Справа № 2-а-266
2010 року
У Х В А Л А
про відмову у поновленні процесуальних строків на звернення до адміністративного суду
15 жовтня 2010 року Городищенський районний суд
Черкаської області
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 до ВДАІ Городищенського району про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення -
ВСТАНОВИВ :
30.09.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду до відділу ДАІ Городищенського району про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, порушивши процесуальні строки на звернення до суду, при цьому заявив клопотання про поновлення процесуальних строків на звернення до адміністративного суду, оскільки вони ним пропущені з поважних причин.
Суд вивчивши матеріали справи, вислухавши учасників процесу приходить до висновку, що дане клопотання не підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 24 липня 2010 року інспектором Городищенської ДПС Слюсар А.М. відносно ОСОБА_1 було складено адміністративний протокол про адміністративне правопорушення стосовно зупинки автомобіля під час керування в забороненому місці, з кваліфікацією дій за ч.1 ст. 122 КУпАП. Розгляд справи призначено на 24.07.2010 року, тобто на місці скоєння правопорушення, про що зазначено у протоколі. 24.07.2010 року інспектором Городищенського ВДАІ Слюсарем А.М. винесено постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП з призначенням стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 грн.
За змістом ст. 99 КАС України позовна давність – це строк у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого права або інтересу, тобто реальне застосування одного із способів захисту, передбачених законом. У відповідності до ст. 287 - 289 КУпАП постанова в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10 днів від дня її винесення. ОСОБА_1, звертаючись до суду з проханням поновити йому строк позовної давності з метою захисту своїх порушених прав ні в позовній заяві, ні в судовому засіданні не навів та не назвав суду причин через які він не зміг своєчасно, в установлений законом строк, звернутися до суду за захистом своїх порушених прав та які б суд міг визнати поважними та такими що дійсно перешкоджали йому скористатися своїм правом на захист. Поважність причини є оціночним поняттям. Єдина підстава пропуску строків звернення до суду, що зазначена позивачем – це неналежне його повідомлення про дату розгляду адміністративної справи. Даний факт повністю спростований протоколом про адміністративне правопорушення, де чітко зазначена дата розгляду справи, проте правопорушник з невідомих причин своєчасно не оскаржив дії суб»єкта владних повноважень, будучи з ними не згідним, підтвердженням чому є в постанові серії СА №159293 від 24.07.2010 року власноручний запис позивача про отримання постанови в справі про адміністративне правопорушення з призначенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.
За таких обставин, суд, не може врахувати неналежне повідомлення позивача про розгляд справи об»єктивною підставою, що перешкодила позивачу своєчасному зверненню за захистом своїх законних прав і не може застосувати ст. 102 КАС України, яка зазначає, що у разі пропуску з поважних причин строків установлених законом, суд може поновити ці строки.
Виходячи з наведеного, керуючись 99 – 102 КАС України,-
УХВАЛИВ :
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на звернення до адміністративного суду з позовом до відділу ДАІ Городищенського району про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - відмовити
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя: