Судове рішення #12125243

Справа № 2-7008/10

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

Іменем   України

„19” листопада 2010 року

Малиновський районний суд міста Одеси в складі:

головуючого         - судді Гуревського В.К.,

за секретаря             - Кузнецовій Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

в с т а н о в и в :

Позивачка звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, просить стягнути з відповідача аліменти на утримання його неповнолітнього сина ОСОБА_3 у розмірі 850,0 гривень щомісячно до досягнення ним повноліття, а також на її утримання – в розмірі 500,0 гривень, посилаючись на те, що відповідач у цій справі не надає допомоги на утримання дитини, яка знаходиться на утриманні позивачки, та на неї. Позивачка вказує, що перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від якого має дитину – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Оскільки відповідач має нерегулярний дохід, позивачка просить визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, у зв’язку з чим вимушена звернутись з цим позовом до суду за захистом своїх законних прав та інтересів.  

Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, час і місце повідомлявся належним чином, поважних причин неявки в судове засідання суду не представив. Суд у зв’язку з його неявкою та неповідомлення про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку статті 169 ЦПК України, ухвалив слухати справу у відсутності відповідача, що не з’явився, у порядку проведення заочного розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити із частковим задоволенням позову з наступних причин.

У судовому засіданні встановлено, що 28 серпня 2009 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 був укладений шлюб та остання змінила прізвище на „ОСОБА_1”, про що свідчить свідоцтво про шлюб НОМЕР_1 від 28 серпня 2009 року, актовий запис № 10.

Відповідно до свідоцтва про народження НОМЕР_2, виданого 09 лютого 2010 року, запис № 165, ІНФОРМАЦІЯ_1 народився ОСОБА_3, батьком якого зазначений відповідач ОСОБА_2.

Судом встановлено, що сторони проживають окремо, малолітній син проживає разом з матір’ю та перебуває на її утриманні. Після припинення сторонами спільного проживання відповідач ухиляється від утримання дитини, матеріальної допомоги добровільно не надає. Все це спричинило виникнення між сторонами спору, за вирішенням якого позивачка звернулась до суду.

На вимогу суду щодо надання доказів, що підтверджують такі обставини: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; довідка з місця роботи, відповідач до суду не представив.

При постановленні рішення судом врахований стан здоров'я і матеріальне становище дитини, а також стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, не встановлення інших осіб, які перебувають на утриманні відповідача. Суд має виходити з необхідності забезпечення рівності не тільки прав, але й обов’язків батьків щодо догляду та матеріального забезпечення неповнолітньої дитини. При вирішенні спору суд має врахувати положення ст. 8 Закону України „Про охорону дитинства”, за якою кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Задовольняючи позов частково, суд має врахувати не тільки реальний дохід відповідача чи його відсутність, а й його можливості щодо отримання такого.

Суд має виходити з необхідності забезпечення рівності не тільки прав, але й обов’язків батьків щодо догляду та матеріального забезпечення неповнолітньої дитини. При вирішенні спору суд має виходити з положень ст. 8 Закону України „Про охорону дитинства”, за якою кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

При визначенні розміру аліментів суд має врахувати встановлений законом прожитковий мінімум на 2010 рік встановлений на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 825 гривні, з 1 квітня - 839 гривень, з 1 липня - 843 гривень, з 1 жовтня - 861 гривень, з 1 грудня – 875 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, зокрема, дітей віком до 6 років: з 1 січня - 755 гривня, з 1 квітня - 767 гривень, з 1 липня - 771 гривень, з 1 жовтня - 787 гривня, з 1 грудня – 799 гривень, згідно ст. 52 Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік” .

З огляду на такі положення закону про державний бюджет, беручи до уваги положення ч. 2 ст. 182 СК України про мінімальний розмір аліментів на одну дитини (який на момент ухвалення рішення дорівнює 787,0 гривень), суд має вимоги про стягнення аліментів задовольнити, стягнувши аліменти на дитину в твердій грошовій сумі 787,0 гривень, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого на відповідний період законом, щомісячно, починаючи з 16.08.2010 року й до досягнення повноліття сина ОСОБА_3, тобто до 07 січня 2028 року.

Батьки дитини мають рівні обов’язки з надання утримання дитині, оскільки згідно ч. 1 ст. 141 Сімейного кодексу України мати і батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. При цьому згідно ст. 182 Сімейного кодексу України судом враховано, що дитина проживає з матір’ю, мати дитини здійснює догляд за нею, можливості матері по наданню утримання на дитину є обмеженими.

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

У відповідності до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Вирішуючи питання про стягнення витрат на утримання матері малолітньої дитини до досягнення нею трирічного віку, суд виходить з того, що ця дитина потребує стороннього догляду через свій вік, цей догляд забезпечується позивачкою, з якою проживає дитина, чоловік, відповідач, може надавати матеріальну допомогу. Згідно ч. 2 ст. 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання дружина має незалежно від її матеріального стану, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Доказів того, що такої матеріальної допомоги відповідач надавати не може, ним до суду не надано.

Суд роз’яснює, що відповідно до ч. 1 ст. 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст. ст. 84, 141, 180, 181, 182, 184, 192 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 60, 62, 88, 169, ст. ст. 212-215, ст. ст. 224-226, 367 Цивільного процесуального кодексу України, СУД –

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 -  задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код відсутній, на користь ОСОБА_1 на утримання його малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 787,0 грн., але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого на відповідний період законом, щомісячно, починаючи з 16 серпня 2010 року й до досягнення повноліття сина ОСОБА_3, тобто до 07 січня 2028 року.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код відсутній, на утримання ОСОБА_1 аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 500,0 грн., починаючи з 16 серпня 2010 року й до досягнення малолітнім сином ОСОБА_3 трьох років, тобто до 07 січня 2013 року.

Допустити негайне виконання судового рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 51,0 гривні.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 120,0 гривень.

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача шляхом звернення із заявою про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

СУДДЯ:                                             В.К.Гуревський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація