Судове рішення #12127204

                                                                                                                                   

Справа  № 2-3811/10

                 Р І Ш Е Н Н Я

                                                   І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

                03 листопада 2010 року    Олександрійський міськрайонний суд  Кіровоградської області  в складі:  

          головуючого - судді  Куковенкова С.В.

           при секретарі – Куліковій В.В.,

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрійської районної державної адміністрації про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом, -

                                                            В С Т А Н О В И В:

         Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько – ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з 1/2 частини житлового будинку АДРЕСА_1.  Вказане майно належало померлому на підставі Свідоцтва на право приватної власності від 21 вересня 1989 року за № 166/1, але, оскільки це майно було набуто померлим у шлюбі з її матір’ю, воно є спільною власністю подружжя і кожному з них належало по ? частині цього будинку.

         Зазначає, що відповідно до ст. ст. 548, 549 ЦК України редакції від 18.07.1963 року,  фактично прийняла цю спадщину її матір, ОСОБА_3, оскільки вона була дружиною померлого, вони проживали з померлим разом і вона вступила у володіння спадковим майном. Але, у визначений законом строк матір не звернулася до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, тому не отримала свідоцтва про право власності на зазначене спадкове майно.

         ІНФОРМАЦІЯ_2 її матір, ОСОБА_3, померла.  

         Після смерті матері, вона, відповідно до ст. ст. 548, 549 ЦК України редакції від 18.07.1963 року, фактично прийняла спадщину у виді будинку цілком, оскільки вона проживала з батьками постійно до моменту їх смерті і продовжує проживати у будинку до цього часу.

         У визначений законом строк вона також не звернулася до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, тому не може отримати свідоцтво про право на спадщину на зазначене майно. Зазначає, що інших спадкоємців немає.

Враховуючі викладені обставини, вона вимушена звернутися до суду з позовом про визнання за нею права власності на вищевказане спадкове майно.

         В судовому засіданні позивач та її представник заявили клопотання про заміну неналежного відповідача, оскільки, після надходження відповіді з нотаріальної контори на запит суду, з’ясувалося, що після смерті ОСОБА_3 заяву про прийняття спадщини подала рідна сестра позивача – ОСОБА_4, яка 12.11.04 року отримала у Олександрійській районній державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку та майновий пай члена КСП, які належали померлій.

         Ухвалою суду від 03.11.10 року це клопотання задоволено і у справі було замінено неналежного відповідача на належного, ОСОБА_4.

       

         Відповідач ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі.  

             

          Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

          Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Головківка Олександрійського району помер батько позивача – ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з 1/2 частини житлового будинку АДРЕСА_1.  Вказане майно належало померлому на підставі Свідоцтва на право приватної власності від 21 вересня 1989 року за № 166/1, але, оскільки це майно було набуто померлим у шлюбі з матір’ю, воно є спільною власністю подружжя і кожному з них належало по ? частині цього будинку.

         Відповідно до ст. ст. 548, 549 ЦК України редакції від 18.07.1963 року,  фактично прийняла цю спадщину матір позивача, ОСОБА_3, оскільки вона була дружиною померлого, вони проживали з померлим разом і саме вона вступила у володіння спадковим майном. Але, у визначений законом строк ОСОБА_3 не звернулася до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, тому не отримала свідоцтва про право власності на зазначене спадкове майно.

         ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Головківка Олександрійського району матір позивача, ОСОБА_3, померла.  

         Після смерті матері позивач, відповідно до ст. ст. 548, 549 ЦК України редакції від 18.07.1963 року, фактично прийняла спадщину у виді зазначеного вище будинку цілком, оскільки вона їм заволоділа та розпоряджається і користується як своєю власністю, має всі правовстановлюючі документи на будинок. Факт прийняття позивачем спадщини  у виді цього житлового будинку визнається і відповідачем.

 За таких обставин, позовні вимоги щодо визнання за позивачем права власності на спадкове майно підлягають задоволенню.

             Керуючись ст. ст. 316 – 319, 328, 1216- 1233, 1261 – 1269, 1297, 1298 ЦК України, ст. 548, 549 ЦК України в ред. 1963 року, ст. ст. 10, 31, 60, 209, 212, 214-215, 218, 235, 256  ЦПК України, суд –

                                                                      В И Р І Ш И В:

               Позовні вимоги задовольнити.

            Визнати за ОСОБА_1, в порядку спадкування за законом після смерті її матері, ОСОБА_3, що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Головківка Олександрійського району Кіровоградської області, право власності на   житловий будинок АДРЕСА_1.  

 

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на  рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення. до апеляційного суду Кіровоградської області, через Олександрійський міськрайонний суд.  

 

  Головуючий:                                                                                       Куковенков С.В.

 Рішення набрало законної сили 15 листопада 2010 року:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація