Судове рішення #12100550

                                                                                                                                                             

                                                                                                                Справа 2о-109/10/0408

                                                        Р І Ш Е Н Н Я

                                       І М Е Н Е М                  У К Р А Ї Н И

22 листопада 2010 року        

Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу у складі:

головуючого-судді                                                 Свистунової О.В

при секретарі                                                          Севастьянової І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кривому Розі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту реєстрації шлюбу, -

                                                        В С Т А Н О В И В:

             11 серпня 2010 року заявниця ОСОБА_1 звернулась в суд із зазначеною заявою про встановлення факту реєстрації шлюбу між її батьками.

              В обґрунтування своїх доводів заявник посилається на той факт, що 06 серпня 2010 року вона отримала від нотаріуса Постанову про відмову у вчинені нотаріальної дії. Їй було відмовлено у видачі Свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті її батьків, у вигляді  частини квартири АДРЕСА_1 у зв»язку з тим, що не підтверджується факт реєстрації шлюбу між померлими ОСОБА_2 та померлою ОСОБА_3..

              Заявник просить суд встановити факт реєстрації шлюбу між померлими її батьками: ОСОБА_2 та ОСОБА_3.              

               22 листопада 2010 року, у судове засідання заявниця не з»явилась, про день та час розгляду справи сповіщена належно.  Відповідно до письмової заяви просила розглянути справу за її відсутності,  також просила суд  задовольнити вимоги.

               Представник зацікавленої особи – Дзержинського відділу РАЦС Криворізького МУЮ у судове засідання не з»явився, про день та час розгляду справи сповіщений належно, пичини неявки суду не повідомили.

             Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що заява ОСОБА_1  підлягає задоволенню за наступними підставами.            

             Відповідно до п.4 ч.1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту реєстрації шлюбу  між фізичними особами.

              Судом встановлено, заявник – ОСОБА_1 є єдиною дочкою померлих ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1 року(а.с.11) та ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_2 року(а.с.10). Як убачається з письмових матеріалів справи після їх смерті відкрилась спадщина, у вигляді частини квартири АДРЕСА_1, яка належала померлим та заявниці. Заявниця не може отримати Свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті її батьків, у зв»язку з тим, що у документах, які підтверджують родинні стосунки між померлими батьками не підтверджений факт реєстрації між ним шлюбу, у зв»язку з чим не можливе юридичне оформлення спадкових прав ОСОБА_2 після смерті  його дружини - ОСОБА_3, оскільки є розбіжності в написанні їх прізвища.

             Із наданих в якості доказів письмових матеріалів справи убачається наступне, так, 07 лютого 1960 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстрували шлюб, актовий запис № 147 від 07.02.1960 року. Даний факт підтверджено повторно виданим Свідоцтвом про реєстрацію шлюбу (серія НОМЕР_1 від 10.10.2006 року (а.с.9) у Красногвардійському відділі РАЦС  м. Дніпропетровська. Як убачається із наданої на запит суду копії актового запису про одруження № 147 від 07.02.1960 року, у відомостях про осіб що одружуються вбачається, що шлюб було укладено між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та після укладення шлюбу дружина прийняла прізвище чоловіка – « ОСОБА_3 ».

             Тобто, відповідно до наданих доказів відбулась помилка при перекладі прізвищ з російської мови на українську.    

    Проаналізувавши вищевказані документи, суд вважає дану помилку механічною та пов»язану саме з перекладом прізвища на українську мову « ОСОБА_3 » (рос.) - « ОСОБА_3 » (укр.), зазначені у Свідоцтві про одруження та , як наслідок, у Свідоцтвах про смерть батьків заявниці.                  

             Факт родинних відносин між заявницею ОСОБА_1 та померлою  ОСОБА_3 встановлено рішенням Дзержинського районного суду м. Кривого рогу від 09 лютого 2009 року (а.с.7-8). Тобто, зазначеним рішенням підтверджено право заявниці ОСОБА_1 на звернення до суду із зазначеними вимогами.            

              Приймаючи до уваги ті обставини, що даний факт має юридичне значення для заявника  ОСОБА_1, тому що пов»язаний з вирішенням питання щодо реалізації своїх Конституційних прав громадянина, суд, вважає доказаними в ході судового розгляду справи вимоги заявника, та вважає за необхідне встановити факт реєстрації шлюбу між померлими її батьками: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, що встановлює право заявника.

               Керуючись ст. ст. 7,10,11,59, 60, 88, 215, 256 ч.1 п.4  ЦПК України суд-

                                                                В И Р І Ш И В:

                             Заяву  ОСОБА_1 - задовольнити .

Встановити факт реєстрації шлюбу між померлими: ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 від 02 березня 2009 року, актовий запис № 207 від 02 березня 2009 року) та ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3 від 19 серпня 2003 року, актовий запис № 787 від 19 серпня 2003 року).

   

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області шляхом подачі через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня  отримання копії цього рішення.

              Суддя:                                                                                        О.В.Свистунова  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація