Судове рішення #12103610

    18  листопада 2010  року   копія

Справа № 2-2814/ 2010р

 місто Саки


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Сакський   міськрайонний  суд  Автономної Республіки  Крим  у складі:  


Головуючого, судді:

при секретарі: Асанова Е.Н.,

Петриченко О.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні  цивільну справу за позовом   ОСОБА_3, ОСОБА_4  до Сакської міської ради АР Крим про визнання права власності на нерухоме майно,  -

ВСТАНОВИВ:

    ОСОБА_3 та ОСОБА_5  звернулися до суду з позовом до Сакської міської ради АР Крим про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування.

    Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1  помер  батько позивачів – ОСОБА_6., після смерті якого відкрилася спадщина у вигляді Ѕ частки квартири під номером АДРЕСА_1 Спадкодавець не встиг оформити правовстановлюючі документи на вказане нерухоме майно, у зв’язку  з чім позивачі позбавлені можливості оформити спадщину у нотаріальному порядку.

    Посилаючись на вказані обставини позивачі  просили  суд визнати за ними право власності на Ѕ частку вказаної  квартири  по ј частки за кожним.

    У судовому засіданні представник позивачів  підтримала позовні вимоги та просила суд позов задовольнити.

Відповідач явку представника у судове засіданні не забезпечив, заперечень на позов до суду не надав,  представнику відповідача подав заяву про розгляд заяви в його відсутності.

Зі згоди представника позивачів суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням статті 224 Цивільного процесуального кодексу України.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи  и позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивачів суд дійшов висновку про  відмову у задоволені позову.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1  помер  – ОСОБА_6, якій є батьком  позивачів, що підтверджується  свідоцтвом про смерть, яке видано 04 вересня 2009 року  відділом РАЦС Сакського міськрайонного управління юстиції, свідоцтвами  про народження  ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які видані  повторно 11 червня 1977 року Орджонікідзевським відділом ЗАГС м. Запоріжжя.

Згідно з частиною 3 статті 27  Цивільного процесуального кодексу України, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки.

Згідно з частиною 1 статті 60 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до частини 1 статті 131 Цивільного процесуального кодексу України, сторони зобов'язані подати свої докази суду до або під час попереднього судового засідання у справі, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться, - до початку розгляду справи по суті.

Із матеріалів справи вбачається, що  позивачі на момент відкриття спадщини не проживали разом з спадкодавцем.

Згідно частини 1 статті 1269, частини 1 статті 1270  Цивільного кодексу України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно частині 1 статті 1297 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Позивачі не надали суду жодного доказу у підтвердження того, що  вони звернулись до нотаріальної контори у строки  передбачені для прийняття спадщини та їм було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину.

У зв’язку з чим суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог, як таких що пред’явлені передчасно.

Враховуючі наведене, на підставі  статей 1269, 1270, 1297  Цивільного кодексу України, керуючись статтями ,11,80,88,212-215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України,

ВИРІШІВ:

У задоволенні позову ОСОБА_3, ОСОБА_4  - відмовити у повному обсязі.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подачі  через Сакський міськрайонний суд АРК  апеляційної скарги протягом десяти днів  з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення   судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти  днів з дня отримання його копії.

Суддя             /підпис/                        Е.Н.Асанов.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація