Судове рішення #12126697

                                                                                   СПРАВА № 2 - 1331/ 2010 року

УХВАЛА

 «24»листопада 2010  р.                                                                                                         м. Валки

Валківський районний суд Харківської області у складі головуючого судді Бондаренко В.М., при секретарі Неділько І.О.,

 розглянувши  позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Валківському районі Харківської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дитині війни»,

ВСТАНОВИВ:  

    Позивач звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою в якій зазначено, що відповідно до ст. 1 Закону України № 2195-IV від  18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» позивач є дитиною війни, та має право на отримання щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30%  мінімальної пенсії за віком. Відповідач відповідні виплати не здійснює, у зв'язку з чим  просить зобов'язати Управляння Пенсійного фонду України в Валківському районі Харківської області нарахувати та виплатити недоплачену, як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за  2006 - 2009 роки.

Законом №1691 (пункт 2 розділ 1 частину першу статті 15 ЦПК України викладено в новій редакції, де за змістом пункту 2 спори, пов’язані із соціальними виплатами, незалежно від статусу відповідача належить розглядати в порядку цивільного судочинства (абзац четвертий пункту 1 розділу 1).

Відповідно до п.2 ч.1  ст.15 ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» (далі Закон) від 18 лютого 2010 року, з дня набрання цим Законом чинності – 10 березня 2010 року, зазначені справи підлягають розгляду у порядку цивільного судочинства.

Згідно до п.2 Прикінцевих та Перехідних положень Закону після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за п.3 ч.1 ст.18 КАС України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених п.3 ч.1 ст.18 КАС України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюють їх розгляд у порядку цивільного судочинства.

 На виконання положень вказаного Закону Валківським районним судом Харківської області було відкрито провадження по справі в порядку цивільного судочинства.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року у справі за конституційним поданням Верховного суду України щодо відповідності Конституції України ( конституційності) положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» 9-рп/2010, справа №1-40/29010 визнано, що не відповідають Конституції України ( є неконституційними), положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-VI, а саме:

- пункту 2 розділу I : «Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р. №№35-37, ст.446) виключити;

- пункту 2 розділу II : «Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті  18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим  Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюють їх розгляд у порядку цивільного судочинства».

Визнано такими, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільно-процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI.

Зазначено, що положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-VI та Цивільно-процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Відповідно до ч.2 ст. 152 Конституції України закони, правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Про це ідеться і у самому рішенні Конституційного Суду України.

За таких обставин, справа, яка стосується соціальних виплат, не може бути розглянута у порядку цивільного судочинства у зв’язку з непідвідомчістю цієї категорії справ.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Так як з набранням чинності рішення Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року змін до ст. 15 Цивільно-процесуального кодексу України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами, вказана категорія справ не може бути розглянута у порядку цивільного судочинства, провадження підлягає закриттю, а позивачу роз’яснюється право на звернення із адміністративним позовом, складеним відповідно до вимог  ст. 106  Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.1 п.5 ст. 83 ЦПК України, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі: закриття провадження у справі.

Крім того, відповідно до ч.2 п.4 ст. 83 ЦПК України, сплачена сума коштів на оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи підлягає поверненню ухвалою суду у разі: закриття провадження у справи з підстави, визначеної пунктом 1 статті 205 ЦПК України.  

 Керуючись п.1 ч.1 ст. 205 Цивільно-процесуального кодексу України, Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року у справі за конституційним поданням Верховного Суду України  щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» 9-рп/2010, справа №1-40/2010, суд –

                                                              УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Валківському районі Харківської області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дитині війни»,  зв’язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Роз’яснити право позивача на звернення із адміністративним позовом в порядку передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Зобов’язати Валківське Управління Державного Казначейства у Валківському районі Головного Управління Державного Казначейства України у Харківській області повернути на користь позивача  сплачений судовий збір у розмірі 8 грн. 50 коп. та  сплачену суму коштів на оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37 грн. 00 копійок.

Ухвалу для виконання направити у Валківське Управління Державного Казначейства у Валківському районі Головного Управління Державного Казначейства України у Харківській області.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація