Судове рішення #12086075

справа № 3-1040/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2010 р.                                             м. Острог

Суддя Острозького районного суду Рівненської області Василевич О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Острозького МВ УМВС України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка Російської Федерації, пенсіонерка, одружена, місце проживання : АДРЕСА_1,

за ч.1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст.63 Конституції України ОСОБА_1 роз’яснені),

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, будучи іноземцем, в порушення правил перебування в Україні, з 24.08.2010 р. без продовження терміну перебування в Україні  проживає в Україні без реєстрації.

Факт порушення ОСОБА_1 правил перебування в Україні було виявлено 22.11.2010 р. інспектором СГІРФО Острозького МВ УМВС України Петровим М.В. після того як вона звернулася із заявою про продовження терміну її перебування в Україні.

В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала та надала пояснення, відповідно до яких вказала, що вона разом зі своєю матір’ю похилого віку, яка є громадянкою України, переїхала в Україну на постійне місце проживання, та зареєструвалась у будинку за адресою АДРЕСА_1, який належить її матері. Крім того пояснила, що вона зверталася до СГІРФО Острозького МВ УМВС України в Рівненській області із заявою про надання їй права на постійне проживання в Україні, плануючи проживати разом із матір’ю за вказаною адресою, після чого чекала рішення відносно отримання можливості постійно проживати в Україні. Пояснила, що їй було відомо, що для осіб, які мають намір тимчасово перебувати в Україні (в т.ч. для  громадян Російської Федерації)  встановлено строк перебування в Україні впродовж 90 календарних днів з дати реєстрації в’їзду на кордоні, та вона помилково вважала, що вказаний термін на неї не поширюється, оскільки вона в’їхала в Україну з наміром постійно проживати, про що повідомила уповноважені державні органи України. У вчиненому щиро розкаюється, просить не застосовувати суворого стягнення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена протоколом про адміністративне правопорушення РВ № 049376 від 22.11.2010р. та іншими матеріалами справи.

Відповідно до п.8 Правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.1995р. №1074, іноземці можуть іммігрувати в Україну на постійне проживання у порядку, встановленому законодавством України та згідно п.19 даних Правил, іноземці, які прибули в Україну на законній підставі з держав з безвізовим порядком в’їзду, можуть тимчасово перебувати на території країни за паспортним документом, зареєстрованим на період короткотермінового перебування на термін не більше як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду. Згідно п.6 Інструкції про порядок продовження терміну перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, затвердженого наказом МВС України від 01.12.2003 р. № 1456 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2003 р. за № 1180/8501, для продовження терміну перебування іноземці та приймаюча їх сторона подають письмові звернення не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення строку дії реєстрації.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є громадянкою Російської Федерації, що підтверджується закордонним паспортом НОМЕР_1  

З реєстраційних відміток в паспорті ОСОБА_1, здійснених у пункті пропуску через державний кордон України вбачається, що вона перший раз в’їхала в Україну 18.05.2010 р. та цього ж дня виїхала з України, та вдруге вона перетнула державний кордон України – 27.05.2010 р.  Таким чином, 90-денний термін перебування ОСОБА_1 закінчився 24 серпня 2010 р. та вона не звернулася у строк, встановлений Інструкцією про порядок продовження терміну свого перебування в Україні до територіального підрозділу Департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб за місцем свого проживання.  

З зазначених матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 допустила порушення вимог п.19 Правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, та п.6 Інструкції про порядок продовження терміну перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, перебувала на території України без реєстрації та без продовженого терміну свого перебування в Україні.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203 КУпАП України.

Застосовуючи вид адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушниці, ступінь її вини, а також обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність. Обставин, що обтяжують відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення не встановлено. Обставиною, що пом’якшує відповідальність є щире каяття винної.

Враховуючи ступінь суспільної небезпечності вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, є пенсіонеркою, не працює, за відсутності обтяжуючих обставин та у зв’язку з малозначимістю вчиненого адміністративного правопорушення не вбачається необхідності застосовувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, та можливе її звільнення від адміністративної відповідальності.  

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 22, 203, 221, 276, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

п о с т а н о в и в :

Визнати ОСОБА_1 такою, що вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.203 КУпАП, та із застосуванням ст.22 КУпАП враховуючи малозначимість вчиненого адміністративного правопорушення звільнити її від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженнями та закрити справу провадженням.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Острозький районний суд Рівненської області протягом 10 (десяти) днів з моменту винесення або опротестована прокурором.

Суддя Острозького районного суду                     Василевич О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація