Судове рішення #12111857

                                    справа № 2-15776/10                                                                                                    

                    РІШЕННЯ

                                                         ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

    15.11. 2010   року     м. Маріуполь

     Жовтневий районний суд м. Маріуполя  Донецької області у складі: головуючої судді : Чмель О.Л.,  при секретарі Давлетбаєвій О.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Маріуполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Маріупольської міської ради про встановлення факту прийняття спадщини,  визнання права власності на спадкове майно, -      

                                                                 ВСТАНОВИВ:

          10.08.2010 року позивачі звернулись до суду до відповідача з зазначеним  позовом. При цьому вказали, що 08.07.1981 р. на позивачку та її чоловіка, ОСОБА_3 була надана двох кімнатна кооперативна квартира  АДРЕСА_1 в ЖБК « Жовтневий 137», членом якого був ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1р. у них народився син ОСОБА_4. На 01.12.1991 р. подружжя виплатило пай за квартиру, однак не одержали реєстраційне посвідчення, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_2 р. ОСОБА_3 помер. Позивачка з сином фактично прийняли спадщину, оскільки проживали в квартирі. Просять встановити факт прийняття спадщини, визнати за позивачкою право власності на ? частину квартири та на ? частину в порядку спадкування, а за позивачем – на ? частину.

           Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав та не заперечував проти його задоволення.

          Вислухавши сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

          Судом встановлено, що 08.07.1981 р. на позивачку та її чоловіка, ОСОБА_3 була надана двох кімнатна кооперативна квартира  АДРЕСА_1 в ЖБК « Жовтневий 137», членом якого був ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 р. у них народився син ОСОБА_4. На 01.12.1991 р. подружжя виплатило пай за квартиру, однак не одержали реєстраційне посвідчення, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_2 р. ОСОБА_3 помер.( а.с.- 8 – 22)

            Згідно ст..13 Закону України « Про власність», який діяв на час спірних правовідносин,  о б’єктами права приватної власності є жилі будинки, квартири, предмети особистого користування, дачі, садові будинки, предмети домашнього господарства, продуктивна і робоча худоба, земельні ділянки, насадження на земельній ділянці, засоби виробництва, вироблена продукція, транспортні засоби, грошові кошти, акції, інші цінні папери, а також інше майно споживчого і виробничого призначення.

    В статті 22 КпШТС України,  який діяв на час спірних правовідносин,  м айно, нажите подружжям за час шлюбу, є його спільною сумісною власністю. Кожен з подружжя має рівні права володіння, користування і розпорядження цим майном.

            Стаття 28 вказаного закону передбачає рівність часток подружжя.

          Таким чином суд вважає, що  за позивачкою слід визнати право власності на ? частину спірної квартири.

           Згідно ст.. 529 ЦК України в редакції 1963 р., який діяв на час спірних правовідносин, позивачі належать до першої черги спадкоємців. Згідно довідки нотаріальної контори інших спадкоємців не має , заповіт ОСОБА_3 не залишав ( а.с.- 28  )

    На підставі ст. 549 вказаного кодексу позивачі  прийняти спадщину, оскільки на день смерті спадкодавця проживали в спірній квартирі. Цей факт з урахуванням ст. 256 ЦПК України слід встановити.

    Так як позивачі не можуть оформити спадщину в нотаріальній конторі, бо не було видано правовстановлюючого документа на спірну квартиру, однак після смерті спадкодавця фактично прийняти спадщину в рівних частках, то слід визнати за ними право власності в порядку спадкування по ? частини спірної квартири ( ? частина, що належала ОСОБА_3 : 2 = ? )

    Таким чином за позивачкою слід визнати право власності на квартиру  АДРЕСА_1  на ? частини ( ? + ? = ? ), а за позивачем на ? її частину.

    З урахуванням  вартості спірного майна позивачам слід доплатити судовий збір – для позивачки 750 грн. , для позивача 250 грн.

              Керуючись ст.ст.10,11,60,80,88, 209,212,215 ЦПК України ст..  ст. 22,28 КпШТС України, . ст.. ст.. 529, 549 ЦК України в редакції 1963 р.,  1261 ЦК України, ст..13 Закону України « Про власність»,  суд –

                                                                    ВИРІШИВ:

             Позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2– задовольнити.

            Визначити за ОСОБА_1 право власності на квартиру  АДРЕСА_1  на ? частини , за  ОСОБА_2 – на ? частину.

    Стягнути на користь держави судовий збір з ОСОБА_1 750 грн., з  ОСОБА_2 250 грн.

     Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через  Жовтневий районний суд м. Маріуполя протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя                                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація