Судове рішення #12105469

               Справа № 2 - 2829\2010 рік

У Х В А Л А

І М Е Н Е М              У К Р А Ї Н И

12 листопада 2010 року Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі головуючого – судді Ткаченко С.В.,  розглянувши  в письмовому провадженні адміністративну справу  ОСОБА_1  до Управління пенсійного фонду України в Довгинцівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про поновлення строку для звернення з позовом  до суду, визнання неправомірними дій відповідача  стягнення на її користь   щомісячної соціальної допомоги „дитині війни” за період з січня 2006 року по липень 2010 року в сумі 7758 грв. , зобов’язання  відповідача  нараховувати  щомісячну соціальну допомогу „дитині війни”  в подальшому, -  

                                                  В С Т А Н О В И В :

  07 09 2010 року   ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, зазначивши , що є пенсіонером, отримує пенсію за віком та відноситься до категорії - діти війни. Згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року , дітям війни передбачено підвищення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком, відповідно до ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність,  який в свою чергу визначається щорічно законом про державний бюджет на відповідний рік. Однак у 2006 році та у 2007 році  пенсія згідно до цього Закону не підвищувалася, а у 2008- 2010 роках підвищувалась у неповному обсязі, на  письмове звернення провести відповідний перерахунок Пенсійних фонд - відмовив.

Просить суд поновити пропущений нею строк звернення до суду, визнати неправомірними дій відповідача  стягнути на її користь   щомісячну соціальну допомогу  „дитині війни” за період з січня 2006 року по липень 2010 року в сумі 7758 грв. , зобов’язати  відповідача  нараховувати  щомісячну соціальну допомогу „дитині війни”  в подальшому.

Вважає, що строк для звернення до суду  з позовом  пропустив  з поважних причин,  так як  не знала про порушення її прав відмовідачем, дізналася лише після прийняття  Конституційним Судом України відповідного рішення у 2007 році та висвітлення його у засобах масової інформації.

04 жовтня 2010  року  провадження по справі було відкрито.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що провадження по справі в частині  визнання неправомірними дій відповідача,  стягнення на її користь  щомісячної соціальної допомоги „дитині війни” за період з січня 2006 року по 17  березня  2010 року   було відкрито помилково, ці вимоги слід залишити без розгляду, так як відсутні підстави  для поновлення строку. Причини пропуску строку звернення до суду, які вказує позивач не є поважними оскільки  рішення Конституційного суду України  , на які посилається позивач, було належним чином оприлюднені в засобах масової інформації,  про що в позові сама ж позивач і вказує, крім того з часу за який позивач просить нарахувати підвищення пенсії пройшло майже 4 роки, за цей період вона мала можливість звернутися до суду з позовом .

Згідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами .

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У відповідності до ст. 100 КАСУ а дміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Керуючись ст.ст. 100, 165 КАС України, суд, -

                                                               

У Х В А Л И В :

Відмовити  ОСОБА_1  у поновленні пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Довгинцівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про визнання неправомірними дій відповідача,  стягнення на її користь  щомісячної соціальної допомоги „дитині війни” за період з січня 2006 року по 17  березня  2010 року   залишити без розгляду.

        Ухвала може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції , який ухвалив оскаржуване судове рішення, шляхом подання  апеляційної  скарги протягом п»яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено  у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                         С.В.Ткаченко              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація