Судове рішення #12095373

                                                                                                                    Справа № 2- 12728- 2010р.

               Р І Ш Е Н Н Я    

           

                                                     І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

   

       25 жовтня 2010 року.  Єнакіївський  міський суд Донецької області у складі: судді Подколзіна В.М. при  секретарі Маліхової Н.П., розглянувши  у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Єнакієве справу за позовом   ОСОБА_1   до  Державного підприємства „ Донецька залізниця ” про відшкодування моральної шкоди.

                                     

           В С Т А Н О В И В:

Як у  позовній заяві, так і у судовому засіданні позивачка ОСОБА_1   просить суд стягнути з відповідача ДП „ Донецька залізниця ” моральну шкоду у сумі 100 000 грн.

            Обґрунтовує  позовні вимоги тим, що вона працювала у відповідача з 8 серпня 1991 року провідником пасажирських вагонів. Згідно із наказом № 897 від 15 листопада 1994 року була переведена на посаду начальника пасажирського потягу. 11 листопада 2008 року  на робочому місці з нею стався нещасний випадок, в наслідок чого вона отримала каліцтво. За даним фактом каліцтва на робочому місці відповідачем було складено акт Н-1. Вона тривалий час лікувалася і в наслідок отриманого каліцтва на робочому місці їй вперше 17 липня 2009 року було встановлена втрата працездатності 40%. У подальшому в наслідок вказаної травми з 13 липня 2010 року їй встановлена втрата працездатності 50% безстроково. В теперішній час  вона постійно відчуває недомагання. Такий стан здоров’я спричиняє їй фізичні і моральні страждання, оскільки їй важко займатися будь якою фізичною працею. Вона вимушена постійно  приймати ліки, що  її сильно нервує и принижує. Постійне лікування не покращує стан здоров’я. Позивачка просить стягнути моральну шкоду з підприємства.

    Представник відповідача  Державного підприємства „ Донецька залізниця ” у судовому засіданні  позовні вимоги не визнав. Просив суд відмовити позивачці у її позовних вимогах.

Суд вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.

 

Позивачка  ОСОБА_1   згідно із даними трудової книжки, складеним актом за формою Н-1 про розслідування нещасного випадку на виробництві, працювала  у відповідача - ДП „ Донецька залізниця ”  з 8 серпня 1991 року провідником пасажирських вагонів. Згідно із наказом № 897 від 15 листопада 1994 року була переведена на посаду начальника пасажирського потягу. 11 листопада 2008 року  на робочому місці з нею стався нещасний випадок в наслідок чого вона отримала каліцтво.

Позивачці вперше 17 липня 2009 року було встановлена втрата працездатності 40%. У подальшому в наслідок вказаної травми з 13 липня 2010 року їй встановлена втрата працездатності 50% безстроково.

В наслідок отриманої травми позивачка тривалий час знаходилася   на лікарняному, що підтверджується виписками із медичних документів. Факт заподіяння моральної шкоди позивачці полягає в моральних стражданнях у зв’язку з пошкодженням здоров’я в порушенні нормальних життєвих зв’язків внаслідок неможливості продовження активного суспільного  життя, порушенні відносин з оточуючими людьми підтверджується у судовому засіданні дослідженими письмовими доказами: копіями трудової книжки, актом за формою  Н-1, довідками МСЕК, витягами з історії хвороби. Ушкодження здоров’я, заподіяні потерпілої під час виконання трудових обов’язків  спричиняють їй  моральні  та фізичні страждання.  В наслідок отриманої травми на виробництві  потерпіла втратила працездатність і зазнала моральної шкоди, тому втрата позивачкою працездатності, що встановлено висновком МСЕК, свідчить про спричинення моральної шкоди, оскільки стан здоров’я потерпілої погіршено. При цьому суд приймає до уваги тільки 40% втрати працездатності позивачці, оскільки 50% втрати працездатності їй було встановлено в подальшому в наслідок тієї самої травми.

Відповідно до статті 237-1 КЗПП України, відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди   працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.   Порядок відшкодування моральної шкоди визначається законодавством.   (Кодекс доповнено статтею 237-1 згідно із Законом N 1356-XIV (1356-14) від 24.12.99)

Таким чином, суд прийшов до висновку, що  моральну шкоду позивачеві повинен відшкодовувати саме власник - відповідач ДП „ Донецька залізниця ”  у зв’язку з втратою позивачкою працездатності  в наслідок професійного захворювання, на 40%,  що вперше було встановлено висновком МСЕК з 17 липня 2009 року.

Оскільки позивачці вперше втрата працездатності на 40%  було встановлено висновком МСЕК від 17 липня 2009 року, а вона звернулася до суду з позовом про відшкодування моральної шкоди 13 вересня 2010 року, нею був пропущений строк звернення до суду з цим позовом, але суд вважає необхідним поновити в цієї частині строк звернення до суду, як пропущений з поважних причин, оскільки це обумовлено тяжкої хворобою позивачки.

При визначенні розміру заподіяної позивачці моральної шкоди, суд враховує характер, та обсяг фізичних, та душевних страждань, які зазнала позивачка, та продовжує зазнавати, характер додаткових зусиль для організації життя і вважає таким, що позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди  підлягають задоволенню частково  на суму 12000грн.

   

            Керуючись ст.ст.233,234, 237-1 КЗПП України, ст.ст. 10,11, 209, 212 - 215 ЦПК України, суд -                  

           В И Р І Ш И В :        

Стягнути з Державного підприємства „ Донецька залізниця ” 83001, М. Донецьк, вул. Артема, 68 на користь ОСОБА_1 в відшкодування моральної шкоди 12000 (дванадцять тисяч) гривень, судовий збір  на користь держави 51 грн., та 30 грн. за інформаційно технічне забезпечення розгляду справи.

    Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області, через Єнакіївський місцевий суд в десятиденний строк з дня проголошення рішення.

                               Суддя                                                      Подколзін В.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація