Справа № 2-3175/2010 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2010 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді: Антоняк Т. М.
секретаря: Барабаш М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Івано-Франківську справу за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства комерційного банку “Приват Банк" про витребування майна з чужого незаконного володіння, суд -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся з позовом до Публічного акціонерного товариства “Приват Банк" з вимогами про витребування у відповідача на його користь та зобов'язання передати належний йому автомобіль Shevrolet Aveo, реєстраційний номер НОМЕР_1, номер кузова НОМЕР_2, тип ТЗ легковий седан, 2006 року випуску та стягнення з відповідача судових витрат, понесених по справі.
В судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали. Суду пояснили, що працівники Приват Банку самоуправно без надання будь-яких пояснень забрали автомобіль, належний позивачу. Вважає їх дії неправомірними, оскільки вищезазначений автомобіль не є власністю ПАТ КБ “Приват Банк" як заставодержателя відповідно до укладеного кредитного договору від 29.12.2006 року. Відповідач може набути право на звернення стягнення на предмет застави тільки за рішенням суду. На його неодноразові звернення відповідач відмовився повернути його автомобіль. Просив вимоги позову задоволити.
Представник відповідача вимоги позову заперечувала. Суду пояснила, що вилучення у позивача автомобіля здійснено на правомірних підставах.
Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, представника відповідача, дослідивши докази, які надані у розпорядження суду на обґрунтування вимог та заперечень, з’ясувавши таким чином фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 від 29.12.2006 року позивачу належить автомобіль марки Shevrolet Aveo SF69Y, тип — легковий седан-В, № шасі (кузов, рама) НОМЕР_4, колір — чорний, реєстраційний номер НОМЕР_1 (а.с.6).
29.12.2006 року між Закритим акціонерним товариством комерційним банком “Приват Банк" в особі керівника напрямку “Авто в кредит" Івано-Франківської філії ЗАТ КБ “Приват Банк" Атаманюка Олександра Романовича та ОСОБА_1 укладено кредитний договір №IFIWAU01141196 (а.с.3-4), відповідно до якого Банк надав позивачу 13445,00 доларів США для купівлі автомобіля.
В забезпечення виконання кредитного договору 05.01.2007 року між позивачкем та ЗАТ КБ “Приват Банк" укладено застави рухомого майна №7-Д, відповідно до п.6 якого позивач, як заставодавець, надав відповідачу, як заставодержателю, автомобіль Shevrolet Aveo SF69Y, тип — легковий седан-В, № шасі (кузов, рама) НОМЕР_4, колір — чорний, реєстраційний номер НОМЕР_1 вартістю 67900,00 грн. (а.с.24-27).
Як зазначив позивач, 05.01.2010 року працівники ПАТ КБ “Приват Банк" без надання будь-яких пояснень забрали належний йому автомобіль Shevrolet Aveo SF69Y, реєстраційний номер НОМЕР_1, мотивуючи такі дії тим, що позивач не сплачував у повному обсязі за кредитним договором.
З долучених до матеріалів справи доказів вбачається, що позивач звертався в правоохоронні органи з приводу дій працівників Приват Банку. Постановою Івано-Франківського МВ УМВС України в Івано-Франківській області в порушенні кримінальної справи по даному факту відмовлено (а.с. 42).
Відповідно до ч.1 ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Статтею 386 ЦК України передбачено, що власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Відповідно до ч. 3 ст. 387 ЦК України, якщо майно було набуте безвідплатно в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати його від добросовісного набувача у всіх випадках.
З огляду на викладені норми та досліджені в судовому засіданні докази слідує, що вилучення автомобіля у позивача здійснено без правових підстав, а тому вимоги позову є обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог ст.10 Цивільного процесуального кодексу України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Згідно ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами та іншими учасниками процесу доказів.
Згідно ч.1 ст.57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст.60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
На підставі наведеного, відповідно до ст. 124 Конституції України, ст. 386, 387 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 213-215 ЦПК України, суд, –
вирішив:
Позов задоволити.
Витребувати від Публічного акціонерного товариства комерційного банку “Приват Банк" та передати ОСОБА_1 автомобіль марки Shevrolet Aveo SF69Y, тип — легковий седан-В, № шасі (кузов, рама) НОМЕР_4, колір — чорний, реєстраційний номер НОМЕР_1 (а.с.6), що належить йому на праві власності згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3, виданого 29.12.2006 року 1-шим МРВ ДАІ м.Івано-Франківська.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства комерційного банку “Приват Банк" на користь ОСОБА_1 680 грн.00 коп. судового збору та 120 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених статтею 294 ЦПК України, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя: Антоняк Т. М.