Судове рішення #12110723

2-6327/2010р.    

                                                Р І Ш Е Н Н Я

                                                І м е н е м  У к р а ї н и

           

02 листопада  2010 року                                                                                                  

Лисичанський міський суд Луганської області в складі:

Головуючого судді:             Стахової Н.В.                            

при секретарі судового засідання:  Ісауловій Н.В.  

розглянувши у  відкритому судовому засіданні у м. Лисичанську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лисичанської міської ради про встановлення факту прийняття спадщини, визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

                              В С Т А Н О В И В :

    Позивачка звернулася до суду  з вказаним позовом,  мотивуючи його тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її дідусь  - ОСОБА_2, після смерті якого відкрилася спадщина  у вигляді 14/25 часток квартири  з господарськими спорудами  за адресою АДРЕСА_1, що належала спадкодавцеві  на підставі  договору  купівлі-продажу  від 18.11.1992 року, зареєстрованого ЛКП «БТІ», реєстр № 166.  Після смерті ОСОБА_2 спадщину фактично прийняла його дружина ОСОБА_3, яка померла 22.06.2004 року, залишивши заповіт  на її ім’я.   Після смерті ОСОБА_3 вона пропустила строк звернення із заявою про прийняття спадщини з поважних причин, оскільки знаходилася  на заробітках. Просить суд  встановити факт прийняття ОСОБА_3 спадщини  у вигляді 14/25 часток квартири  з господарськими спорудами  за адресою АДРЕСА_1, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2,  визначити  їй додатковий  строк звернення до Лисичанської державної нотаріальної контори  терміном три місяця  для прийняття спадщини за заповітом після померлої ОСОБА_3.

У  судовому засіданні позивач підтримав пред’явлений позов, надав пояснення аналогічні  викладеним у позовній заяві, просив його задовольнити. В своїх поясненнях посилався на обставини викладені у позові, в обґрунтування  яких надав суду відповідні докази.

Представник відповідача у судове засідання надав письмову заяву в якій просив слухати справу за його відсутності, позов визнав.

Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5,  кожний окремо, суду показали,  що на час смерті ОСОБА_2 разом з ним проживала  його дружина ОСОБА_3,  доглядала за ним, несла витрати по його похованню.  Позивачка своєчасно не звернулася до Лисичанської ДНК  із заявою про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3, оскільки тривалий час знаходилася на заробітках за  межами України.  

Суд, заслухавши позивача, допитавши свідків, дослідивши  письмові докази, вважає позов таким, що підлягає  задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом   встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2, після смерті якого відкрилася спадщина у вигляді 14/25 часток квартири  з господарськими спорудами  за адресою АДРЕСА_1, що належала спадкодавцеві  на підставі  договору  купівлі-продажу  від 18.11.1992 року, зареєстрованого ЛКП «БТІ», реєстр № 166.

13.10.1953 року ОСОБА_2 зареєстрував шлюб з ОСОБА_6, остання змінила прізвище  на «ОСОБА_6».

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла, про що зроблений актовий запис № 73 від 23.06.2004 року.

24.03.2003 року ОСОБА_3 складений заповіт  на належне їй на праві власності майно, спадкоємцем призначена ОСОБА_1.

Згідно довідки Луганського обласного державного нотаріального архіву   спадкова справа  після смерті ОСОБА_2 не заводилася.

Згідно довідки Лисичанської державної нотаріальної контори № 1382/01-14 від 30.06.2010 року  спадкова справа після смерті ОСОБА_3 не заводилася.

   Відповідно до ст.  549 ЦК УРСР (1963р.), що діяв на час смерті спадкодавця,   визнається, що спадкоємець прийняв спадщину:

1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном;

2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ст.1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання  ним заяви про прийняття  спадщини.

    Суд вважає надані позивачем докази достатніми та переконливими, тому визнання позову відповідачем слід прийняти, оскільки це не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

На підставі викладеного, ст.ст. 549 ЦК УРСР, ст.1272,  керуючись ст. ст. 10,11,60, 212-215, 218  ЦПК України, суд,-

                      В  И Р  І  Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Лисичанської міської ради про встановлення факту прийняття спадщини, визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини  задовольнити.  

Встановити факт прийняття ОСОБА_3 спадщини у вигляді   14/25 часток квартири № 1  з господарськими спорудами  за адресою АДРЕСА_1 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.

Визначити ОСОБА_1  додатковий трьохмісячний строк для подання нею   заяви про прийняття спадщини, після померлої  ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.  

 Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не  були присутніми  у судовому засіданні під час проголошення  судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу  протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

       

        Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація