Судове рішення #12104017

                                                Справа № 2-718/2010 р.  

                                                                  Р І Ш Е Н Н Я  

                                                             ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ  

             15 листопада 2010 року                                  м. Звенигородка  

Звенигородський районний  суд Черкаської області  

у складі: головуючої судді                       Гончаренко Т.В.

           при секретарі                             Блискавка А.С.

за участі: позивачки                                   ОСОБА_1

                                  представника позивачки         ОСОБА_2  

                   відповідачки                               ОСОБА_3

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Звенигородки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, Звенигородської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,    

                                                                 в с т а н о в и в:  

Позивачка звернулась з позовом до ОСОБА_3, Звенигородської міської ради про визначення їй додаткового строку три місяці для подання заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 батька ОСОБА_4, який проживав в АДРЕСА_1. На обгрунтування позову зазначила, що   після смерті батька відкрилась спадщина на його майно, яке складається з будинковолодіння АДРЕСА_1, проте в даний час вона не може одержати свідоцтво на спадщину за законом від батька, оскільки не подала до Державної нотаріальної контори у шестимісячний строк з дня відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини, встановлений законодавством шестимісячний строк на прийняття спадщини вона пропустила з поважних причин, через те, що не обізнана із законодавством і не знала, що із заявою про прийняття спадщини необхідно звертатись до нотаріальної контори протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця. Крім того, вона вважала, що для прийняття спадщини достатньо  фактично прийняти спадщину.  

      В судовому засіданні позивачка повністю підтримала позов і просить його задовольнити.

В судовому засіданні представник позивачки повністю підтримав позов і просить його задовольнити та визначити позивачці додатковий строк три місяці для подання нею заяви до нотаріуса за місцем відкриття спадщини про прийняття спадщини, пропущений нею з поважних причин, оскільки вона фактично прийняла спадщину після смерті батька і помилково вважала, що  треба звертатись до нотаріуса за оформленням спадщини після спливу шестимісячного строку.  

       Відповідачка ОСОБА_3 позов визнає, не заперечує проти його задоволення.

За ухвалою суду справа розглянута без участі представника  відповідача, оскільки він в судове засідання не з’явився, звернувся до суду із заявою про розгляд справи без його участі. 

Вислухавши пояснення сторін,  вивчивши  письмові докази по справі суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких  підстав:  

Судом встановлено такі факти:  

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в м.Звенигородка, Черкаської області у віці 58 років (а.с.7).  

Позивачка ОСОБА_1 є дочкою померлого ОСОБА_4, даний факт підтверджується  повторним свідоцтвом про  її народження  НОМЕР_1 від 01.12.2003 року (а.с.10) та про реєстрацію шлюбу НОМЕР_2  від 17.04.2007 року згідно якого після реєстрації шлюбу 19.01.2007 року  між ОСОБА_5 і  ОСОБА_6  прізвище дружини внаслідок реєстрації шлюбу змінено на ОСОБА_5 (а.с.8) та свідоцтвом про переміну прізвища, по-батькові про те, що громадянка ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2 01.12.2003 року перемінила прізвище на ОСОБА_6, по-батькові ОСОБА_6 (а.с.9).  

Таким чином позивачка є спадкоємцем за законом першої черги після ОСОБА_4 на частину будинку в АДРЕСА_1.

      Крім неї, з заявою про прийняття спадщини за заповітом звернулася колишня дружина ОСОБА_4 – ОСОБА_3, жителька АДРЕСА_2.   

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Ст. 1269, 1270 ЦК України встановлено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати у строк шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини  до нотаріуса заяву про прийняття спадщини.  

Відповідно довідки Звенигородської державної нотаріальної контори № 1325 від 06.11.2010 року після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 07.05.2010 року за №296 заведена спадкова справа, з заявою про прийняття спадщини звернулася ОСОБА_1, свідоцтво про право на спадщину не видавалося. Тобто, позивачка спадщину не прийняла.  

Ч.3 ст. 1272 ЦК України встановлено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.  

Суд вважає, що позивачка пропустила встановлений ст.1270 ЦК України шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважної причини, оскільки  не обізнана із законодавством, не знала, про порядок  прийняття  та одержання спадщини.

За таких обставин позов слід задовольнити, визначити додатковий строк в три місяці для подання позивачкою заяви до нотаріуса за місцем відкриття спадщини про прийняття спадщини після ОСОБА_4.

  

На підставі ст. 1268-1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.10, 11, 60, 212 - 215 ЦПК України, суд, -  

  в и р і ш и в :      

 позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.  

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк три місяці, з часу набрання чинності рішенням суду, для подання нею до нотаріуса за місцем відкриття спадщини заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 58 років ОСОБА_4, жителя до дня смерті АДРЕСА_1.

       ОСОБА_1від сплати судового збору звільнена на підставі ст.4 п.18 ДКМУ „Про державне мито”.  

Копію рішення протягом двох днів з дня його проголошення направити позивачці, ОСОБА_3, Звенигородській міській раді рекомендованим листом з повідомленням про вручення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано апеляційному суду Черкаської області через Звенигородський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня  отримання копії  цього рішення.  

Суддя  

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація