав собі для власного вживання. В цей же день, коли він проходив біля АДРЕСА_4, то був затриманий працівниками міліції, які виявили та вилучили у нього знайдений шприц з „ширкою”.

Підсудний ОСОБА_1  вину усвідомив,    щиро розкаявся  у вчиненому.

Крім визнавальних показань  підсудного ОСОБА_1, його винність в інкримінованому  злочині  також стверджується зібраними по справі та  дослідженими в судовому засіданні слідуючими  доказами:

    - протоколом огляду місця пригоди від 13.09.2010 р., в ході якого у ОСОБА_1 було виявлено та вилучено одноразовий медичний шприц ємкістю 2 мл, частково заповнений рідиною темно-коричневого кольору (а.с.3);

- висновком судово-хімічної експертизи №2/929 від 29.09.2010 р., згідно якого  надана на дослідження рідина в одноразовому медичному шприці ємкістю 2 мл, вилученому у ОСОБА_1, є наркотичним засобом – опієм ацетильованим,  0,173 грама по вазі сухої речовини (а.с.42-43);

- висновком судово-медичної експертизи №3607 від 28.09.2010 р., згідно якого у ОСОБА_1 виявлено рубці на лівій руці, розташовані по ходу підшкірних вен, які являються слідами загоєння ран, що утворилися від дії колючого предмету, неодноразового введення медичної  ін’єкційної голки  (а.с.48);

    - висновком судово-наркологічної експертизи №Д-823  від 28.09.2010 р., згідно якого ОСОБА_1 страждає психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів  (а.с.56);

    - протоколом огляду речових доказів від 05.10.2010 р., в ході якого було оглянуто одноразовий медичний шприц ємкістю 2 мл, частково заповнений рідиною темно-коричневого кольору,  вилучений у ОСОБА_1 (а.с.59).

Суд, оцінивши зібрані по справі і  досліджені в судовому засіданні докази  в їх сукупності, приходить до переконання, що винність підсудного ОСОБА_1  у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту, доведено повністю і кваліфікує  його дії  за ознаками злочину, передбаченого ст. 309 ч.1   КК України.

    При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину підсудним ОСОБА_1, дані про його особу, обставини справи, що пом”якшують та обтяжують покарання.

Злочин, передбачений ст.309 ч.1  КК України, є середньої  тяжкості.

До обставин, що пом»якшують покарання підсудному, суд відносить,  - усвідомлення ним вини та щире каяття у вчиненому.

Обставин, що   обтяжують покарання підсудному, судом не встановлено.

    Із-за таких обставин та враховуючи те, що ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності притягується вперше, є особою молодого віку, за місмцем проживання характеризується позитивно, суд вважає, що його виправлення та перевиховання можливі в умовах без ізоляції від суспільства, а тому обирає йому  покарання  з застосуванням положень ст.ст.75, 76 КК України.

Керуючись ст.ст.  323, 324 КПК України, суд –

З А С У Д И В:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ст.309 ч.1  КК України та за цим Законом призначити йому покарання, -  2 (два) роки обмеження волі.

В строк відбування покарання ОСОБА_1 зарахувати строк перебування його під вартою,  з 16 вересня по 11 листопада 2010 р.

Згідно ст.ст.75, 76 КК України, звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробовуванням, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов»язки: повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання та періодично з»являтися в ці органи на реєстрацію.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1, - тримання під вартою, змінити на підписку про невиїзд, звільнивши його з-під варти в залі суду.

Речові  докази по справі, - одноразовий медичний шприц, ємкістю 2 мл, частково заповнений рідиною темно-коричневого кольору, після набрання вироком чинності, знищити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ УМВС України в Житомирській області 193,32  гривень витрат, пов’язаних з проведенням судово-хімічної експертизи.

Вирок суду може бути оскаржено і на нього може бути внесено апеляційне подання до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Головуючий-суддя:                                  В.Побережний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація