Справа № 2-о-55/2010 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 листопада 2010 р.
Новоушицький районний суд в складі : головуючої - судді Шуригіної О.В., при секретарі- Максимчук С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нова Ушиця справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа- Територіальна громада Вільховецької сільської ради про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-
ВСТАНОВИВ :
Заявник ОСОБА_1 звернулася з заявою в суд у якій вказала , що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати – ОСОБА_2 . За життя – 28 липня 1998 року вона склала заповіт на її користь , який посвідчений в Вільховецькій сільській раді, зареєстрований в реєстрі № 42 та до дня смерті не змінений та не відмінений .
Мати була малограмотна і підписала даний заповіт- « ОСОБА_2, також помилки припустилась секретар сільської ради в посвідчувальному надписі у заповіті, вказавши прізвище заповідачки – « ОСОБА_2» замість правильного – ОСОБА_2
Вона є єдиною спадкоємицею після смерті матері , однак отримати свідоцтво про право на спадщину не має змоги , в зв”язку з розбіжністю в написанні прізвища в свідоцтві про смерть та заповіті . Свідоцтво про народження заявниці не збереглось.
В судовому засіданні представник заявника - ОСОБА_3 заяву підтримала , просить встановити юридичний факт , що заповіт, посвідчений Вільховецькою сільською радою 29 липня 1998 року від імені ОСОБА_2 належить ОСОБА_2 .
Заінтересована особа – Територіальна громада Вільховецької сільської ради подала до суду заяву про розгляд справи без участі їх представника , проти заяви не заперечує.
Ззаслухавши пояснення представника заявника, перевіривши та оцінивши зібрані докази по справі суд рахує, що заява підлягає до задоволення з таких підстав.
У відповідності до п.6 ч.1 ст.256 ЦПК України , суди розглядають справи про встановлення фактів належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім»я, по батькові , місце і час народження якої , що зазначені в документі, не збігаються з ім»ям , по батькові , прізвищем і часом народження цієї особи , зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, що і змушує заявника звернутися з заявою до суду.
Факт належності правовстановлюючого документу – заповіту підтверджується дослідженими в судовому засіданні документами :
-свідоцтвом про одруження заявника , в якому її дошлюбне прізвище –
« Висльовська» ;
-довідкою сільської ради , в якій зазначено , що ОСОБА_2 і ОСОБА_2 що проживала в сАДРЕСА_1 – одна і та ж людина ;
- свідоцтвом про смерть матері заявника , в якому її прізвище зазначено –
ОСОБА_2
Керуючись ст.ст. 10, 57, 60,256 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Заяву задовольнити .
Встановити ОСОБА_1 - факт належності правоустановлюючого документу , а саме , що заповіт посвідчений Вільховецькою сільською радою 29 липня 1998 року від імені заповідачки ОСОБА_2 належить її матері - ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.В.Шуригіна