Судове рішення #12127575

                                                                                                    Справа № 2-1135/10

                                                                                                         2010 рік

Рішення

іменем України

      « 08 » листопада 2010 року                            м. Володимир-Волинський

            Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:

           головуючого  судді -         Канівця Л.Ф.,

           при секретарі -                       Венгловській О.С.,

           з участю позивача -         ОСОБА_1,

            представника позивача –     ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Володимир-Волинський цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_3  про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням ,-

встановив:

        Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим  приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.

        Свої вимоги обґрунтовує тим, що їй на праві приватної власності на підставі договору купівлі –продажу квартири від 05.03.2002 року посвідченого державним нотаріусом Вол.-Волинської державної  нотаріальної контори , зареєстрованого в реєстрі за № 3-313 належить                       кв. АДРЕСА_1 .

         У вказаній квартирі , крім неї з 16.04.2004 року зареєстрований її колишній чоловік відповідач ОСОБА_3

    Шлюб між ними розірвано 29.06.1999 року .

    Після розлучення відповідач певний період часу проживав у квартирі . Однак спільне сімейне життя у них не склалось . З кінця 2007 року він виїхав з постійного місця проживання в Київську область на нове місце проживання, квартирою не цікавиться , його особистих речей в квартирі не має. .

За період з кінця 2007 року по даний час , відповідач жодного разу не з’явився в належній їй на праві приватної власності квартирі і всі обов’язки щодо утримання квартири , оплати комунальних послуг виконує вона.

             Просить визнати відповідача таким, що втратила право на користування житловим приміщенням у належному їй будинку.

         В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 , її представник ОСОБА_2 позов підтримали, в своїх поясненнях послалась на обставини, викладені в позовній заяві та обставини дані  в суді.

         Відповідач ОСОБА_3 . в судове засідання для участі у розгляді справи не з»явився , про причини неявки суд не повідомив , хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, а тому відповідно до ч.4 ст.169 ЦПК України суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення), проти чого позивачка  не заперечує.

      Заслухавши пояснення осіб , які беруть участь у справі, свідків,   перевіривши матеріали справи, оцінивши зібрані докази в їх сукупності,  суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

      Копією договору купівлі –продажу квартири від 05.03.2002 року посвідченого державним нотаріусом Вол.-Волинської державної  нотаріальної контори , зареєстрованого в реєстрі за № 3-313 та реєстраційним посвідченням від 27.03.2002 року , виданого Волинським обласним бюро технічної інвентаризації за реєстровим № 4440 стверджується , що                      кв. АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності позивачці                    ОСОБА_1 .

В судовому засіданні свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 суду пояснили , що ОСОБА_3 з кінця 2007 року вибув з постійного місця проживання в інший населений пункт  і з того часу вони його не бачили.  

          Згідно ст.. 167 ЖК України , житлове приміщення зберігається за тимчасово відсутніми членами сім’ї протягом шести місяців .

    Відповідно до ст.. 405 ЦК України , член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік .

    Оскільки судом встановлена та обставина, що відповідач з кінця 2007 року вибув з спірного житлового приміщення на інше постійне місце проживання і припинив внаслідок цього сімейні стосунки із позивачкою , суд вважає, що він втратив право на користування житловим приміщенням в будинку, що належить позивачці по справі.

         На підставі ст.ст.64, 156, 167 ЖК України, 405 ЦК України керуючись ст.ст.10, 60, 88, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд-

вирішив:

       Позов ОСОБА_1 задовільнити.

            Визнати ОСОБА_3  таким, що втратив право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1.

            Стягнути з  ОСОБА_3  на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в розмірі                            8 грн. 50 коп. та на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 37 гривень .

          За письмовою заявою відповідача заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив. Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

        Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання відповідачем заяви про його перегляд.

        Копію рішення не пізніше п»яти днів з дня його проголошення направити відповідачу рекомендованим листом з повідомленням.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області протягом 10 днів з дня його проголошення  .

Головуючий:    /-/-підпис.

Копія вірна.

Суддя :                             Л.Ф.Канівець    

  • Номер: Б/н 1347
  • Опис: про усунення порушень прав споживача житлово-комунальних послуг на укладення договору, взяття на облік засобів обліку гарячої та холодної води та відшкодування моральної шкоди
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-1135/10
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Канівець Леонтій Федорович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.11.2015
  • Дата етапу: 03.11.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація