УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-9787/10 Головуючий в 1-інстанції – Башмаков Є.А.
Категорія - 27 Доповідач - Приходченко А.П.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі :
головуючого Приходченко А.П.,
суддів Лаченкової О.В., Волошина М.П.
при секретарі Солодової І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» на заочне рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 16 листопада 2009 року за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про визнання змін до договору недійсними , –
В С Т А Н О В И Л А:
У травні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просив визнати недійсними зміни до кредитного договору від 29.02.2008 р., обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач, в порушення умов кредитного договору в односторонньому порядку підвищив відсоткову ставку.
Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 16 листопада 2009 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені.
Суд визнав зміни від 01.02.2009 року до договору №DOIDAN90940710 від 29.02.2008 року, які вчинені ПАТ КБ»ПриватБанк» в частині підвищення процентної ставки до 27,14% недійсними і зобов’язав ПАТ КБ»ПриватБанк» провести перерахунок платежів згідно діючого договору кредиту, зарахувавши переплачені кошти ОСОБА_1 у зв’язку з підвищенням процентної ставки в рахунок тіла кредиту; вирішено питання щодо судових витрат.
В апеляційній скарзі ПАТ КБ «ПриватБанк», посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, ставить питання про скасування рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 16.11.2009р. і просить ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
В обґрунтування своїх вимог апелянт посилається на те, що відповідно до укладеного з позивачем договору, Банк має право в односторонньому порядку збільшувати розмір відсоткової ставки за кредитним договором при користуванні кредитом у випадку: зміни курсу долара США до гривні більше ніж 10% у порівнянні з курсом долара США до гривні, встановленого НБУ; зміні ставки НБУ; зміні розміру відрахувань у страховий (резервний) фонд або середньозваженої ставки по кредитах банків у відповідній валюті.
Перевіривши законність та обґрунтованість оскарженого рішення, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги і скасування рішення суду першої інстанції, з наступних підстав.
Судом встановлено, що 29.02.2008 року між ПАТ КБ «ПриватБанк» і ОСОБА_1 був укладений кредитно-заставний договір №DOIDAN90940710, згідно якого банк зобов’язався надати позивачу кредит на купівлю та під заставу легкового автомобіля у розмірі 69591, 50 грн., зі сплатою за користування кредитом 15, 48% річних з щомісячним платежем у розмірі 1453,03 грн. для погашення заборгованості за кредитом, винагородою та процентами за користування ним.
06.01.2009 року на адресу позивача відповідачем був направлений лист про підвищення з 01.02.2008 р. відсоткової ставки до 27,14 %.
11.02.2009 року ОСОБА_1 на адресу відповідача було направлено лист про свою незгоду з підвищенням відсоткової ставки по кредитному договору, але відповідач на звернення не відреагував.
На підставі ст. 1056-1 ЦК України суд обґрунтовано задовольнив позовні вимоги, так як відповідач не мав право змінювати в односторонньому порядку умови договору, оскільки як вбачається з листа ОСОБА_1, він не давав згоди на підвищення відсотків за кредитним договором
Доводи апеляційної скарги не спростовують правові висновки суду першої інстанції, оскільки відповідно до ст.55 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банком забороняється в односторонньому порядку змінювати умови укладених з клієнтами договорів, зокрема, збільшувати розмір процентної ставки за кредитними договорами або зменшувати її розмір за договорами банківського вкладу, за винятком випадків встановлених законом.
Рішення суду першої інстанції є законним, обґрунтованим, підстав для його скасування не вбачається.
Відповідно до ст.308 ЦПК України розглянувши скаргу на рішення суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст.307, 308 ЦПК України, колегія суддів, –
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» відхилити.
Рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 16 листопада 2009 року залишити без змін .
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів.
Судді: