Судове рішення #12125770

Копія:

Справа № 2-1452/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

27 жовтня 2010 року   Котелевський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді              - Островського Р.В.,

при секретарі              - Білик Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Котельва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей, сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та доньки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/2 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дітей повноліття, обґрунтовуючи позов тим, що відповідач не приймає участі в утриманні дітей.

У судовому засіданні позивачка позовні вимоги зменшила і просить стягувати з                  ОСОБА_2 аліменти на утримання дітей в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, та пояснила, що з жовтня місяця 2010 року припинили спільне проживання з чоловіком. Діти проживають разом з нею та перебуває на її утриманні. Відповідач не приймає участі в утриманні дітей. Оскільки відповідач має постійне місце роботи з високим рівнем доходу, стягнень по виконавчим документам не проводиться, з нього потрібно стягувати аліменти в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав та згоден сплачувати аліменти в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку щомісячно.

Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, приходить до переконання, що позов слід задовольнити повністю, з наступних підстав.

02 травня 1998 року сторони зареєстрували шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб НОМЕР_3, виданий 02.05.1998 р. Котелевським відділом ЗАГС Полтавської області.

Від шлюбу сторони мають двох дітей – сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, (свідоцтво про народження НОМЕР_4, видане 20 травня 1999 року Котелевським відділом РАГС Полтавської області) та доньку - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, (свідоцтво про народження НОМЕР_5, видане 16 квітня 2004 року відділом РАЦС Котелевського районного управління Полтавської області).

Сторони не заперечують, що діти проживають з позивачкою.

ОСОБА_2  працює електромонтером в Дочірній компанії «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз» філія ГПУ «Полтавагазвидобування», що підтверджується довідкою ГПУ «Полтавагазвидобування» від 19 жовтня 2010 року №6-9473.

Відповідач не приймає участі у матеріальному забезпеченні дітей, що ставить позивачку у скрутне матеріальне становище, так як вона утримує дітей сама, її середньомісячний заробіток становить 1952,62 грн., що підтверджується довідкою Управління Пенсійного фонду України в Котелевському районі про середню заробітну плату (дохід) від 06 жовтня 2010 року №2/4045.

Суд також враховує, що законодавством встановлено прожитковий мінімум на одну дитину віком до 6 років в розрахунку на місяць у розмірі 787 грн., дітей віком від 6 до 18 років – 941 грн.

Відповідачем порушено право малолітніх дітей на утримання до досягнення ними повноліття.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка судом вказують на наявність підстав для задоволення позову ОСОБА_4 про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на утримання сина - ОСОБА_3, та доньки - ОСОБА_4, в розмірі 1/3 частки усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Позивачка відповідно до п.5 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» та ч. 3 ст. 81 ЦПК України звільнена від сплати судового збору та витрат з інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, а тому, згідно з ч.3 ст. 88 ЦПК України, з відповідача в дохід держави слід стягти судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 51,00 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 81, 88, 212, п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, ст.ст. 180, 182, 183 Сімейного кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей задовольнити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та жителя АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки і жительки АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, аліменти в розмірі 1/3 частки всіх видів заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та доньки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, щомісячно, починаючи з 07 жовтня 2010 року і до досягнення дітьми повноліття.

Стягти з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51,00 (п'ятдесят одна) гривня.

Стягти з ОСОБА_2 на користь УДК у Котелевському районі витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в розмірі 120 (сто двадцять) грн.

Рішення допустити до негайного виконання в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через Котелевський районний суд Полтавської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя  (підпис)

З оригіналом  згідно:

Суддя

Котелевського райсуду  

Полтавської області                                                                                               Р.В. Островський

ДОВІДКА

Рішення набрало чинності «09» листопада 2010 року

Суддя

Котелевського райсуду  

Полтавської області                                                                                                Р.В. Островський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація