справа № 2-343/10/1605
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 серпня 2010 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді Радзівона О.І., при секретарі Кузуб В.В., з участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Гребінці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Майорщинської сільської ради Гребінківського району Полтавської області про визнання права власності на спадщину в порядку спадкування за заповітом, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що у зв’язку із відсутністю документів, які б встановлювали факт його родинних відносин із спадкодавцем, він позбавлений можливості отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просить суд визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за заповітом право власності на земельну ділянку площею 6,140 га у межах згідно з планом, яка розташована на території Майорщинської сільської ради Гребінківського району Полтавської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 175221, та грошові заощадження з належними відсотками, різного виду виплатами та компенсаціями по рахунку № НОМЕР_1, що знаходяться у ВАТ «Державний Ощадний банк України»філія –Гребінківське відділення Ощадного банку України № 5482 (на підставі довідки № 349 від 04.06.2010 року філії –Гребінківське відділення Ощадного банку України № 5482).
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надіславши до суду заяву, в якій вказав, що проти задоволення позовних вимог ОСОБА_2 не заперечує, просить справу розглянути без його присутності.
За таких обставин суд вважає, що рішення у справі можливо постановити у попередньому судовому засіданні. Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК, при визнанні позову ухвалюється рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Під час розгляду справи судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Майорщина Гребінківського району Полтавської області померла ОСОБА_3 (мати позивача), що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2, виданим 01.12.2009 року виконавчим комітетом Майорщинської сільської ради Гребінківського району Полтавської області (актовий запис № 25).
На час смерті вона мала у власності земельну ділянку площею 6,140 га у межах згідно з планом, яка розташована на території Майорщинської сільської ради Гребінківського району Полтавської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 175221, та грошові заощадження з належними відсотками, різного виду виплатами та компенсаціями по рахунку № НОМЕР_1, що знаходяться у ВАТ «Державний Ощадний банк України»філія –Гребінківське відділення Ощадного банку України № 5482 (на підставі довідки № 349 від 04.06.2010 року філії –Гребінківське відділення Ощадного банку України № 5482).
За час свого життя ОСОБА_3 склала заповіт, згідно якого все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті, і на що вона за законом матиме право, заповіла у власність своєму синові – ОСОБА_2 (позивачу).
Після смерті ОСОБА_3 спадщину прийняв тільки позивач шляхом подачі у встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, але державним нотаріусом йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину по заповіту через відсутність документів встановлюючих факт родинних відносин між позивачем та спадкодавцем.
На даний час постало питання оформлення спадщини, але позивач позбавлений можливості отримати у власність спадкове майно, так як померла Бабак у його свідоцтві про народження у графі «мати» записана під прізвищем «Панченко», а у свідоцтві про шлюб померлої Бабак її прізвище записано як «Павленко», через те, що при реєстрації шлюбу із ОСОБА_4 у 1979 році працівниками відділу РАЦС було допущено орфографічну помилку, що підтверджується рішенням Гребінківського районного суду від 26.08.2009 року.
У відповідності до ч. 3 ст. 61 ЦПК обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Приймаючи до уваги те, що позивач один прийняв спадщину, суд вважає, що в порядку спадкування за заповітом він набув право власності на спадкове майно, що належало його померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року матері, ОСОБА_3.
На підставі викладеного, відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК; керуючись ст. ст. 8; 10; 60; 61; ч. 4 ст. 130; ч. 4 ст. 174; 212-215, ч. 1 ст. 223 ЦПК, суд, –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування за заповітом право власності на:
- земельну ділянку площею 6,140 га у межах згідно з планом, яка розташована на території Майорщинської сільської ради Гребінківського району Полтавської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 175221;
- грошові заощадження з належними відсотками, різного виду виплатами та компенсаціями по рахунку № НОМЕР_1, що знаходяться у ВАТ «Державний Ощадний банк України»філія –Гребінківське відділення Ощадного банку України № 5482 (на підставі довідки № 349 від 04.06.2010 року філії –Гребінківське відділення Ощадного банку України № 5482).
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано впродовж 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається впродовж 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя підпис О.І.Радзівон
Копія вірно
Секретар
Гребінківського районного суду
Полтавської області Н.С.Симоненко