Судове рішення #12104460

Справа № 2-2333 / 2010 року

РІШЕННЯ

іменем України

24 листопада 2010 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

у складі: головуючого судді Бутенка В.М.

при секретарі Єрданалян Т.А., судового розпорядника Гребенюк О.В.

за участю позивачки ОСОБА_2

розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Ізюмської міської раді Харківської області про визначення додаткового строку для подачі заяви на прийняття спадщини ,  

в с т а н о в и в :

У жовтні 2010 року ОСОБА_2 звернулася до суду із зазначеним позовом до відповідача і вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3. Після її смерті відкрилася спадщина на державний акт на право приватної власності на землю та інше майно, яке знаходиться на території АДРЕСА_1, яку вона прийняла фактично. Вона з поважних причин пропустила шестимісячний строк для подачі заяви в Ізюмську державну нотаріальну контору для прийняття спадщини у зв'язку із доглядом за хворим членом сімї.

Позивачка у судовому засіданні підтримала позовні вимоги і просить суд заяву задовольнити та надати їй 15 днів для подачі заяви на прийняття спадщини.

Представник Ізюмської міської ради на судове засідання не з’явився, надав суду письмову заяву про розгляд справи без участі представника міської ради, заперечень на позов не мають (а.с. 12).

Суд ухвалив розгляд справи проводити без участі представника відповідача за наявності матеріалів справи.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Як установлено судом і підтверджується матеріалами справи ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_3. Після її смерті відкрилася спадщина на державний акт на право приватної власності на землю та інше майно, яке знаходиться на території АДРЕСА_1 (а.с. 5, 6).

У відповідності до вимог статей 1269, 1270 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має право подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Для прийняття спадщини встановлюється строк шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (є день смерті особи).

Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_2 відкрилася спадщина після смерті спадкодавця ОСОБА_3 на все належне їй майно на день смерті.

Довідкою Ізюмської державної нотаріальної контори Харківської області № 2595/02-17 від 15.11.2010 року підтверджується, що із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2,  спадкова справа не заводилися, до Ізюмської державної нотаріальної контори із заявами про прийняття або відмову від спадщини ніхто не звертався (а.с. 14).

Згідно заповіту від 26.06.2009 року ОСОБА_3 на випадок її смерті робила заповіт на гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 4).

Судом вбачається, що ОСОБА_2 у встановлений законом строк до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 не зверталася, не отримувала свідоцтво на свої спадкові права.

Заяви про прийняття спадщини від ОСОБА_2 до Ізюмської державної нотаріальної контори Харківської області не надходило по цей час.

У відповідності до частини 3 статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Згідно частини 3 статті 10, статті 31 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. У відповідності з частиною 1 статті 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Встановлений статтею 1270 ЦК України строк для прийняття спадщини у шість місяців, якій починається з часу відкриття спадщини, позивачка ОСОБА_2 пропустила з поважної причини, так як позивачкою надано доказів поважних причин пропуску строку за період з ІНФОРМАЦІЯ_2 по 13 липня 2010 року: ствердження позивачки, що вона заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори своєчасно не подавала, оскільки вона прийняла спадщину фактично та у зв'язку із доглядом за хворим членом сімї, у зв’язку з чим пропустила цей строк, то вони судом приймаються.

За таких обставин суд вважає, що є підстави для визначення ОСОБА_2 додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, тому суд позовні вимоги позивачки задовольняє.

Висновки суду не суперечать роз’ясненням пункту 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування».

Судові витрати по справі залишити за позивачем.

Керуючись статтями 10, 11, 60, 61, 88, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, статтями 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В :

 Позовні вимоги ОСОБА_2 до Ізюмської міської раді Харківської області про визначення додаткового строку для подачі заяви на прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_2 додатковий строк 15 днів з дня набрання судовим рішення законної сили для подачі заяви в державну нотаріальну контору для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги до Апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд.

Головуючий: суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація