Судове рішення #12145952

                                                                                                                                  Справа № 2-3417/2010р.                                                                                                                                                        

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

    25 листопада 2010 року                                                                                             м. Саки

    Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Смолія А.М., при секретарі Якуніні А.О.,

    розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

Встановив:                                                                                                                                                    

          У жовтні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу, зареєстрованого з ОСОБА_2 у 1993 році. Свої вимоги мотиву тим, що спільне життя не склалося у зв’язку із зловживанням відповідачем алкогольними напоями та застосування з його боку фізичного насильства. Відповідач забезпеченням сім’ї не займається.      

    У судовому засіданні позивач підтримала позов, просила суд розірвати шлюб.

Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, причину неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.  

    Матеріалами справи встановлено, що сторони уклали шлюб 28 серпня 1993 року, який зареєстрували у Добрушинській сільській раді Сакського району АР Крим, запис в книзі реєстрації шлюбів № 10. Від шлюбу мають двох неповнолітніх  дочок ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

            Як пояснила позивач, сторони однією сім’єю не проживають, спільного господарства не ведуть, подружніх відносин не підтримують, сім’я розпалася, шлюб носить формальний характер. Позивач категорично наполягає на розірванні шлюбу, не бажаючи в подальшому зберігати шлюбні відносини.  

    Враховуючи фактичні взаємини подружжя, приймаючи до уваги наявність неповнолітніх дітей та інші обставини життя подружжя, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їх інтересам, а також інтересам їхньої дитини.

    Відповідно зі ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Позивач висловила бажання після розірвання шлюбу надалі іменуватися прізвищем колишнього чоловіка.  

    На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 88, 105 ч.2, 109, 110, 112 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 130, 174, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, суд                                                      

Вирішив:

Позов  ОСОБА_1 задовольнити.

          Шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, зареєстрований 28 серпня 1993 року у Добрушинській сільській раді Сакського району Автономної Республіки Крим, запис в книзі реєстрації шлюбів № 10 від 28 серпня 1993 року, розірвати.

    Після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 шлюбне прізвище – ОСОБА_1.    

          Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 8,50 грн. судового збору та 30,00 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії    

Суддя                                                        Смолій А.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація