КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-4611/09/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Смілянець Е.С.
Суддя-доповідач: Безименна Н.В.
У Х В А Л А
Іменем України
"16" листопада 2010 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Безименної Н.В.,
суддів: Горяйнова А.М. та Мамчура Я.С.,
при секретарі Паскаль Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою Малого приватного підприємства «Вегас»на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2009 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області до Малого приватного підприємства "Вегас" про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И Л А:
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2009 року позов задоволено повністю, а саме: стягнуто з малого приватного підприємства «Вегас» на користь державного бюджету України через Державну податкову інспекцію у Чигиринському районі Черкаської області фінансові санкції в сумі 5040000 (п’ять мільйонів сорок тисяч) грн., а гральне обладнання конфісковано; стягнуто до Державного бюджету України отриманий МПП «Вегас»прибуток за проведення азартної гри в розмірі 30 грн.
Рішення суду обґрунтоване тим, що у суду немає жодних сумніву щодо того факту, що відповідачем здійснювалася діяльність з організації та проведення азартних ігор.
Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову та прийняти нову про відмову в задоволенні позову. На думку апелянта, позивачем не доведено організацію та здійснення грального бізнесу відповідачем.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні –не обов’язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову –залишити без змін.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З матеріалів справи вбачається, що МПП «Вегас»зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа 19.10.1998 року виконавчим комітетом Одеської міської ради, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО №258446. Згідно довідки з єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України, основним видом діяльності підприємства за КВЕД є азартні ігри та ігри за гроші.
Згідно ліцензії виданої Міністерством фінансів України серії АВ № 082810 та ліцензії виданої Чернігівською обласною державною адміністрацією серії АВ № 331541 МПП «Вегас»надавало послуги у сфері грального бізнесу на території Чернігівської області
28.02.2008 року між МПП «Вегас»та ФОП ОСОБА_2 укладений договір оренди №1/2007. Предметом даного договору є те, що ФОП ОСОБА_2 передає, а МПП «Вегас»приймає у строкове платне користування приміщення, що знаходиться за адресою м. Прилуки, Чернігівська обл., вул. Київська. 230-Е. Приміщення що орендується надається орендарю для залу гральних автоматів.
Співробітники ВПМ Прилуцької ОДПІ спільно з працівниками Прилуцької ОДПІ та Прилуцького МРВ УМВС в Чернігівській області 19.07.2009 року проведено перевірку орендованого МПП «Вегас»приміщення по вул. Київська, 230-Е. Перевіркою встановлено, що МПП «Вегас»за зазначеною адресою, надавало послуги з грального бізнесу.
Так, з акту обстеження приміщення від 19.07.2009 року вбачається, що в приміщенні по вул. Київська, 230-Е знаходиться вісімнадцять гральних автоматів з яких п'ять включено до електромережі. На двох гральних автоматах під назвою «Козирна карта»проводилася гра двома відвідувачами. Також було виявлено та вилучено копії патентів на здійснення підприємницької діяльності МПП «Вегас»у сфері грального бізнесу, ключі до гральних автоматів, та гральні автомати в кількості 18 штук. До акту приєднана фототаблиця де на фотокартках зафіксовано документацію співробітниками податкового органу факту порушення МПП «Вегас»положень Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні». Крім того, з акту вбачається, що співробітниками податкової міліції із гральних автоматів вилучених у МПП «Вегас»вилучалися грошові купюри.
Враховуючи наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідачем здійснювалася діяльність організації та проведення азартних ігор, доказів протилежного відповідачем не надано.
25 червня 2009 року набрав чинності Закон України «Про заборону грального бізнесу в Україні»від 15 травня 2009 року (далі - Закон), який запроваджує обмеження щодо здійснення грального бізнесу в Україні, виходячи з конституційних принципів пріоритету прав і свобод людини і громадянина, захисту моральності та здоров'я населення, заборони використання власності на шкоду людині і суспільству.
Відповідно до статті 2 Закону в Україні забороняється гральний бізнес та участь в азартних іграх.
Контроль за виконанням суб'єктами господарювання норм Закону покладений на підрозділи Державної податкової адміністрації України.
Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначені Законом України «Про державну податкову службу в Україні»від 4 грудня 1990 року.
П. 11-1 ч. 1 ст. 10, ст. 11-1, п. 18 ч. 1 ст. 11 вказаного Закону визначено, що перевірки платників податків органами податкової міліції проводяться у порядку, встановленому Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність», Кримінально-процесуальним кодексом України, іншими законами України. Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови про застосування санкцій, пов'язаних із забороною організації і проведення азартних ігор на території України. Органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про застосування санкцій, пов'язаних із забороною організації і проведення азартних ігор на території України.
Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.
Керуючись ст. ст. 41, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Малого приватного підприємства «Вегас»–залишити без задоволення.
Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2009 року –залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: Н.В. Безименна
Судді: А.М. Горяйнов
Я.С. Мамчур