Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И. Справа №2-о-195/10.
м.Радомишль. 03 листопада 2010 року.
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі головуючого: судді Невмержицького І.М. при секретарі Пузійчук І.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Радомишлі цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, при заінтересованій особі – виконкомі Білокриницької с)ради , -
В С Т А Н О В И В :
Заявник, посилаючись на те, що йому необхідно оформити документи на предмет прийняття спадщини після смерті рідної матері та батька, однак в зв”язку з тим, що в свідоцтві про його народження за давністю років виникли потертості,які утруднюють достовірну прочитку інформації про батьків,а у відділі РАЦС не зберігся актовий запис про його народження, у нотаріуса виник сумнів щодо родинних відносин між ним та його батьками , тому просив суд встановити факт їх споріднення.
В судовому засіданні представник заявника за письмовою довіреністю- ОСОБА_5 з”явився, заявлені вимоги свого довірителя підтримав і пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 80 років в смт.Біла Криниця Радомишльського району Житомирської області помер батько заявника – ОСОБА_2, а ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 84 років у тому ж смт.Біла Криниця померла мати заявника - ОСОБА_3. Також пояснив, що він як спадкоємець, звернувся з заявою до державної нотаріальної контори в Радомишльському районі про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батьків, однак йому було відмовлено в зв»язку з тим, що в свідоцтві про його народження за давністю років виникли потертості,які утруднюють достовірну прочитку інформації, що викликає сумнів в їх спорідненні, а тому просив суд встановити факт родинних відносин між ним та його батьками.
Представник заінтересованої особи в судовому засіданні не з»явився, надіслав письмову заяву, просив справу розглянути без нього, з заявленими вимогами погодився.
Вислухавши пояснення заявника, свідка, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають до задоволення виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст..256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів,що мають юридичне значення, в т.ч. і про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в АДРЕСА_1 і в посвідці про народження його батьками були записані : батько – «ОСОБА_2», мати - «ОСОБА_4».
Батько заявника – ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 80 років в смт.Біла Криниця Радомишльського району Житомирської області.
Мати заявника - ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 84 років у тому ж смт.Біла Криниця Радомишльського району Житомирської області.
Заявник як спадкоємець, звернувся з заявою до державної нотаріальної контори в Радомишльському районі про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батьків, однак йому було відмовлено в зв»язку з тим, що в свідоцтві про його народження за давністю років виникли потертості, які утруднюють достовірну прочитку інформації про його батьків, що викликає сумнів в їх спорідненні, а у відділі РАЦС не зберігся актовий запис про його народження
З довідки Білокриницької с)ради №485 від 23.09.2010 року вбачається,що ОСОБА_2 і ОСОБА_4 були і є рідними батьками ОСОБА_1,1935 р.н.,а він відповідно є їх сином.
Зазначене стверджується і письмовими матеріалами справи, зокрема копіями наступних документів: паспорта громадянина України (а.с.07), свідоцтва про народження (а.с.08), свідоцтва про смерть (а.с.09), довідки РАЦС (а.с.12), довідки с)р (а.с.10) та інш.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,60,79,88,208,209,212-215,256 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Встановити факт того, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 80 років в смт. Біла Криниця Радомишльського району Житомирської області та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 84 років у тому ж смт.Біла Криниця Радомишльського району Житомирської області були і є рідними батьками ОСОБА_1,який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в АДРЕСА_1,а він відповідно є їх сином.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд протягом десяти днів починаючи з дня його проголошення.Особи,які брали участь у справі,але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення,можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя Радомишльського
районного суду І.М.Невмержицький.