Справа № 3-5928/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2010 року м. Одеси
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Гончаров Р.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Прокуратури Приморського району м. Одеси про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м. Одеси, громадянин України, українець, з вищою освітою, військовозобов’язаний, має сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, працює головою ліквідаційної комісії Одеської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів, головний спеціаліст координації правовідносин з правоохоронними органами влади та попередження корупції, мешкає в АДРЕСА_1,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 185-6 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 11.05.2010 року по справі № 2а-10530/09/1570 визнані протиправними та скасовані накази першого заступника начальника Одеської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів № 77-к від 24.07.2009 року та № 119-к від 27.10.2009 року, заступника начальника Одеської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів про звільнення ОСОБА_3 у зв’язку з виявленою невідповідністю працівника виконуваній роботі за станом здоров’я по п. 2 ст. 40 КЗпП України.
Вказаною постановою суду ОСОБА_3 поновлено на роботі на посаді заступника начальника Одеської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів – начальника відділу державного контролю в сфері обігу лікарських засобів та медичної продукції з 24.07.2009 року та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, моральну шкоду та компенсацію витрат на правову допомогу.
Згідно ст. 256 КАС України, судом допущено негайне виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_3 на роботі на посаду заступника Одеської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів - начальника відділу державного контролю в сфері обігу лікарських засобів та медичної продукції з 24.07.2009 року та стягнення середнього заробітку за час прогулу, за один місяць в сумі 6088,79 гривень.
Згідно ст.ст. 255, 257 КАС України постанова чи ухвала суду, яке набрало законної сили чи яке необхідно негайно виконати, є обов’язковим для осіб, які беруть участь в справі, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових або службових осіб та підлягає виконанню по всій території України.
Конституція України гарантує обов’язковість судових рішень (ст.129).
В порушення вимог наведеного законодавства, незважаючи на те, що ОСОБА_3, вже двічі (11.05.2010 року та 13.05.2010 року) звертався до керівництва Одеської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів для поновлення на роботі та пройшло більше місяця з моменту винесення судом вказаного рішення, воно до теперішнього часу не виконано.
08.06.2010 року голові ліквідаційної комісії Одеської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів ОСОБА_1 було вручено припис прокурора, який їм був залишений без розгляду. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст.. 8 Закону України «Про прокуратуру», згідно якого засновані на законі вимоги прокурора є обов’язковими для всіх підприємств, установ, організацій, посадових осіб та громадян та виконуються негайно, або в передбачені законом чи вказані прокурором строки.
Таким чином, головою ліквідаційної комісії Одеської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів ОСОБА_1 залишений без розгляду припис прокурора, чим ОСОБА_1 здійснив адміністративне правопорушення, відповідальність, за яке встановлена ч. 2 ст. 185-6 КУпАП від 07.12.1984 року № 80731 – Х.
Належним чином сповіщений ОСОБА_1, до суду з’явився, вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснив суду той факт, що в термін виконання припису прокурора, а саме з 08.06.2010 року по 18.06.2010 року він знаходився на лікарняному (з 10.06.2010 року по 29.06.2010 року). Відповідь на вказаний припис був направлений у встановлений законом строк та підписаний начальником Одеської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів ОСОБА_4, у зв’язку з його відсутністю, заміщуючи його на час його хвороби.
До Прокуратури Приморського району м. Одеси, неодноразово було направлено запит про надання до суду завіреної копії відповіді на припис підписаної ОСОБА_5, керівником Одеської обласної державної інспекції контролю з якості лікарських засобів, але дотеперішнього часу відповідь з прокуратури Приморського району м. Одеси, так і не надійшла.
При всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин та доказів справи, а саме: протоколу про адміністративне правопорушення, пояснень особи яка притягається до адміністративної відповідальності, та інших доказів які знаходяться у справі, суд дійшов висновку, що в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відсутні ознаки складу та події адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185-6 ч. 2 КУпАП.
Суд, з урахуванням викладеного, враховуючи відсутність достатніх доказів підтвердження вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що мають значення для правильного вирішення справи, вважає, що провадження необхідно закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ст. 247, ст. ст. 280, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 не винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185-6 ч. 2 КУпАП, у зв’язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 185-6 ч. 2 КУпАП – закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів від дня її винесення.
Суддя: